• http://www.galdahokejs.lv
 • mentos
 • Stiga
 • RD IKSD
 • LSFP
 • Nano.lv
 • Meller
 • Meduskoks
 • www.perfettivanmelle.com/
 • Mollers
 • Chupachups
 • LPK
 • TabulaRasa
 • Bahlsen
 • Fruittella
 • IZM

MŪSU PARTNERI


stiga

mentos

chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD


LSFP logo

Latvijas čempionāts pulcē rekordlielu dalībnieku skaitu

Inčukalnā norisinājās 6. Latvijas čempionāts galda hokejā. Šis bija arī sezonas 2005/2006 pēdējais Latvijas reitinga turnīrs, kurā bija iespējams iegūt reitinga punktus pēc kuriem noteiks Latvijas izlases sastāvu dalībai Eiropas čempionātā.

Jau trešo turnīru pēc kārtas tika labots dalībnieku skaita rekords. 6. Latvijas čempionātā piedalījās 80 Latvijas galda hokejisti, kā arī 3 viesi no Igaunijas, kuri izmantoja šo turnīru kā gatavošanos Eiropas čempionātam un startēja ārpus konkurences.

Visi turnīra dalībnieki tika sadalīti 4 grupās. Labākie seši no katras grupas veidoja 1.līgu, nākamie pieci- 2.līgu (25.-44.vieta), grupu 12.-16. vietu ieguvēji- 3.līgu (45.-64.vieta), bet pārējie cīnījās par vietām 4.līgā (65.-83.vieta).

Atskatoties uz spēlētāju panākumiem grupu turnīrā, jāatzīmē jēkabpilietes Baibas Ozoliņas 14.vieta grupā, viņa prata uzvarēt arī abus viņas grupā (D grupa) spēlējušos Igaunijas izlases spēlētājus- Valeriju Trafimovu un Igoru Saveļjevu. Savukārt pie neveiksmēm būtu pieskaitāma Didža Ozoliņa (Rīga), Riharda Kunga un Edija Treigūta (abi Skrunda) netikšana 1.līgā.

4.līgā, kurā spēlēja daudzi, kuriem šis bija pirmais lielais turnīrs, labāko četrinieks bija sekojošs- 1. Jorens Leskovičs (Jēkabpils), 2. Aldis Ūdris (Talsi), 3. Aivars Cureinis, 4. Ilze Zuce-Tenča (abi Inčukalns).

3.līgu pārliecinoši uzvarēja rīdzinieks Rūdolfs Kreicbergs. 2.vieta Robertam Kupčam (Inčukalns), 3.vieta Kārlim Balodim (Valdlauči).

2.līgā cīņā par uzvarētāja titulu mēģināja iejaukties arī Rūdolfs Valainis (Jēkabpils) un Viesturs Šmits (Inčukalns), bet viņiem tikai 5. un 3.vieta attiecīgi, bet labākie bija jau pieminētie D.Ozoliņš (1.) un E.Treigūts (2.), 4.vietā atstājot R.Kungu. Interesanti, ka šajā līgā 5 (!) spēlētājiem bija vienāds punktu skaits.

1.līgā tikai 19. palika Jānis Kalnēvics (Inčukalns), kurš labi nospēlēja savā grupā un iekļuva līgā kā otrais. Kā ceturtais 1.līgas apļa turnīru pabeidza Sandis Kalniņš (Inčukalns), viņu apsteidza tikai Edgars Caics (Rīga) (3.), Edgars Mucenieks (2.) un Raivis Pukinskis (1.) (abi Skrunda).

Labākie 16 1.līgas spēlētāji uzsāka izslēgšanas spēļu (play-off) kārtu.

Pirmais pārsteigums 1/8 finālā bija Mikusa Saulīša (15.vieta 1.līgā) un E.Mucenieka serijā- 4-1 uzvarēja inčukalnietis. Nākamais pārsteigums bija Mikusa vecākā brāļa Edgara Saulīša (13.) uzvara sērijā ar S.Kalniņu- 4-2. Arī jaunākais no Saulīšu brāļiem, Matīss, gandrīz sagādāja pārsteigumu sērijā pret E.Caicu. Matīss bija vadībā sērijā 3-1, kad Caicam tomēram izdevās glābt sēriju un uzvarēt ar 4-3.

1/4 finālā R.Pukinskis ar 4-0 pieveica Valtu Smagaru (Rīga), E.Caics- rīdzinieku Ati Sīli 4-1 (2004.gada Latvijas čempions uzvarēja 2005.gada čempionu), Sergejs Mihejevs- E.Saulīti 4-2, bet Mikus Saulītis atspēlējās no 1-3 sērijā un uzvarēja 1. Latvijas čempionu Raivi Sternātu (Rīga).

1/2 finālā E.Caics ar 4-2 sērijā pieveica Mik.Saulīti, bet Sergejs Mihejevs, pēc ļoti sīvas cīņas, uzvarēja Raivi Pukinski ar 4-3, līdz ar to 2002. gada Latvijas čempions pārvilka svītru iespējai, ka par Latvijas čempionu var kļūt kāds, kurš līdz šim jau nav bijis šajā godā.

Sērijā par 3.vietu Raivi Pukinski tomēr nespēja uzvarēt Mikus Saulītis. Sērija noslēdzās ar 4-2 (6:1; 3:2; 5:0; 6:7p; 1:4; 6:2) Pukinska labā.

Fināla sērijā Sergejs Mihejevs spēja izcīnīt divas uzvaras pagarinājumos, taču Edgars Caics, liekas tā arī nopietni nenoskaņojies cīņai, uzvarēja četras spēles un izcīnīja savu otro Latvijas čempiona titulu. Rezultāts sērijā 4-2 (1:0; 3:1; 1:2p; 4:1; 3:4p; 3:1).

Latvijas čempionāta kopējā (OPEN) klase: 1. Edgars Caics (Rīga), 2. Sergejs Mihejevs (Rīga), 3. Raivis Pukinskis (Skrunda).

Labākie juniori pēc kopējā turnīra 1. Edgars Caics (Rīga), 2. Atis Sīlis (Rīga), 3. Edgars Mucenieks (Skrunda).

Dāmu turnīrā 1. vieta Lienīte Skaraine (Talsi), 2. Andra Ozola (Jūrmala), 3. Ilze Zuce-Tenča (Inčukalns).

Veterānu turnīrā 1. vieta Jānis Ķirsis (Rīga), 2. Arnis Vītols (Skrunda), 3. Egīls Belševics (Rīga).

 

Visi rezultāti

TURNĪRU KALENDĀRS

KALENDĀRS TABULĀ
RK logo