• http://www.galdahokejs.lv
 • LSFP
 • LPK
 • Bahlsen
 • Mollers
 • IZM
 • Chupachups
 • www.perfettivanmelle.com/
 • Fruittella
 • TabulaRasa
 • Meller
 • mentos
 • Nano.lv
 • Meduskoks
 • RD IKSD
 • Stiga

MŪSU PARTNERI


stiga

mentos

chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD


LSFP logo

Beidzot apsteigti!!!

LK 4.posmā uzvar Jānis Kalnēvics!
Beidzot apsteigti - tā var teikt par LK izcīņas 4.posma iznākumu. Lai arī Edgars Caics finālā pret Jāni Kalnēvicu pēc trešās ( tobrīd sērijā rezultāts bija 1-2 par sliktu Edgaram ) spēles piecēlās no krēsla (!) un pārtrauca sēriju, tomēr tas ir noticis. Šosezon pirmo reizi LRT uzvaru divvadību nespēja turpināt nedz E.Caics, nedz A.Sīlis, bet par uzvarētāju kļuva Jānis Kalnēvics, kurš savām uzvarām Inčukalna GHL ( pirmo reizi pērnsezon ), Inčukalna CHALLENGE ( šosezon ), Inčukalna čempionātā ( pēdējos divos gados ) un uzvarai pagājušajā sezonā LK kopvērtējumā junioriem pievienoja uzvaru LRT pieaugušo kārtā, kā arī gandrīz pēc5 gadu pārtraukuma atkārtoja Inčukalna kluba vadītāja Sanda Kalniņa triumfu vienā no LRT. Nekorektajiem izteicieniem nav vietas par Jāņa uzvaru. Tas, ka Edgars tovakar vairs kvalitatīvi nespēja turpināt finālu ir viņa paša problēma un Jānis nemaz nebija tik priecīgs par tādā veidā izcīnīto uzvaru. Protams, Jānis būtu daudz gandarītāks ja uzvarētu Edgaru esam labā formā. Bet kā atzina pats Edgars viņa spēki finālā jau bija galā ( tāpēc Edgars sēdēja uz krēsla ) un mocīt sevi ar neizteiksmīgu spēli nebija jēgas, turklāt arī, kā atzina Edgars, viņa pirmā uzvara LRT bija ļoti līdzīga - iekļuvis finālā pret Sergeju Mihejevu, tas pasniedz roku un apsveica pretinieku ar uzvaru, jo viņš nevarēja spēlēt finālu! Turklāt daudz nešauboties var teikt, ka Jānis šo uzvaru bija pelnījis, jo 1/4f un 1/2f attiecīgu uzveica savus sīvākos konkurentus uz vietu kopvērtējuma trijniekā, uzvarot labākos Skrundas GHK labākos spēlētājus - attiecīgi R.Pukinski ( ar 4-1 ) un J.Zaharovu ( ar 4-3 ). Tā kā konkurentu gaušanās aizkulisēs par viegli nopelnītajiem liekiem 5 punktiem kopvērtējumā ir veltas - pašiem vajadzēja uzvarēt!
Kā jau pēdējā laikā ierasts, dalībnieku skaits sniedzas pāri par 80 dalībniekiem. Tā arī sajā - priekšpēdējā posmā piedalījās veseli 83 dalībnieki. Šoreiz vienādu dalībnieku skaitu uz LK posmu deleģēja gan Inčukalna, gan Skrundas GHK - pa 18, kā arī Rīgas klubus pārstāvošie. Veselus 9 ( pēdējā laikā nebijis daudzums ) spēlētājus atveda Jēkabpils GHK. Tas vairāk vai mazāk, laikam ir saistīts ar gaidāmo līdzdalību Maskavas kausā. Uz Maskavas kausu šķiet ir piereģistrējušies vairāk spēlētāju, nekā ir piedalījušie visas sezonas garumā LRT! Šeit gan jēkabpiliešiem gribētos atgādināt, ka ir arī tādi LRT un lai viņi biežāk tajos piedalās. Kur tad lai viņi krāj meistarību, ja ne pašu Latvijas mēroga turnīros. No tā ieguvēji noteikti būs gan jēkabpilieši, gan Latvijas galda hokejs, jo puiši lielākoties tur ir vidusskolnieku vecumā un pat vecāki, kad sāk parādīties rezultāti. Par to varēja pārliecināties pēdējā posmā, kad viens otrs retāk spēlējošais pat iekļuva 1.līgā, bet lielais vairums viņu aptuvenais spēju līmenis ir 1.līgas lejasgals un 2.līgas augšgals, kas ir diezgan svarīgi.
Vairāk nekā uz iepriekšējo posmu atbrauca igauņi - veseli 7 un no stiprākajiem trūka tikai pāris spēlētāju. Šoreiz tikai 6 spēlētāji no HK Lausks. Vēl posmā piedalījās 4 ventspilnieki ( šoreiz bez paša galvas -D.Zariņa ), pirmo reizi startējušie tēvs un dēls Rektiņi no Valmieras un viens gaujēnietis.
Šoreiz LK posms tika pārcelts uz daudz ērtāk sasniedzamo 3.vidusskolu, kura atrodas Vecrīgā. Pēc organizatoru paustā varēja noprast, ka arī tur ir bijušas mazas problēmas ar inventāra sagādi, kas beidzās labi. Pēc 88. vsk. attieksmes pret galda hokeju, kad tikām mētāti visur kur, tie jau bija tikai ziediņi un arī galdu puslīdz vienādais augstums jau bija labs.

Kvalifikācija.
Kvalifikācija paredzēja 6 labākajiem spēlētājiem iekļūt 1.līgā, divreiz nākamajiem pieciem otrajā un trešajā, kā arī pārpalikušajiem pēdējā ceturtajā.

A grupā jau no paša sākuma iezīmējās vadošo trijnieks, kuri tad arī ar 4 punktu atrāvienu noslēdza savu grupas galvgali. Pat neskatoties uz to, ka savā labākajā formā nebija E.Caics, tieši viņš uzvarēja grupu ( tikai 2 neizšķirti ) un neklātienes cīņā uzrādīja labāko aizsardzību - 15 ielaisti vārti un labāko vārtu attiecību - +114. Par uzvarētāju šajā grupā varēja kļūt J.Zaharovs, kuram tikai 2 neizšķirti, bet kurš nepierakstīja uzvarētu spēli ar E.Blumentālu. Trešais finišēja jau pasen neredzētais S.Mihejevs. Edgars nopelnīja 38 punktus, pārēji sekoja ar punktu atstarpi. Uz 1.līgu Edgars savāca 8 punktus, J.Zaharovs 9, bet S.Mihejevs 7. Ceturtajā vietā visai droši iekārtojās D.Ziemelis ar 32 p.. Sīvā cīņā 5.un 6.v. izcīnīja seniori E.Belševics un igaunis V.Hamdamovs - abiem pa 27 punktiem, bet visiem vienāda bagāža uz 1.līgu - pa 2 punktiem ( katram uzvarot katru pa reizei ). Nedaudz negaidīti 2.līgā palika tās patstāvīgais iemītnieks S.Kadakovskis ar 1 punkta atpalicību.

B grupā rezultāti bija daudz blīvāki un pat A.Sīlim 6 zaudēti punkti, turklāt tikai 5 izcīnīti uz 1.līgu. Divvadībā ar Ati grupu noslēdza Mik.Saulītis - ar 34 punkti. Tālāk sekoja vecmeistars J.Ķirsis ar 32 p., otro reizi 1.līgā iekļuvušais igaunis J.Žolobovskis un E.Mucenieks pa 30p. un vēl viens jaunais igauņu talants Vlad.Trofomovs ar 29 punktiem. Arī līdz punkti viesiem nāca līdzīgi - attiecīgi 4, 5, 6, 3 un 5. Turklāt J.Žolobovskis pamanījās neierakstīt uzvaru ar J.Ķirsi! Nepaveicās I.Pavlsovskim, kuram 28 punkti. Turpat bija arī L.Ābols ar 27 punktiem.

C grupā dubultuzvara Raivjiem - Sternātam 37 p. ( 9 līdzi ) un Pukinskim ( labākais uzbrukums neklātienē - iesisti 153 vārti ) 35p. ( 6 līdzi ). No trešās līdz 8 .v. bija ļoti sīva spēkošanās un tās atdalīja tikai 2 punkti līdz ar to bija jācīnās līdz galam. Laimīgie bija K.Balodis un A.Vītols - pa 31p. ( attiecīgi 5 un 4 punkti līdzi ), kā arī D.Vitkovskis, kurš kā diezgan spēcīgs spēlētājs bija izsēts ļoti zemu, un R.Valainis, kurš apsteidza savu strauji progresējušo novadnieku A.Kuzņecovu. Abiem pa 30 punktiem ( attiecīgi 4 un 2 p. līdzi ). A.Kuzņecovs un H.Gals palika ar 29 punktiem. Vēl viens spēcīgs spēlētājs - viens no labākajiem igauņiem I.Saveļjevs palika tikai 9.vietā.

D grupā droši pirmās 4.vietas ieņēma V.Smagars ar 36 p. ( 8 p. līdzi ), otrais finišēja A.Verčins ar 35 punktiem ( vienīgais, kurš no grupas spēja paņemt maksimālo punktu summu uz 1.līgu - 10p. ), 3.v. J.Kalnēvics ar 32 p. ( 6 p. ) un S.Kalniņš ar 30 p. ( tikai 2 punkti līdzi ). Ceturto un 5.v. jau atdalīja veseli 6 punkti. Trijiem spēlētājiem noslēgumā izrādījās 24 punkti, no kuriem viens palika 7.vietā. Talkā nācās ņemt papildrādītājus un visiem savā starpā izdevās nospēlēt neizšķirti. Labāka vārtu attiecība bija A.Zaharovam un pirmo reizi 1.līgā iekļuvušajam R.Vilcānam ,bet pirmais nelaimīgais izrādījās J.Karlovskis.

Līgas.

4.līgā tika sadalītas vietas no 65. - 83.v. Tajā spēlēja visi 6 HK Lausks pārstāvji, 5 skrundēnieši, pa 2 valmieriešiem un rīdziniekiem un pa vienam igaunim, ventspilniekam, inčukalnietim un gaujēnietim. Pavisam grūti klājās jaunpienācējiem, kuri vispār pirmo reizi startēja galda hokeja sacensībās. Ar to tika pierādīts, ka tagad vairs nepietiek ar vienkāršu pašmāju treniņu, jo tagad visi trenējas un spēlē klubos. Jaunpienācēji aizņēma pēdējās 4 vietas turnīrā. Par pārliecinošu uzvarētāju 4.līgā ar 8 punktu atrāvienu kļuva igaunis M.Vasiļjevs, kurš nesenajā Igaunijas kausā sagādāja pāris mazus pārsteigumus. Otrais labāko HK Lausks spēlētāju prombūtnē bija tās vadītājs Andris Ziemelis, bet trešais rīdzinieks V.Grīnbergs.

3.līgā sadalīja vietas no 45. - 64.v. Tajā spēlēja 8 inčukalnieši, 5 rīdzinieki, pa divi spēlētāji no Skrundas, Jēkabpils un Ventspils, kā arī viens igaunis. Pirmās 2 vietas pēc apļa turnīra steidza ieņemt ekstrēmisti Gundega un Eduards Paķi. Vietu play-off ieņemot attiecīgi 3.un 4.vietas izcīnīja inčukalnieši G.Karlovskis un D.Ozoliņa. 5.un 6.vietās palika vēl divi Inčukalna GHK pārstāvji - K.Cimers un I.Zuce -Tenča.
Izslēgšanas spēļu 1/2f E.Paķis ar 3-0 apspēlēja D.Ozoliņu, bet G.Karlovskis sērijā no 0-2 uzveica G.Paķi.
Par 3.vietu sacentās abas dāmas un tā bija arī cīņa par 2.vietu dāmām posmā. Tajā uzvarēja G.Paķe un guva mierinājuma revanšu par zaudējumu LČ dāmu 1/2f. Finālā pārāks bija Eduards.

2.līgā sadalīja vietas no 25. - 44. un tajā spēlēja 5 jēkabpilieši, 4 rīdzinieki, skrundēnieši un inčukalnieši, 1 ventspilnieks un 2 igauņi.
Gala iznākums būtu bijis interesantāks, ja tajā piedalītos arī I.Pavlovskis, bet kārtējo reizi neiekļūstot 1.līgā Ilgvars neturpināja spēlēt. Kā pirmais apli noslēdz I.Saveļjevs, otrais finišēja S.Kadakovskis, bet 3.un 4.vietas aizņēma jēkabpilieši J.Leskovičs un K.Zarinieks. Jāpiebilst, ka izspēlējot arī play-off vietu izkārtojums bija tāds pats. Nedaudz tikai pārsteidza tas, ka finālā Sandis Igoram nespēja atņemt nevienu spēli. 5.finišēja nu jau kuro reizi labākais ventspilnieks A.Žernovojs, kuram izdevās uzlabot arī vietu PR. Jau iekļūstot 2.līgā 1.vietu starp dāmām sev nodrošināja B.Ozoliņa.

1.līgā spēlēja 7 rīdzinieki un skrundēnieši, 5inčukalnieši, 3 igauņi un 2 jēkabpilieši. Iekļūstot tajā trim senioriem A.Vītolam, E.Belševicam un V.Hamdamovam uzvarētāju trijnieks bija skaidrs - visi arī sarindojās tādā secībā senioru neklātienes cīņā.
Vislielāko sensāciju sagādāja igaunis J.Žolobovskis, kurš pamanījās iekļūt izslēgšanas spēlēs ieņemot 8.vietu - pēdējo vakanto. Jau iepriekš tika minēts, ka šis puisis ir visprogresējošākais no igauņiem, bet daudzi to laikam neņēma vērā un aiz viņa palika daudz rūdītāki vilki! Viņam, kā vienīgajam junioram iekļūstot play-off atrisinājās arī junioru uzvarētāju jautājums. Neskatoties uz to, ka A.Verčins bija vienīgais, kurš no grupu cīņām savāca veselus 10 punktus, turpinājumam spēka vairs nepietika - rezultātā pirmais aiz play-off svītras un 2.vieta junioriem. Trešais junioriem K.Balodis.

Play-off.

1/f4f E.Caics protams bija ciets rieksts priekš labākā igauņu juniora - rezultātā sērijā 4-0. Ar Tādu pašu rezultātu apļa otrais numurs R.Sternāts zaudēja J.Zaharovam. Vēl A.Sīlis ar 4-1 apspēlēja V.Smagaru, bet J.Kalnēvics mazliet negaidīti ar tādu pašu rezultātu R.Pukinski.
1/2f pēc likās, ka ārēji daudz nogurušākais E.Caics zaudēs savam kluba biedram A.Sīlim bez ierunu kapitulācijas, jo pirmajā spēlē Ata uzvara bija pārliecinoša - 4:0, bet tad Edgars ņēma un uzvarēja nākamās spēles un iekļuva finālā. Spraiga cīņa bija otrajā pāri, kur nedaudz ar veiksmes palīdzību pēdējā 7. spēlē finālā iekļuva J.Kalnēvics.
Spēlē par 3.vietu demoralizētais Atis tika atstāts bez godalgas, pat neskatoties uz to, ka spēlē līdz 3 uzvarām bija vadībā ar 2-0, bet fināla iznākumu vairs jau aprastīju.

Kopvērtējumi.
Līdz kausu saņemšanai ir atlicis vairs tikai viens posms, kurš tāpat kā pagājušosezon notiks Jēkabpilī.
Dāmām kopvērtējuma uzvarētāja izšķirsies starp G.Paķi un jēkabpilieti B.Ozoliņu ( kur vēl, ja ne savās mājās saņemt rokās LK kopvērtējuma uzvarētājas laurus, it sevišķi pēc tā, kad Baiba nepiedalījās sezonas svarīgākajos mačos - LČ dāmām ). Abas vairs nav panākamas un augstāk kopvērtējumā visdrīzāk būs tā, kura būs augstāk pēdējā posmā. Trešajā vietā ir D.Ozoliņa, kura vairs nevar pakāpties augstāk par 3.vietu.

Senioriem pat neskatoties uz to, ka pēdējā posmā nepiedalījās, pie uzvaras var tikt S.Skarainis ( nevar nokrist arī zemāk par 3.vietu ), kurš jau kārtējo reizi pārtrauc spēlēšanu sezonas vidū ( šoreiz par labu hokejam ), lai arī ir labas izredzes iekļūt netikai senioru izlasē, bet arī pieaugušo izlasē.
Zemāk par 2.vietu nevar nokrist pašreizējais kausa glabātājs A.Vītols. Uz 3.vietu pretendē gan E.Belševics, gan I.Saveļjevs un gandrīz tīri teorētiski J.Ķirsis.

Junioriem nevienam neaizsniedzams ir palicis Artūrs Verčins, līdz ar to mēs viņu jau tagad varam apsveikt ar uzvaru kopvērtējumā. Uz 2.un 3.vietām ir apmēram 8 pretendenti, bet vislabākās izredzes pašlaik ir Kārlim Balodim.

Visbeidzot OPEN klasē zemāk par 2.vietu nevar nokrist E.Caics un A.Sīlis un līdzīgi kā dāmām par uzvarētāju kopvērtējumā visdrīzāk kļūs tas, kurš ieņems augstāku vietu pēdējā posmā. Ir skaidrs, ka savas pilnvaras noliks pagājušā gada uzvarētājs R.Sternāts, kurš labākajā gadījumā pretendē uz 3.vietu, uz kuru ir vesels lērums pretendentu.

Rezultāti


Atgādinājums!
Komandas var jau reģistrēties Latvijas čempionātam, bet nedēļu iepriekš ( 9.martā, svētdien, plkst. 12.00 ) Inčukalnā notiks Inčukalna atklātais komandu čempionāts, kurā tiek aicināti visi spēlēt gribētāji un būs laba iespēja patrenēties un noslīpēt komandas darbību pirms Latvijas čempionāta!!!

Vairāk informācijas par Inčukalna atklāto komandu čempionātu būs tuvākajās dienās.

TURNĪRU KALENDĀRS

KALENDĀRS TABULĀ
RK logo