• http://www.galdahokejs.lv
 • Bahlsen
 • IZM
 • TabulaRasa
 • Meller
 • Meduskoks
 • LPK
 • mentos
 • Stiga
 • Mollers
 • Chupachups
 • LSFP
 • RD IKSD
 • Fruittella
 • Nano.lv
 • www.perfettivanmelle.com/

MŪSU PARTNERI


stiga

mentos

chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD


LSFP logo

Latvijas kausa noslēgums

Dubultuzvara laimēniešiem!

Aizvadītās nedēļas nogalē, kā jau pēdējās sezonās ierasts, Jēkabpilī notika pēdējais LK izcīņas posms 2008./2009.g.sezonā. Abas divas pirmās vietas ieguva BJC Laimīte pārstāvji, bet otro reizi prestižākajā OPEN klasē ( kopējā konkurencē - šosezon piedalījās 118 galda hokejisti ) par uzvarētāju kļuva nesenais Moscow Cup uzvarētājs Edgars Caics, aiz sevis kopvērtējumā atstājot savu sīvāko konkurentu Ati Sīli. Tāpat kā 4.posmā, arī šoreiz abi sāncenši apļa turnīrā nespēlēja ar pilniem apgriezieniem, kā rezultātā abi jau otro reizi pēc kārtas tikās 1/2fināla stadijā. Uzvarētājs šajā pārī, neatkarīgi no spēles iznākuma finālā, būtu nodrošinājis uzvaru kopvērtējumā un otro reizi stiprāks par savu sāncensi bija Edgars Caics. Pie 3.v. kopvērtējumā tika skrundenieks Raivis Pukinskis, kuram līdz šim LRT bija sakrājušās 10 otrās un 9 trešās vietas, bet finālā apspēlējot Edgaru Caicu beidzot tika pie sava pirmā zelta! Vēl kopvērtējuma 10-niekā iekļuva Raivja novadnieks Jevgēnijs Zaharovs ( 5.v. ), laimēnietis Artūrs Verčins ( 10.v. ), 3 Inčukalna GHK pārstāvji - Jānis Kalnēvics ( 4.v. ), Didzis Ziemelis ( 8.v. ) un Sandis Kalniņš ( 9.v. ), kā arī 2 Rīgas GHK spēlētāji Seregejs Mihejevs ( 6.v. ) un Raivis Sternāts ( 7.v. ). Dāmām šoreiz atkal jauna kausa ieguvēja - pirmo reizi triumfēja jēkabpiliete Baiba Dace Ozoliņa, kura starp, citu junioru konkurencē ( 65 dalībnieki ) ierindojās godājamā 6.vietā! 2.vietā Gundega Paķe, bet pirmo reizi pie godalgas tika Ilze Zuce-Tenča - bronza. Senioru konkurencē vairāku spēcīgu spēlētāju prombūtne ceļu uz 3. pēc kārtas uzvaru atviegloja skrundeniekam Arnim Vītolam, otrais rīdzinieks Vilnis Zoldners, bet visiem par pārsteigumu 3.v. Valmieras KŽDC pārstāvis Jānis Rektiņš! Junioriem otro gadu pēc kārtas uzvarēja Artūrs Verčins, 2.v. inčukalnietis Matīss Saulītis, bet trešais skrundenieks Artjoms Zaharovs

Kūtrie dalībnieki

Pēdējā LK posmā piedalījās, iestājoties krīzes periodam, jau ierasts dalībnieku skaits, kas grozās ap 60 - šoreiz 64. Ja vēl var saprast attālāko pilsētu pārstāvju neierašanos uz sacensībām, tad izbrīnu rada, piemēram, viesēniešu kūtrums - vietējā čempionāta posmos piedalās ap 10 spēlētājiem, bet uz LK posmu Jēkabpilī, kas viesēniešiem ir teju degungalā, ieradās tikai 2 pārstāvji - brāļi Bērziņi! Vairāk dalībnieku varēja būt arī no Jēkabpils ( 7 spēlētāji ) - jaunu seju nav, kas bija vērojams iepriekšējos gados. Tālo ceļu pat mēroja 4 ventspilnieki, turklāt kā jau godkārīgiem sportistiem pienākas, ieradās dienu iepriekš. Iespēju piedalīties turnīrā izmantoja arī valmierieši - tēvs un dēls Rektiņi. Kā jau ierasts lielākā pārstāvniecība bija Inčukalnam - 20, bet Rīgai un Skrundai pa 14 galda hokeja spēlētājiem. No stiprā gala spēlētājiem nepiedalījās tikai Edgars Saulītis un sasirgušais Sergejs Mihejevs, bet kā parasti nebija vesels lērums vidusmēra spēlētāju.


Grupu turnīrs.

Posmā vairāku labu spēlētāju prombūtnē notika nelieli pārsteigumi - tikai 3.līgā sev vietu atrada spēlētāji, kuri parasti spēlē 2.līgā ( dažs labs ir bijis 1.līgas viesis ) - Egīls Belševics ( savu zīmogu atstāja pārāk ilgā prombūtne, kaut arī 2 nedēļas atpakaļ Igaunijas čempionāta posmā izcīnīja 4.vietu ), Artūrs Litvinčuks ( 4.posmā spēlēja 1.līgā ), Valts Grīnbergs, Gints Lasmanis, Edgars Vītols, Kaspars Viļums, Intars Žubeckis un citi. Tā rezultātā 2.līgā spēlēja vairāki zemāk stāvošie spēlētāji un vairumam no viņiem ( 12 spēlētājiem ) tas bija labākais turnīrs pēc PR punktiem. Toties 1.līgā pirmo reizi spēlēja Andis Grīnbergs un Guntis Karlovskis, kā arī Jānis Karlovskis, kurš jau tur ir vairākas reizes spēlējis - visi inčukalnieši.

A grupā uzvarēja J.Zaharovs ar 26 punktiem un savāca vislielāko punktu summu uz 1.līgu - 8. Tik pat punktu A.Sīlim, bet bagāžā - 6. Arī pārējās 3 vietās droši 1.līgai kvalificējās A.Kuzņecovs ar 25p., H.Gals ar 23p. un K.Balodis ar 22p. - attiecīgi savācot 5, 4 un 5 punktus uz 1.līgu. Sīva cīņa izvērtās par 6.vietu - uz to pretendēja veseli 5 cilvēki, turklāt visi Inčukalna GHK pārstāvji un veiksmīgākais no viņiem bija Andis Grīnbergs ar 17 izcīnītajiem punktiem, kuram izdevās pirmo reizi iekļūt 1.līgā, bet pārējie ( I Zuce-Tenča, D.Ozoliņa, Ē.Kuharjonoks un D.Laizāns ) kā sarunājuši izcīnīja pa 15 punktiem. Par pārsteigumu parūpējās Artūrs Litvinčuks, kurš palika 3.līgā, bet 4.LK posmā spēlēja 1.līgā!

B grupā dubultuzvara E.Caicam un J.Kalnēvicam - abiem pa 27 punktiem un pa 7 punktiem līdzi, Arī pārējie dalībnieki vietu 1.līgā izcīnīja visai droši - Mat.Saulītis ar 26 p. un A.Zaharovs ar 24 p. - attiecīgi savāca 6 punktus. A.Vītolam 22 punkti ( 3p uz 1.līgu ), bet J.Karlovskim pietika ar 19 izcīnītajiem punktiem, jo 7.v. ieguvēja B.-D. Ozoliņa atpalika par 4 punktiem, toties 3.līgā pamanījās palikt I.Žubeckis, E.Belševics un G.Lasmanis. E.Caicam neklātienes cīņā ( visās grupās bija vienāds dalībnieku skaits - pa 16 ) vismazāk ielaisto vārtu - 17.

C grupā vispārliecinošāko spēli visā kvalifikācijā demonstrēja Raivis Pukinskis -labākais 4 rādītājos - neviena nezaudēta punkta, līdz ar to arī maksimāli izcīnītā punktu summa uz 1.līgu, visvairāk iemesto vārtu ( 108 ) un vislielākais +/- rādītājs - +80! Lai arī R.Sternāts savāca par 6 punktiem mazāk, tomēr pamanījās paņemt līdzi 8 punktus ( 2 zaudējumi spēlētājiem, kuri neiekļuva grupas sešiniekā ), Stabili vietu 1.līgā izcīnīja arī V.Smagars ar 24 p., A.Verčins ar 23 p.un R.Valainis ar 22 p. - pirmajiem pa 5 punktiem bagāžā, bet Rūdolfam tikai 2. Vissīvākā spēkošanās bija par 6.vietu - ar vienādiem rādītājiem grupas turnīru beidza gan G.Karlovkis, gan A.Rudzītis - abiem vienāds punktu skaits, neizšķirts savstarpējās spēlē, bet Guntim nedaudz labāka vārtu attiecība un vieta 1.līgā! Šajā grupā vieta 2.līgā neatradās V.Grīnbergam.

D grupā pirmais finišēja D.Ziemelis ar 27 p., otrais E.Mucenieks ar 26p., tomēr vairāk punktus līdzi sakrāja Edgars - 8 -7. Vietu sadalījums no3. - 7. Bija blīvs - S.Kadakovskim un Mikum Saulītim pa 21 punktam, S.Kalniņam un A.Žernovojam pa 20 punktiem, bet R.Vilcānam 19.p un nācās samierināties ar vietu 2.līgā. S.Kadakovskim 6 punktu bagāža, bet pārējiem pa 3.


Līgas.

3.līgā apļa turnīru 1.vietā noslēdza G.Lasmanis zaudējot tikai 1 spēli, vēl vietu play-off izcīnīja 2 rīdzinieki - V.Grīnbergs un K.Viļums, kā arī O.Kricaks. Izslēgšanas spēlēm nespēja kvalificēties nedz A.Litvinčuks, nedz E.Belševics. Jaunpienācējs Anrijs Briedis neizcīnīja nevienu punktu.

2.līgā apļa turnīru uzvarēja jēkabpilietis J.Leskovičs, play-off kvalificējās arī Jorena novadniece B.D.Ozoliņa, kā arī 2 inčukalnieši - R.Zariņš un Ē.Kuharjonoks.

1.līgas apļa turnīrā uzvarēja A.Sīlis ar 38 p., veiksmīgi grupā iesākto turpināja R.Pukinskis izcīnot 2.vietu ar tik pat punktiem, trešais J.Kalnēvics ar 35p, bet pārējie savāca pa 34 p. - E.Caics, R.Sternāts un J.Zharovs, 7.v.- 8.v. atstarpe bija 4 punkti. 8.vietu pēdējās kārtās izrāva D.Ziemelis. Vienu no labākajiem turnīriem LRT izspēlēja jēkabpilietis A.Kuzņecovs - 10.vieta, S.Kadakovskim ar izcīnīto 13.vietu pietika labākajam turnīram pēc PR. Daudz vājāk klājās E.Muceniekam, Mik.Saulītim un V.Smagaram - attiecīgi 15., 16. Un 17.vietas. Pēdējās 4 vietās palika inčukalnieši - 21.v. H.Gals - regulāri iekļūst 1.līgā, bet pašlaik ir apstājies izaugsmē un augstāk nespēj ierindoties, toties pārējiem ( J.Karlovskis, G.Karlovskis un A.Grīnbergs ) neko daudz pārmest nevar - diviem pirmā reize 1.līgā un visiem labākais turnīrs pēc PR.


Play-off.

3.līgā viss gandrīz apgriezās kājām gaisā - apļa uzvarētājs G.Lasmanis zaudēja gan 1/2f, gan spēlē par 3.vietu K.Viļumam, bet 4.v.ieguvējam O.Kricakam tikai nedaudz pietrūka, lai no 4.v. pakāptos uz 1.v. - finālā zaudējums 5 spēlēs V.Grīnbergam.

2.līgā abas spēles 1/2f zaudēja abi inčukalnieši un nespēja turpināt iepriekšējos 4 posmos uzņemto kursu - uzvaras visos posmos 2.līgā ( vienu reizi to spēja arī R.Zariņš ). Finālā J.Leskovičam pietika ar 4 spēlēm lai apspēlētu B.D.Ozoliņu, bet par 3.vietu Ē.Kuharjonoks ar 3-0 uzveica R.Zariņu.

1.līgā vienā pārī A.Sīlis pārliecinoši ar 4-1 apspēlēja D.Ziemeli, bet pārējos dueļos, lai arī sērijas beidzās 6 spēlēs, bija sīva un interesanta cīņa. R.Pukinskim ar A.Verčinu pēc 4 spēlēm bija neizšķirts, bet rezultāts tik pat labi varēja būt arī 1-3. Atkal zaudējumu sērijā J.Zaharovam sagādāja J.Kalnēvics - arī šeit pirmās 4 spēles bija ļoti sīvas. Vēl aizraujošāka cīņa ritēja pārī starp E.Caicu un R.Sternātu - sāncenši viens otram vārtos regulāri bēra pa 4-6 ripām un 6. spēlē ar 6-5 pagarinājumā veiksmīgāks izrādījās Edgars!

1/2f atkal viegli sērijā savu galveno konkurentu A.Sīli apspēlēja E.Caics - 4-1. Tik pat negaidīti viegli R.Pukinskis ar 4-1 apspēlēja J.Kalnēvicu, ļaujot savam pretiniekam savos vārtos iemest vien 5 ripas.

Arī spēlē par 3.vietu J.Kalnēvics nespēja attapties un A.Sīlim zaudēja bez variantiem - 0-3, bet finālā, lai arī spēle bija no sērijas - vienam neko vairs nevajag ( E.Caics iekļūstot finālā nodrošināja 1.vietu kopvērtējumā ), bet otrs neko nevarēja zaudēt, R.Pukinska uzvara nekļūst mazvērtīgāka, gluži otrādi, var būt Raivis atraisīsies un spēlēs vēl labāk!

 

Rezultāti

 

TURNĪRU KALENDĀRS

KALENDĀRS TABULĀ
RK logo