• http://www.galdahokejs.lv
 • LSFP
 • TabulaRasa
 • IZM
 • www.perfettivanmelle.com/
 • Chupachups
 • Meller
 • Stiga
 • RD IKSD
 • Mollers
 • Meduskoks
 • LPK
 • Fruittella
 • Bahlsen
 • Nano.lv
 • mentos

MŪSU PARTNERI


stiga

mentos

chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD


LSFP logo

Latvijas kauss. 2.posms.

Uzvar A.Sīlis!
HELSINKI OPEN tiek R.Pukinskim!
Lai arī LK izcīņas 2.posmā uzvarēja A.Sīlis, pie bezmaksas brauciena uz nākamo PT lielā sešinieka posmu HELSINKI OPEN tika skrundēnietis R.Pukinskis. Pirms sezonas sākuma Latvijas GHF nolēma uz vairākiem PT posmiem sūtīt savus divus pēdējo sezonu vadošos spēlētājus E.Caicu un A.Sīli, kā arī trešo labāko, kurš LRT pirms konkrētā posma būs ieguvis visaugstāko vietu ( bez jau pieminētajiem spēlētājiem). Šoreiz šis gods tika R.Pukinskim, kuram, lai nodrošinātu šo iespēju pietika ar iekļūšanu LK izcīņas finālā, kurā atzina A.Sīļa pārākumu, bet E.Caics veselības problēmu dēļ Ventspils posmā nepiedalījās. Spēlē par 3.vietu savu augstāko lidojumu LRT izdevās sasniegt pēdējo sezonu atklājumam inčukalnietim Edgaram Saulītim, kurš sērijā uzveica Raivi Sternātu.

Citās nominācijās par uzvarētājiem kļuva - junioru konkurencē atkārtoti laimēnietis A.Verčins, dāmām jēkabpiliete B.Ozoliņa un senioriem talsinieks S.Skarainis.

LK izcīņas 2.posmā Ventspilī piedalījās 78 dalībnieki. Arī šoreiz nācās iztikt bez ārzemniekiem ( iespējams igauņiem ir iestājusies neliela krīze un līdz ar to arī zudusi interese, par ko liecina Igaunijas čempionāta 2.posma dalībnieku mazais skaits ). Posmā piedalījās 9 klubu pārstāvji - 21 no Inčukalna GHK, 16 no Skrundas GHK, 11 no dažādiem Rīgas klubiem ( tas ir Rīgas spēlētāju vājākais), 10 Jēkabpils GHK pārstāvji, 9 Ventspils GHK spēlētāji ( no vietējiem tika gaidīts nedaudz vairāk, toties pēc ļoti ilga pārtraukuma piedalījās Ventspils pirmais čempions ( 2001.gadā ), seniors Ingmārs Šulcs! ), 8 HK Lausks jaunie galda hokeja meistari, 4 viesēnieši un pa vienam valmierietim ( seniors Rektiņš ) un talsiniekam ( seniors Skarainis ).

Sacensības visumā aizritēja labā līmenī un bez lielas aizķeršanās. Vismaz sākumā par jautrību gādāja vēl galda hokeja mačos nebijis notikums - talismans Ventiņš, bet par nopietnību gādāja arī vietējā televīzija, kura intervēja vietējā kluba pārstāvjus, kā arī sacensību galveno tiesnesi. Kā jau sacensībās bieži gadās organizatoriem ir grūti visu paredzēt, un kaut kas mēdz iztrūkt, tikai šoreiz tas izpaudās savādāk. Tas lai paliek uz daža laba sirdsapziņas ( diemžēl tas notika atkārtoti) .

Kvalifikācija.
Grupu spēlēs dalībnieki tika sadalīti 4 grupās - divās pa 19 un divās pa 20.

A grupā ( 19 dalībnieki ) A.Sīlis bija vienīgais, kurš nezaudēja ne punktu ( 36 p. ), turklāt neklātienē ar citām grupām iemeta visvairāk vārtu un ielaida vismazāk, līdz ar to arī labākā vārtu attiecība. Otro vietu grupā izcīnīja R.Sternāts, kuram tikai zaudējums savstarpējā spēlē ar A.Sīli pēdējā kārtā. Trešais un ceturtais ar 30 un 29 p. attiecīgi J.Zaharovs un Matīss Saulītis. 5.v. finišēja jēkabpilietis R.Valainis ar 26 p. Posmā pavisam spēle nevedās Skrundas vecmeistaram A.Vītolam, kurš savāca tikai 22 p. un tik tikko nepalika 2.līgā. Kā septītais ar 20 p. A.Vītola audzēknis O.Alhimovičs. Atstatums punktu izteiksmē no 1. - 6.vietai grupā bija ļoti liels - 14 p., toties atstatums no 1.līgas ( 6.v. ieguvēja ) līdz 3.līgai ( 13.v. ) bija tikai 5 p. un 2-3 kārtas līdz grupas turnīra beigām par pēdējo vietu 1.līgā bija sīva cīņa.
A.Sīlis bija vienīgais, kurš uz 1.līgu savāca 100% punktu bagāžu - 10 p., 8 p. tika R.Sternātam, pa 5 J.Zaharovam un Mat.Saulītim, bet tikai 1 punkts R.Valainim un A.Vītolam.

B grupā ( 19 dalībnieki ) bija viena no visinteresantākajām cīņām. Tur, atšķirībā no A grupas no 1.-6.v. atstarpe bija tikai 2 punkti!!! Uzvarētājs grupā arī noskaidrojās pēdējā kārtā, kad S.Kalniņš uzvarēja R.Pukinski un izcīnīja 1.vietu grupā ar 29 p., nedaudz negaidīti 2.v. vēl vienam inčukalnietim R.Kupčam ( lai arī bija izsēts kā septītais ) ar tik pat punktiem, trešais palika ne visai labi grupu turnīru aizvadījušais R.Pukinskis ar 28 p.. Ceturto - sesto vietu ar 27 punktiem dalīja A.Kuzņecovs, S.Skarainis un A.Verčins. Šajā grupā cīņa par iekļūšanu 1.līgā arī apstājās 2-3 kārtas līdz apļa beigām, kad viesēnietis E.Bērziņš pēdējās kārtās zaudēja pēc spēka līdzvērtīgiem spēlētājiem, lai arī pret vadošo grupas sešinieku izcīnīja 7punktus!!! Daudz vairāk tika gaidīts no L.Ābola, kurš savulaik arī paspēja uzspēlēt 1.līgā - vieta 3.līgā.

Punktu bagāža uz 1.līgu sadalījās daudz līdzvērtīgāk - pa 7 p. S.Kalniņam un A.Kuzņecovam, 5 A.Verčinam, pa 4 R.Pukinskim un S.Skarainim, bet R.Kupčam 3.

C grupā atšķirībā no iepriekšējām spēlēja par 1 dalībnieku vairāk - 20.
Pārliecinošu dubultuzvaru šajā grupā izcīnīja inčukalnieši D.Ziemelis un E.Saulītis - attiecīgi 35 un 34 p., ar 30 p. finišēja seniors E.Belševics ( gandrīz teicami aizvadīts grupu turnīrs ) un V.Smagars. Šājā grupā notika vislielākais pārsteigums - 1.līgā neizdevās iekļūt Mikum Saulītim - 26 p., bet pēdējās 2 vakantās vieta aizņēma jēkabpilietis Jorens Leskovičs un H.Gals ar 28 izcīnītajiem punktiem. Miku šoreiz iespējams iegāza tikai 2 izcīnītie punkti pret vadošo sešinieku.
Pa 8 punktiem uz 1.līgu sev paņēma grupu uzvarējušie inčukalnieši D.Ziemelis un E.Saulītis, 5 E.Belševicam, 4 V.Smagaram, 3 J.Leskovičam, bet 2 H.Galam.

D grupā, tāpat kā B grupā spēku izvietojums arī bija līdzvērtīgs - no 1.-6.vietai šķīra tikai 4 punkti, toties atstarpe līdz 7.vietai bija tikai 5 punkti. Ļoti sīvā cīņā 1.vietu grupā izdevās izcīnīt vēl vienam inčukalnietim K.Balodim - 32 punkti, ar 31 p. finišēja S.Kadakovskis, ar 30 J.Kalnēvics, ar 29 S.Mihejevs un 28 p. divi skrundēnieši A.Zaharovs un E.Mucenieks. Tikai ar viena punktu deficītu un iespēju pirmo reizi spēlēt 1.līgā, atpalika vēl viens Skrundas pārstāvis Mariss Emerbergs -27 p..
Par spraigumu šajā grupā liecina arī visblīvāk izcīnīto punktu skaits uz 1.līgu - S.Kadakovskis ar 7p., J.Kalnēvics ar 6 p., A.Zaharovs ar 5 p., bet 4 punkti S.Mihejevam, E.Muceniekam un K.Balodim ( pat neskatoties uz to, ka tika izcīnīta 1.vieta grupā ).

Līgas.
4.līgā tika izspēlētas vietas no 65. - 78.
Sākot ar 4.līgu, labākajiem 4 spēlētājiem netiek izspēlēti play-off mači, līdz ar to svarīga ir vieta apļa turnīra noslēgumā. Par uzvarētāju kļuva Inčukalna GHK pārstāvis K.Puikevics, kurš nezaudēja nevienu punktu ( pēc spēka vajadzēja spēlēt 3.līgā ). Otrais finišēja skrundēnietis R.Grīnbergs, bet 3.vietā vienīgais valmierietis Jānis Rektiņš.

3.līgā noteica vietas no 45. - 64.
Vadošo četriniekā ( iespēju uzspēlēt play-off un pakāpties par kādu vietu augstāk ) iekļuva dažādu klubu pārstāvji - līgā tikai ar 3 zaudētiem punktiem pirmais finišēja skrundēnietis A.Rudzītis ( 33 p. ), otrais ar 30 p . viesēnietis D.Pučinskis, 3.v. ar 29 p. K.Viļums un pēdējo 4.vietu ieguva inčukalnietis A.Grīnbergs ar 27 p.. Play-off spēlēs nespēja iekļūt L.Ābols, kuram tik pat punktu cik A.Grīnbergam, bet zaudējums savstarpējā spēlē liedza būt 4.vietā.

2.līgā ( cīnījās par 25. - 44.vietām ) neiekļūstot 1.līgā par izteiktu favorītu varēja uzskatīt Miku Saulīti, kurš to arī pierādīja uzvarot tajā ar 11( !!! ) punktu ( tikai 1 zaudējums ) atrāvienu pār 2.vietas ieguvēju jēkabpilieti K.Zarinieku - 25 p., bet ar 24 punktiem finišēja 3 dalībnieki un 2 laimīgākie no tiem bija A.Skujnieks un E.Paķis aiz play-off borta atstājot B.Ozoliņu

1.līgā dominēja Inčukalnieši ( 8 pārstāvji 1.līgā ), kur starp 12 labākajiem bija 6 spēlētāji un 4 no 5 play-off kārtā iekļuvušie Rīgas klubu spēlētāji, 7 spēlētāji 1.līgā bija Skrundas GHK, tikai kvalitāte šoreiz sliktāka. Atkal 3 spēlētāji 1.līgā bija Jēkabpils GHK, kā arī viens pārstāvis no Talsiem - S.Skarainis.
Savus spēkus bija izsmēluši jēkabpilieši J.Leskovičs un R.Valainis, kuriem pēdējās vietas līgā, kā arī attiecīgi tikai 6 un 5 izcīnīti punkti. Savu visu spēku grupas turnīram acīmredzot atdeva seniors E.Belševics, galarezultātā 22.vieta un 10 p.. Spēle turpināja nevesties A.Vīolam - 20.v., bet savu augstāko vietu LRT izcīnīja inčukalnietis R.Kupčs - 19.. Play-off spēlēm kvalificējās 3 inčukalnieši, 4 rīdzinieki un 1 skrundēnietis. Apļa turnīru kā pirmais noslēdz A.Sīlis - 37 p. , otrais E.Saulītis - 36 p., bet trešais pēc ne visai veiksmīgām grupas spēlēm R.Pukinskis - 34 p.. Tik pat punktu R.Sternātam, bet 5.vietā, pēc ilgāka laika ieklūšanas izslēgšanas spēlēs, ierindojās S.Kalniņš. Vēl play-off iekļuva A.Verčins, S.Mihejevs un D.Ziemelis. Tikai 9.vietā palika pēdējo 2 turnīru neveiksminieks J.Kalnēvics ( 1.posmā zaudējums play-off no pirmās pozīcijas ), kuram šoreiz play-off liedza iekļūt J.Zaharova ( protams, arī Zaharovs pats sev negribot ierieba) nepierakstītā uzvara pret S.Skaraini, kura Jāni paceltu uz 8.vietu grupā.

Play-off.
3.līgā 1/2f vispirms savus pretiniekus uzveica A.Rudzītis un D.Pučinskis - attiecīgi ar 3-1 A.Grīnbergu un ar 3-2 K.Viļumu ( pēdējās 3 spēles papildlaikā ), bet spēlē par 3.vietu A.Grīnbergs ar 3-1 apspēlēja K.Viļumu, bet uzvaru izcīnīja D.Pučinskis sērijā no 0-2 panākot 3-2.

2.līgā, neskatoties uz Mika Saulīša lielo pārsvaru grupu turnīrā nācās pasvīst 1/2f pret E.Paķi - uzvara ļoti spraigā cīņā ar 3-2, bet otrajā pārī A.Skujnieks ar 3-2 uzvarēja K.Zarinieku. Spēlē par 3.vietu E.Paķis bez cīņas uzveica K.Zarinieku, bet finālā Mikus bija daudz labāk noskaņojies - rezultātā 3-0.

1.līgā 1/4f visos pāros ritēja spraiga cīņa - A.Sīlis pat nonāca zaudētājos ar 2-3 pret D.Ziemeli, tomēr pēdējās 2 spēlēs savā manierē spēja izlīst kā caur adatas aci - uzvaras pagarinājumos, turklāt 6. spēlē pagarinājumā iemestie vārti ar izgājienu bija vienīgie! Pārējos pāros rezultāts bija 4-2. E.Saulītis maz rezultatīvā spēlē apspēlēja S.Mihejevu, bet R.Pukinskis apspēlēja A.Verčinu. R.Sternāts pret S.Kalniņu bija drošā vadībā ar 3-0, tomēr zaudēja 2 nākamās spēles un arī 6. spēlē izlaida vadības grožus līdz pagarinājumam, kurā tomēr bija veiksmīgāks.
1/2f brīnumus turpināja demonstrēt A.Sīlis, kurš lai uzvarētu atkal izmantoja 7 spēles, turklāt pēdējā spēlē pret R.Sternātu, ļāva pretiniekam no 0:4 panākt 3:4 un radīja sev stresainu spēles nobeigumu.
Otrajā pārī arī bija gaidāma sīva cīņa, tomēr R.Pukinskis E.Saulīti uzveica pārliecinošāk- 4-1.
Spēlē par 3.vietu bija spraiga, lai arī E.Saulītis R.Sternātu uzvarēja ar 3-0, bija nepieciešami 2pagarinājumi un vēl vienā spēlē rezultāts bija minimāls.
Finālā A.Sīļa pārsvars pār R.Pukinski bija daudz drošāks kā iepriekšējās izslēgšanas spēļu kārtās - 4-1.

Kopvērtējumi.
Uzvaru junioru konkurencē izcīnīja vienīgais play-off iekļuvušais juniors A.Verčins, otrais Matīss Saulītis, bet, 3.vietā A.Kuzņecovs. Kopvērtējumā situācija līdzīga, vien trešais ir A.Zaharovs, bet A.Kuzņecovs ceturtais. Sešiniekā vēl divi inčukalnieši - H.Gals un R.Kupčs.

Dāmām uzvarot posmā B.Ozoliņai ir iestājusies divvadība - kopā ar G.Paķi. Trešā ( arī posmā ) ir I.Zuce-Tenča.

Senioriem līderis ir A.Vītols, kurš bija 2.v. posmā, bet uz 2.v. kopvērtējumā pacēlās S.Skarainis uzvarot posmā. Trešais ir valmierietis J.Rektiņš, pateicoties tam, kad vai nu vienu vai vēl ne vienu reizi nav piedalījušies citi vadošie seniori.

 

Rezultāti

 

TURNĪRU KALENDĀRS

KALENDĀRS TABULĀ
RK logo