• http://www.galdahokejs.lv
 • Stiga
 • IZM
 • RD IKSD
 • Meller
 • Chupachups
 • LSFP
 • Bahlsen
 • mentos
 • www.perfettivanmelle.com/
 • TabulaRasa
 • Mollers
 • Meduskoks
 • Nano.lv
 • Fruittella
 • LPK

MŪSU PARTNERI


stiga

mentos

chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD


LSFP logo

Latvijas kauss. 1.posms.

Lai arī sezona ir sākusies agrāk kā citas sezonas, pa īstam tā apgriezienus uzņēma ar pirmo Latvijas reitinga turnīru (LRT), kurš norisinājās valsts izsludinātajā talkas dienā 13.septembrī. Agrajam sezonas sākumam varēja neprognozēt daudz dalībnieku - posmā piedalījās tikai 71 spēlētājs. Daudzi vēl nav iešūpojušies, bet par apņēmību, vismaz resnajā galā, sūdzēties nevar. Pirmkārt jau kandidāti uz tīkotajām vietām izlasē, iespējams, garām nepalaidīs nevienu posmu, lai pēc iespējas maksimāli nodrošinātos ar labākajām punktu summām sezonas nogalē. Tomēr vismaz nelielu saujiņu dalībnieku bija deleģējis katrs klubs, kas bija vispatīkamākais. Oficiāli un neoficiāli reģistrētu klubu, kā arī pašreizējo entuziastu kopējā pārstāvniecība ( valmierieši un vienīgais Pastendes pārstāvis Aldis Ūdris par kaut ko vairāk uzskatīt šobrīd nevar) bija minama ar skaitli 9. Jau tradicionālajiem milžiem Inčukalns - 20 dalībnieki ( mājinieku pēdējā laika antirekords ), Skrundas GHK - 14 un Rīgas klubu pārstāvju - 13 spēlētājiem pieskaitām 6 Viesītes pārstāvjus, pa 5 valmieriešiem un Ventspils GHK spēlētājiem, kā arī 4 HK Lausks un 3 Jēkabpils GHK pārstāvji. Šoreiz nesaprašanās kalendāru sastādīšanas laikā uz 1.posmu neieradās Igaunijas izlases dalībnieki, kā rezultātā noteikti bija zaudētāji, jo velna duča datumā aizvadīja savu Igaunijas čempionāta posmu ar kārtējo padsmit dalībnieku skaitu. Savu lomu nospēlēja arī vēsais laiks, kurš dažu labu noguldīja uz lāpstiņām.

Kvalifikācija.
Sacensību dalībnieki kvalifikāciju aizvadīja jau pēc ierastās sistēmas - 4 grupas ( trijās pa 18 un vienā 17 spēlētāji ) ar apļa turnīru. 1.līgas dalībnieki ņem līdzi savstarpējo spēļu rezultātus.
A grupā pirmo reizi LRT kā pirmais izsētais startēja Atis Sīlis un uzvarēja to pārliecinoši 31p. - viens neizšķirts un 9 punkti uz 1.līgu ( labākais dalītais rādītājs ). Otrais finišēja D.Ziemelis - 30p. ar 8 papildus punktiem, bet turpat trešais J.Zharovs attiecīgi ar 29p. un 7 p. bagāžu. Lai arī ar 5 un 6 punktu atrāvienu no vadošā trijnieka, tomēr ļoti droši 1.līgai kvalificējās arī A.Vītols un A.Kuzņecovs. Pēdējo vakanto vietu aizņēma Gundega Paķe, bet jāsaka, ka īstas cīņas 6.vietu nemaz nebija, lai arī R.Kupčs atpalika par 2 punktiem. Pārējie atpalika vēl vairāk. Šī grupa izskatījās visvājākā.
B grupā arī izveidojās stabils vadošo trijnieks. E Caics ar 32p., R.Sternāts ar 30p.un A.Verčins ar 29p. attiecīgi ar 8, 6 un 7 punktu lielu bagāžu. Cīņa par iekļūšanu 1.līgā šajā grupā bija daudz niknāka. Ar vienādu punktu summu ( 23p. ) un palielu atpalicību no 3.vietas ( 6 p. ) nodrošinot vietu augstākajā sabiedrībā finišēja D.Vitkovskis, Matīss Saulītis un Haralds Gals. Viena punkta attālumā no spēlēšanas pirmo reizi 1.līgā bija ventspilnieks A.Žernovojs. Vēl par punktu atpalika K.Dubavs un vēl par vienu jaunais skrundēnietis E.Budris. Tik tikko 2.līgā šajā grupā spēja aizķerties vecmeistars V.Zoldners.
C grupā pirmais finišēja R.Pukiskis, otrais V.Smagars, bet abiem pa 7 punktiem kapitāla. 3.un 4.vietās ierindojās Mikus Saulītis un S.Kalniņš. Daudz sīvāka cīņa ritēja par 5. un 6.vietām. Uz tām pretendēja 5 spēlētāji. Laimīgo lozi izvilka K.Zarinieks un V.Grīnbergs ( pirmo reizi iekļuva 1.līgā ), kurš to paveica pēdējā kārtā apspēlējot K.Viļumu un neļaujot tieši Kasparam pirmo reizi uzspēlēt Latvijas augstākajā sabiedrībā. Aiz borta palika daudz pieredzējušākie I.Pavlovskis un E.Paķis.
D grupā arī tāpat kā A.Sīlis ar uzvaru un 9 punktiem uz 1.līgu noslēdza J.Kalnēvics. Jāņa pārsvars pār sekotājiem bija daudz izteiktāks nekā citu grupu uzvarētājiem - 4 punkti. Otrais K.Balodis ( 28p. ) ar 5 punktu bagāžu, trešais E.Mucenieks ( 28p. ) ar 4 puktiem, bet ceturtais S.Mihejevs ( 27 p. ), kuram izdevās savākt veselus 7 punktus. Uz atlikušjām divām vietām bija 3 kandidāti. Piektais finišēja A.Zaharovs, bet 6.un 7.vietu dalīja ar vienādu punktu summu finišējušie R.Gals un S.Kadakovskis. Augstāku vietu ( arī vietu 1.līgā ) ieņēma Rihards pateicoties uzvarai savstarpējā spēlē. Kā pēdējais vietu 2.līgā ieņēma pastendnieks Aldis Ūdris, kurš nebija spēlējis ilgu laiku.

Līgas.
Pēc ilgāka laika posma piedaloties tikai 71 spēlētājam no ierastajām 4 līgām šoreiz sanāca vien 3 līgas, toties izspēlēties varēja kārtīgi. Pirmajā un otrajā līgā spēlēja pa 24 spēlētājiem, bet trešajā 23, turklāt 2.un 3.līgas spēlētāji savstarpējās grupas rezultātus pēc reglamenta līdzi neņem.

3.līgā pārstāvniecība bija gandrīz visraibākā - tajā spēlēja 7 klubu pārstāvji - 5 no 6 Viesītes pārstāvjiem, 1 ventspilnieks, 4 Inčukalna GHK pārstāvji, 3 skrundēnieši, 1 Rīgas klubu pārstāvis, kā arī pagājušā gada visi jaunpienācēji no HK Lausks un valmierieši, turklāt pats patīkamākais bija tas, ka skaistkalniešiem bija divas jaunas dāmas. Lielais vairums no 3.līgas pārstāvjiem bija juniori - veseli 18 un arī toni noteica viņi. Lai iekļūtu līgas play-off ( pārējās līgās izņemot pirmo spēlē 4 labākie sākot ar ½ finālu ) nācās krietni pacīnīties. Ar vienādu punktu skaitu ( 39 ) no 44 iespējamajiem dubultuzvaru guva Oskars Alhimovičs (Skrunda) un Didzis Pučinksis (Viesīte). Trešo vietu ar 36 punktiem ieņēma inčukalniete, Latvijas izlases kandidāte dāmām Ilze Zuce-Tenča, bet pēdējo vakanto vietu pateicoties uzvarai savstarpējā spēlē pār Andi Grīnbergu ieņēma vēl viens jaunais skrundēnietis Gints Lasmanis ( abiem pa 35 punktiem ).Vēl uz 30 un vairāk punktiem noturējās vēl viens Viesītes Aigars Nažinskis un vienīgais ventiņš šajā līgā Rimants Mironovičs, bet pārējie atpalika jau vairāk. Labākais no skaistkalniešiem Kristaps Ziemelis ieņēma 8.vietu ( 56.vieta posmā ), bet labākais valmierietis Mārtiņš Svitka 11.vietu ( 59.vieta posmā ). Visgrūtāk klājās jaunajām meitenēm no HK Lausks, kurām ugunskristībās pēdējās vietas, vēl vienai dāmai, Sigitai Liepiņai, kurai šis arī bija pirmais LRT, gāja nedaudz labāk - 15.vieta ( 63.vieta posmā ).

2.līgā pārstāvniecība bija tik pat raiba kā 3.līgā - no 7 klubiem. Vislielākā sanāca mājiniekiem - 8 spēlētāji, 5 no Rīgas, pa 4 no Skrundas un Ventspils, bet pa 1 pārstāvim sanāca Jēkabpilij, Viesītei un Pastendei. Cīņa par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs bija sīvāka, nekā līgu zemāk. Pirmās divas vietas izcīnīja inčukalnieši Rolands Zariņš ( 37 p. ) un Roberts Kupčs ( 35 p. ). Trešo un ceturto vietu ar punktu deficītu izcīnīja daudz pieredzējušākie Sandis Kadakovskis un Ilgvars Pavlovskis. Atkal nieka tiesa līdz "kaut kam vairāk" pietrūka ventspilniekam Aleksandram Žernovojam, kā arī inčukalnietim Ērikam Kuharjonokam, kuriem punkts mazāk nekā Ilgvaram. Atrāviens no 6. līdz 7.vietai, kuru ar 25 punktiem izcīnīja inčukalnietis Kristiāns Cimers ( labākais turnīrs pēc PR rādītājiem ) bija ļoti liels - 7 punkti. Tikai 16.vietā ierindojās inčukalnietis Kaspars Dubavs, bet divas pēdējās vietas ventspilniekiem - tēvam un dēlam Zariņiem.

1.līgā ar 9 punktu iekrāto bagāžu 1.vietu nodrošināja Inčukalna GHK pārstāvis Jāns Kalnēvics, nākamajās divās vietās laimēnieši Edgars Caics un Atis Sīlis. Ar 33 punktiem 4.un 5.vietu dalīja pēdējo gadu LR trešais labākais spēlētājs Raivis Pukinskis un vēl viens inčukalnietis Didzis Ziemelis, vien Raivim bija labāka vārtu attiecība. Sīva spēkošanās par 6.-8.vietu nenotika - tās aizņēma skrundēnieši Jevgēnijs Zaharovs un Edgars Mucenieks, kā arī Sergejs Mihejevs. 9.vietas ieguvējs Raivis Sternāts atpalika par 3 punktiem. Nelielas mieles par neiekļūšanu play-off noteikti bija Valtam Smagaram un Kārlim Balodim - abiem attiecīgi 11.un 10.vietas. Diezgan negaidīti pēc ilgas nespēlēšanas 12. finišēja Deniss Vitkovskis. Par sevi noteikti apmierināti nav arī inčukalnieši Sandis Kalniņš ( 15.v. ) un Mikus Saulītis ( 17.v. ). Apsteidzot savu brāli Haraldu, pirmo reizi pie 600 un vairāk PR punktiem tika Rihards Gals ( 19.v. ). Daudz grūtāk klājās abiem jēkabpiliešiem A.Kuzņecovam un K.Zariniekam - attiecīgi 21.un 22.vietas. Labākais turnīrs arī rīdziniekam Valtam Grīnbergam, kurš pirmo reizi spēlēja 1.līgā. Neko vairāk par pēdējo vietu līgā neizdevās izcīnīt vienīgajai dāmai Gundegai Paķei, lai arī iekļūšanu tur var uzskatīt par sasniegumu.

Play-off.

3.līgā pusfināla pārī starp 1.un 4.vietas ieguvējiem novadniekiem, uzvaru sērijā ar 3-0 ( 3-2 visās spēlēs ) izcīnīja 4.vietas ieguvējs Gints Lasmanis, tādējādi, kā minimums paceļoties par 2 vietām posmā uz augšu. Daudz sīvāka cīņa izvērtās otrajā pārī, kurā bija nepieciešamas 4 spēles, turklāt visas beidzās ar minimālu vārtu pārsvaru un 2. papildlaikā. Sērijā ar 3-1 uzvarēja Ilze Zuce-Tenča. Spēlē par 3.vietu ( 51.vietu posmā ) sērijā ar 3-0 uzvarēja skrundēnietis Oskars Alhimovičs, bet finālā ( par 49.vietu posmā ) ar 3-1 pārāks bija Gints Lasmanis.

2.līgā izspēlējot play-off secība palika tāda pati, kā pēc apļa turnīra! Finālā bija gaidāma daudz pieredzējušāko Sanda Kadakovska un Ilgvara Pavlovska spēlēšana. Protams, viņi tikās savā starpā, bet tikai spēlē par 3.vietu ( par 27.posmā ). Vispirms Rolands Zariņš ar 3-1 uzveica Ilgvaru, bet Roberts Kupčs sērijā no 0-2 atspēlējās uz 3-2 pret Sandi Kadakovski. Finālā nācās spēlēt visas 5 spēles, kurā ar 3-2 pārāks bija Rolands Zariņš, bet par trešo vietu ar 3-1 uzvarēja Sandis Kadakovskis.

1.līgā vienīgais nelielais pārsteigums notika pārī starp 1.un 8.vietas ieguvēju, kurā ar 4-3 nervozā spēlē ( sešas spēles beidzās ar minimālu pārsvaru, 3 no tām bija nepieciešams pagarinājums!!! ) uzvarēja Sergejs Mihejevs. Šoreiz par labu Sergejam nospēlēja lielā pieredze un stabilākā psiholoģija.
Edgars Caics vārda brāli no Skrundas, Edgaru Mucenieku, atstāja sausā - 4-0. Ar vienādiem rezultātiem 4-2 savus pretiniekus uzveica Atis Sīlis un Raivis Pukinskis - attiecīgi Jevgēniju Zaharovu un Didzi Ziemeli. Vien Atim uzvara nāca daudz grūtāk, jo rezultāti arī bija līdzīgi, turklāt diezin kā būtu ja 6. spēlē pagarinājumā uzvarētu Jevgēnijs un abiem nāktos spēlēt 7. spēli.
1/2 finālā liktenis pārī saveda pašlaik abus stiprākos - Atis Sīli un Edgaru Caicu - šoreiz Atim nebija nekādu izredžu un rezultātā Edgars uzvarēja ar 4-0, bet otrajā pārī sākumā Sergejs vēl turējās pretī, bet beigās salūza - zaudējums Raivim ar 2-4.
Lai arī spēlē par 3.vietu Sergejs 2 spēlēs zaudēja tikai pagarinājumā, tomēr kopumā nācās kapitulēt pret Ati ar 0-3, bet finālā savu dominanci turpināja Edgars Caics, kurš iespējams, uzvarot sērijā ar 4-0, ir pirmais galda hokejists, kuram play-off stadijā kādā no LRT izdevies izvairīties no zaudējumiem!!!

Nominācijas un kopvērtējumi.

Bez cīņām OPEN ( kopējā ) klasē, cīņa par vietām notiek arī citās nominācijās. Mūsu otrajā lielākajā nominācijā starp junioriem ( 36 dalībnieki ) labākais 1.posmā bija laimēnietis Artūrs Verčins. Viņam daudz maz 1.vietu var paredzēt arī sezonas noslēgumā, kaut vēl nedrīkst teikt hop, jo sezona ir tikai sākusies. Daudz nopietnākā cīņa būs par pārējām divām vietām. Kā otrais no junioriem posmā bija skrundēnietis Artjoms Zaharovs, kaut arī augstāku vietu kopvērtējumā varētu paredzēt Matīsam Saulītim, kurš bija trešais. Kā 4.un 5.vietās ierindojās vēl divi Inčukalna GHK dalībnieki brāļi Gali - Rihards un Haralds. Savu vārdu iespējams vēl teiks pēdējā laikā strauji progresējošais jēkabpilietis Andrejs Kuzņecovs. Starp 10 labākajiem junioriem bija vēl 3 inčukalnieši - R.Zariņš, R.Kupčs un Ē.Kuharjonoks.

Sen nebija redzēts tik liels dāmu skaits kādā no LRT - 8. Pašlaik kārotājas uz vietu pirmajā trijniekā ir 5, bet pārējām šī sezona labākajā gadījumā būs kā ieskriešanās un aprašana ar galda hokeja virtuvi. Jau iekļūstot 1.līgā 1.vietu posmā nodrošināja pašreizējā līdere Gundega Paķe. Otrā finišēja talantīgā jēkabpiliete Baiba Ozoliņa, bet trešā inčukalniete Elīna Gala. Nākamās 3 sekotājas arī bija inčukalnietes. Tikai 4.vietā pagājušā gada Latvijas čempione Dārta Ozoliņa, bet 5.v. Ilze Zuce-Tenča. 6.vietā Inčukalna GHK jaunpienācēja Sigita Liepiņa.

Citas tendences ir saskatāmas senioros. Posmā piedalījās pat 7 seniori, diemžēl tajā nepiedalījās vesela virkne vadošo galda hokeja vecmeistaru, no kuriem gandrīz visi varētu būt kandidāti uz valsts izlasi - rīdzinieks Jānis Ķirsis, talsenieks Salvis Skarainis, inčukalnietis Aivars Vāvers un sasirgušais Egīls Belševics. Viņu vietas aizpildīja 2 jaunpienācēji no Valmieras - Jānis Rektiņš un Uldis Cēsnieks, kā arī pirmo reizi LRT spēlējošais rīdzinieks Paulis Zabarovskis. Pirmo trijnieku varēja prognozēt visai droši - kā vienīgajam iekļūstot 1.līgā 1.vieta Skrundas vecmeistaram Arnim Vītolam, otrais un trešais rīdzinieki Ilgvars Pavlovskis un Vilnis Zoldners. Ceturtais finišēja ventspilnieks Dainis Zariņš.

 

Rezultāti

 

TURNĪRU KALENDĀRS

KALENDĀRS TABULĀ
RK logo