• http://www.galdahokejs.lv
 • Bahlsen
 • IZM
 • Mollers
 • Chupachups
 • mentos
 • TabulaRasa
 • RD IKSD
 • Meduskoks
 • Fruittella
 • LPK
 • LSFP
 • Nano.lv
 • Stiga
 • Meller
 • www.perfettivanmelle.com/

MŪSU PARTNERI


stiga

mentos

chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD


LSFP logo

Igauņi aizved gandrīz visu!

Atis Sīlis triumfē kausā.
Ar pēdējo posmu Jēkabpilī, kā jau ierasts pēdējos gados, noslēgusies Latvijas kausa izcīņa un par prestižākās, OPEN klases ( šosezon piedalījās 124 dalībnieki ) uzvarētāju visu 4 posmu summā tika kronēts rīdzinieks, nesenā Maskavas kausa ieguvējs Atis Sīlis. Otro un 3.vietu izcīnīja Inčukalna GHK pārstāvji Jānis Kalnevics un Kārlis Balodis. Kā jau to varēja gaidīt pārējās nominācijās uzvaras izcīnīja kaimiņi no Igaunijas. Senioriem pat dubultuzvara - par kausa ieguvēju, pateicoties sava komandas biedra Igora Saveļjeva aizņemtībai jaunajā darbā vietā, kļuva Vafa Hamdamovs. Junioriem uzvarētāja laurus plūca strauji progresējušais Jevgēnijs Žolobovskis, bet dāmām Marija Saveļjeva! Pārstāvniecību vērtējumā no 12 iespējamajām godalgām 4 izcīnīja Igaunija ( turklāt 3 zelti un 1 sudrabs ), 4 medaļas arī Inčukalna GHK ( 0; 1; 3 ), zelts un bronza Rīgas klubiem, bet pa vienai - sudraba medaļai tika Jēkabpils GHK un Skrundas GHK.

Pēdējā posmā, tāpat kā kopvērtējumā 60 dalībnieku konkurencē uzvarēja Atis Sīlis, aiz sevis atstājot 2 inčukalniešus - Matīsu Saulīti un Kārli Balodi. Lai arī posmā nepiedalījās vesela virkne ar spēcīgiem spēlētājiem ( Jevgēnijs Zaharovs, Sergejs Mihejevs, Edgars un Mikus Saulīši un pat Edgars Caics ), tas nemazināja sacensību intrigu. Junioriem pirmo trijnieku aizņēma Matīss Saulītis, Jevgēnijs Žolobovskis un Artjoms Zaharovs, dāmām Marija Saveļjeva, Baiba Dace Ozoliņa un Ilze Zuce-Tenča, bet senioriem piedalījās vien 2 spēlētāji - Vafa Hamdamovs un ventspilnieks Georgijs Semjonovs. Pavisam posmā piedalījās 7 klubu pārstāvji - 18 no Inčukalna GHK, 14 no VSJN Ventspils, 12 no Skrundas GHK, 6 no Jēkabpils GHK, 5(!!!) no Rīgas klubiem, 3 pārstāvji no Igaunijas izlases un 2 viesēnieši. Sacensības notika jau ierastājā vietā - Jēkabpils Agrobiznesa koledžā. Sacensību atklāšanā paužot atbalstu galda hokejam, uzrunu teica Jēkabpils domes deputāts.

Grupu turnīrs. Dalībnieki tika sadalīti 4 grupās pa 15 un no katras grupas 6 labākie varēja turpināt cīņu 1.līgā, nākamie 5 spēlēja 2.līgā, bet pēdējie 4 turpināja sacensības 3.līgā. A grupā ar 24 izcīnītiem punktiem uzvarēja Atis Sīlis, ar 21 izcīnītu punktu sekoja uzreiz 4 spēlētāji J.Žolobovskis, S.Kalniņš, Mariss Emerbergs un Roberts Kupčs. Kā sestais 1.līgai droši, ar 4 punktu pārsvaru pār 7.vietas ieguvēju, kvalificējās mājinieks Rūdolfs Valainis. Nedaudz negaidīti vājāk par savām iespējām nospēlēja Valts Grīnbergs un Aleksandrs Žernovojs, paliekot 2.līgā, bet Guntis Karlovskis pat 3.līgā. Atis Sīlis uzvarēja neklātienes cīņā par prasmīgāko vārtu guvēju - 97, bet J.Žolobovkis dalīja labākās aizsardzības speciālista laurus ar Artūru Verčinu no C grupas - 19 ielaisti vārti. B grupā saimniekoja Kārlis Balodis, kā vienīgais visā grupu turnīrā nezaudējot nevienu punktu. 1.līgai kvalificējās arī Raivis Pukisnkis, Vafa Hamdamovs, Baiba Dace Ozoliņa, Sandis Kadakovskis un Artjoms Zaharovs. C grupā nedaudz negaidīti pirmais, bez neviena zaudējuma ( 5 neizšķirti ), finišēja Haralds Gals. Pārlicinoši 1.līgā iekļuva arī Artūrs Verčins, Raivis Sternāts, Matīss Saulītis un mājinieks Kristaps Zarinieks. Par pēdējo vietu sīvi spēkojās ventspilnieks Viesturs Lapiņš un skrundēnietis Gints Lasmanis. Nedaudz veiksmīgāks izrādījās Viesturs, kas deva viņam iespēju pirmo reizi spēlēt 1.līgā. Par pārsteigumu šajā grupā var uzskatīt Riharda Gala un Jāņa Karlovska attiecīgi izcīnītās 8.un 10.vietas. D grupā pēc gandrīz gadu ilgas nespēlēšanas LRT līmenī uzvarēja mājinieks Andrejs Kuzņecovs, aiz sevis atstājot J.Kalnevicu, V.Smagaru, Mariju Saveļjevu un D.Ziemeli, bet par 6.vietu bija sīva spēkošanās. Pateicoties uzvarai savstarpējā spēlē pār Ilzi Zuci-Tenču par 6.vietas ieguvēju kļuva Ēriks Kuharjonoks.

Līgas. 3.līgā dalībnieki sadalīja vietas no 45. - 60. Apļa turnīrā nospēlējot tikai 3 spēles neizšķirti, par uzvarētāju kļuva VSJN Ventspils juniors Rūdolfs Kamzols, otrais finišēja Inčukalna GHK pārstāvis Guntis Karlovskis, bet trešais sen neredzētais kluba biedrs Artūrs Balodis. Izslēgšanas spēlēs 1/2finālā vispirms tikās brālis un māsa Kamzoļi - ar 3-0 pārāks bija brālis, bet Guntis Karlovskis ar tādu pašu rezultātu sērijā uzveica Artūru Balodi. Spēlē par 47.vietu Laima Kamzola ar 3-1 sērijā uzvarēja A.Balodi, bet par 45.vietu G.Karlovskis pārliecinoši ar 3-0 Rūdolfu Kamzolu. 2.līgā dusmas par neiekļūšanu 1.līgā izgāza Rihards Gals. Kā jau pieklājas, play-off iekļuva arī par favorītiem uzskatītie Aleksandrs Žernovojs un Jānis Karlovskis, kā arī Gints Lasmanis. 1/2finālā pāros ļoti sīvi spēkojās kluba biedri Rihards Gals un Jānis Karlovksis. Ar 3-2 sērijā pārāks bija Jānis ( visas spēles beidzās ar 1 vārtu pārsvaru ), bet otrajā pārī nedaudz negaidīti viegli ar 3-1 G.Lasmanis uzvarēja A.Žernovoju. Spēlē par 27.vietu A.Žernovojs ar 3-1 uzveica R.Galu, bet 2.līgas finālā pārsteigt turpināja G.Lasmanis, kurš J.Karlovskim neatstāja nekādu cerību - 3-0! 1.līgas apļa turnīrā ilgu laiku līderis bija Kārlis Balodis, bet tad 4 kārtas pirms beigām pamanījās zaudēt 3 spēlēs pēc kārtas un palaist sev priekšā ne tikai Ati Sīli ( 39 punkti ), bet arī kluba biedru Sandi Kalniņu ( 36 punkti ) un ar 35 punktiem finišēja 3.vietā. Ceturtajā un 5.vietā attiecīgi ierindojās Raivis Pukinskis ( 32 p. ) un Jevgēnijs Žolobovskis ( 31 p. ). Vietu izslēgšanas spēlēs, ( starp 8 labākajiem ) 2 kārtas līdz apļa turnīra beigām, sev nodrošināja arī Jānis Kalnevics un Matīss Saulītis ( abiem pa 30 punktiem ). Uz pēdējo 8.vietu un play-off pretendēja 6 spēlētāji. Pateicoties uzvarai savstarpējā spēlē pār Didzi Ziemeli play-off iekļuva Raivis Sternāts. Vienu no labākajiem turnīriem LRT ietvaros nospēlēja mājinieks Rūdolfs Vlainis, kurš jau Moscow Cup brīžiem demonstrēja labu sniegumu, izcīnot 11.vietu, bet labākais no Jēkabpils GHK tomēr bija ilgāku laiku nespēlējošais Andrejs Kuzņecovs - 10.vieta. Samērā augstā 15.vietā Marijai Saveļejvai, bet par izgāšanos šo turnīru var uzskatīt Artūrs Verčins. Tikai 21.vieta un tika 13 izcīnīti punkti! Ar 22.vietu nācās samierināties pirmrindniekam ( pirmā reize 1.līgā ) Viesturam Lapiņam, bet vislielāko neveiksmi, iespējams, piedzīvoja viesis no Igaunijas Vafa Hamdamovs - pārliecinoši pēdējā vieta.

Play-off. Ne visai pārliecinoši izslēgšanas spēles 1/4finālā uzsāka Maskavas kausa varonis Atis Sīlis, kurš pilnus apgriezienus spēlē ar tās dienas jubilāru ( apaļi 30 gadi ) - dzīvo Latvijas galda hokeja leģendu Raivi Sternātu, ieslēdza tikai tad, kad ūdens mutē sāka smelties, sērijā no 1-3 panākot uzvaru ar 4-3. Kaut kas līdzīgs bija pārī starp Sandi Kalniņu un Manīsu Saulīti. Pirmajās 2 spēlēs Sandis atstāja Matīsu sausā, bet tad tādā pat veidā 2 reizes uzvarēja Matīss, pēc kā spēja nosvērt svara kausus savā labā un uzvarēt sēriju ar 4-2. Samērā viegli ar saviem pretiniekiem galā tika Raivis Pukinskis un Kārlis Balodis. Raivis ar 4-1 sērijā ( vienīgais zaudējums pagarinājumā ) uzveica J.Žolobovksi, bet Kārlis ar tādu pašu rezultātu nedaudz negaidīti viegli Jāni Kalnevicu. 1/2finālā diemžēl nebija sīvas cīņas - savus pretiniekus pārliecinoši ar 4-0 apspēlēja gan Matīss Saulītis, gan Atis Sīlis - attiecīgi Kārli Balodi un Raivi Pukinski. Spēlē par 3.vietu tikās Kārlis Balodis un Raivis Pukinskis. Ja Raivis uzvarot sērijā varēja izcīnīt 3.vietu posmā, tad daudz svarīgāku uzdevumu risināja Kārlis - uzvara sērijā viņam nodrošinātu arī 3.vietu kopvērtējumā. Ļoti sīvā cīņā ar 3-2 uzvarēja Kārlis un ieguva bronzas kausu uz 4.vietu kopvērtējumā atbīdot viesi no Igaunijas - Jevgēniju Žolobovksi! Savukārt finālā Atis Sīlis pārliecinoši ar 4-1 uzveica Matīsu Saulīti un ieguva Latvijas kausu.

RezultātiAicinājums! Jau drīz, 8.maijā notiks 10.jubilejas Latvijas čempionāts galda hokejā un tāpēc, cerams, ka uz to sabrauks visi iespējamie stiprākie galda hokejisti! Cerams, ka piedalīsies arī KŽDC Valmiera un HK Lausks pārstāvji, kā arī virkne Jēkabpilī nespēlējušie!
Uz tikšanos Inčukalnā!

TURNĪRU KALENDĀRS

KALENDĀRS TABULĀ
RK logo