• http://www.galdahokejs.lv
 • RD IKSD
 • Chupachups
 • Fruittella
 • Bahlsen
 • Mollers
 • LSFP
 • LPK
 • TabulaRasa
 • IZM
 • Meller
 • Stiga
 • mentos
 • Meduskoks
 • www.perfettivanmelle.com/
 • Nano.lv

MŪSU PARTNERI


stiga

mentos

chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD


LSFP logo

Tradicionālais fināls!

Dzīvības vilkšana!?
Latvijas kausa izcīņas 1.posmā piedalījās daudz vairāk spēlētāju, nekā bija cerēts - 79!

Tāds cipars būtu normāls, vai pat nedaudz zem normas aizpagājušajā sezonā, vai pagājušās sezonas sākumā. Krīzei pieņemoties, pērn sezonas otrajā pusē dalībnieku skaits samazinājās līdz knapam 60 un šogad draudēja lēnām slīdēt līdz senākiem laikiem. Iespējams situācija nedaudz pasliktināsies, tomēr klubu pārstāvji kaut kā tomēr spēj vēl turēt kaklu virs ūdens! Vēl pirms sezonas sākuma Latvijas GHF sēdē ar kluba pārstāvjiem tika noskaidrota pašreizējā situācija klubos un to iespējas, kuras īpaši rožainas neizskatījās.

Par brīnumu vietām ir novērota pat labāka situācija. Pavisam bēdīga situācija ar līdzdalību ( transporta nodrošināšana ) turnīros pirms sezonas sākuma bija vērojama vienā no vadošajiem Latvijas klubiem - Skrundas GHK, kur primārais sporta veids ir volejbols. Tomēr kluba vadītājs Arnis Vītols brīnumainā kārtā spēja rast iespēju atvest spēlētājus uz sacensībām. Pavisam cita aina ir vērojamā Ventspilī, kur tagad jau ir 2 klubi! Un abiem klubiem visas sezonas garumā ir gandrīz pus līdz droši garantēts transports. Īpaši situācija nav mainījusies Skaistkalnē ( pēc nelielā pacēluma sākumā ir vērojams kritums ), kuru pārstāvji tomēr nepiedalījās posmā un arī apvienotajā Jēkabpils GHK/Viesītes nometnē. Tā kā tur uz vietas nav, kas īsti darbojas, tad uz posmiem dalībnieku braukāšana notiek drudžaini - te vienā posmā 4-5, te otrā posmā pavisam citi 4-5 dalībnieki, bet vismaz labi, ka spēlētāji spēj uz savu roku piedalīties posmos! Droši justies nevar arī Inčukalna GHK pārstāvji, kuri uz Rīgā notiekošiem mačiem vēl spēj atbraukt kā no rokas stiepiena attāluma, bet kā būs ar tālajiem posmiem, grūti pateikt. Kā jau parasti sacensībās piedalījās arī neliela saujiņa KŽDC Valmiera pārstāvji un Igaunijas izlases labākie spēlētāji. Nevarētu teikt, ka viss ir kārtībā, jo sarežģījumi ierasties uz posmu vairāk vai mazāk bija visiem klubiem. Pat ar to, ka Ventspils spēlētājiem bija sarunāts transports, tā ieceres sagruva, kā kāršu namiņš un tikai pateicoties jaunā VSJN Ventspils kluba vadītāju aktīvai rosībai tikai pēdējā mirklī šis jautājums tika atrisināts. Tā, ka problēmu pietiek!

Grūti pateikt par spēlētāju iecerēm, bet ir novērota neliela paaudžu maiņa! No neoficiāliem avotiem ir dzirdēts, ka tā nopietnāk spēlēt ir nolēmis beigt viens no Latvijas elites spēlētājiem - Edgars Mucenieks, tāpat Skrundas GHK sastāvā bija vērojams vesels bars jaunu un zaļu spēlētāju, kuri aizstāja jau 2.līgās līmeni pērn spēlējošos. Tāpat kucēnus slīcināt uz pirmo LRT atveda Ventspils pārstāvji. Posmā no ievērojamākiem spēlētājiem nepiedalījās Salvis Skarainis ( spēlē gan retāk ), Andrejs Kuzņecovs ( viens no visstraujāk progresējošiem spēlētājiem pēdējā laikā ), viena no vadošajām Latvijas dāmām Gundega Paķe ( mātes cerībās ), Sergejs Mihejevs ( bauda atvaļinājuma priekus ārzemēs ). Savukārt Skrundas GHK vadītājs un viens no labākajiem Latvijas senioriem, lai arī bija posmā, bet nepiedalījās tajā ( pildīja tikai trenera lomu ). Oficiālā versija - vismaz šī sezona tiks izlaista par labu veselībai - problēmas ar muguru. Pretēji pēdējā laika modei posmā piedalījās citi 2 seniori - Ilgvars Pavlovskis, pat speciāli izrāvās no siltajām zemēm uz posmu, un Jānis Ķirsis! Pēdējā laikā seniori palikuši izklaidīgi - tā, lūk, bez jau divām pieminētajām bezdelīgām, pēc posma taisnā virzienā uz Izraēlu devās Egīls Belševics, bet Vilnis Zoldners pērn bija Nepālā uz Himalajiem.

Dalībnieku sastāvs atbilda ( ar Ventspils izņēmumu ) pēdējā laikā ierastajam - Inčukalna GHK - 19; Skrundas GHK - 15; Rīgas klubi - 14; VSJN Ventspils - 11, Ventspils GHK - 5; Igaunijas izlase - 4; pa 3 dalībniekiem no Jēkabpils GHK, Viesītes un KŽDC Valmiera, kā arī pa 1 pārstāvim no Liepājas, Jūrmalas un Popes. Ja pērn juniori jau bija mazāk nekā puse, tad šoreiz pēc jaunu asiņu iepludināšanas to skaits par 1 pārsniedza pieaugušo - 40-39. Posmā neierasti daudz piedalījās dāmas - veselas 7, pat neskatoties uz to, ka nebija jau pieminētā G.Paķe un arī Elīna Gala un arī 10(!) seniori!

No sportiskā viedokļa nekādu īpaši lielu pārsteigumu nebija - finālā ļoti sīvā un maz rezultatīvā cīņā no nelabvēlīgā 0-2 sērijā spēja uzvarēt Edgars Caics pret savu treniņa biedru Ati Sīli.

Nedaudz negaidīti pie 3.vietas tika vidējais no brāļiem Saulīšiem - Mikus spēlē par 3.vietu uzveicot savu vecāko brāli Edgaru ( līdz 1/2finālam Mikus pamanījās pieveikt arī savu jaunāko brāli Matīsu un spēcīgāko skrundēnieti Raivi Pukinski ).

Jāsaka, ka šis vakars īpaši labvēlīgs bija Inčukalna GHK pārstāvjiem - 7 spēlētāji starp labākajiem 12 posma meistariem! Izcelt varētu arī Artjomu Zaharovu, kurš ierindojās 10.vietā ( pēc apļa turnīra bija pat 7. pozīcijā ). Labākais no senioriem bija viesis no Igaunijas Igors Saveļjevs ( 13.vieta posmā ), no mūsu pašu vecmeistariem labākais J.Ķirsis ierindojās 18.vietā, bet I.Pavlovskis izpildīja savu misiju un iekļuva 1.līgā ( 23.vieta ). Dāmām par nelielu pārsteigumu atkal parūpējās viesis no Igaunijas - Marija Saveļjeva - pārsteidzošākais bija nevis 1.vieta starp dāmām, bet gan iekļūšana 1.līgā ( 22.vieta )! 2. un 3.vietā attiecīgi Baiba Dace Ozoliņa un Ilze Zuce-Tenča.

Godalgoto vietu sadalījums ir pārsteidzošs ( te viela pārdomām mūsu nomināciju pārstāvjiem ): 1.v. Igaunija 2 0 1 ( !!! - divas zelta ); 2.v. BJC Laimīte 1 1 0; 3.v. Inčukalna GHK 1 0 2; 4.v. Rīgas GHK 0 1 1; 5./6.v. dala Skrundas GHK ar Jēkabpils GHK sagādājot pa vienai sudraba pozīcijai.

Grupu turnīrs.

Pēc nelielas oficiālās Latvijas GHF prezidenta Romāna Blūmentāla un galvenā tiesneša Sanda Kalniņa runas jaunā sezona varēja sākties. Kā zināms sacensības notika jaunajās mājās! Gandrīz katru jauno sezonu tiek mainīta sacensību vieta Rīgā ( nav noslēpums, ka Rīgā notiek vairums Latvijas GHF rīkotie turnīri ). Izņēmums nebija arī šī sezona. Jāpiebilst, ka šī ir pašlaik vislabākā sacensību vieta, lai arī ir aizvadīts tikai 1 posms. LK 1.posms notika Kultūru vidusskolā Ganību dambī 7 sporta zālē. Piekļūšana sacensībām ir samērā viegla, apkārtne ir tīra un sakopta un vismaz savu transportu ir kur novietot sacensību dalībniekiem, turklāt pēc pārāk lielās RTU alkatības, arī Rīgas kauss ( vismaz šogad ) notiks tieši šajā zālē! Arī ārzemniekus nav kauns šeit vest. Grupu turnīros notika tikai viens liels pārsteigums - 1.līgā nespēja iekļūt Artūrs Verčins, bet nu visu pēc kārtas.
A grupā uzvarēja Matīss Saulītis zaudējot tikai 1 punktu. Kā otrais palika E.Caics, kuram neklātienes cīņā ar citām grupām vislielākā vārtu attiecība + 147 un visvairāk iemestu ripu ( 181 ) - 9,5 iemestas ripas pa spēli! No šīs grupas 1.īgai kvalificējās vēl divi no vadošajiem igauņiem - I.Saveļjevs un J.Žolobovskis, kā arī Matīsa novadnieks S.Kalniņš un K.Zarinieks. Kā sestais finišēja I.Saveļjevs ( 27 punkti ), tomēr 1.līgā tika visai droši - ar 3 punktu atstarpi pār savu izlases dalībnieku V.Hamdamovu ( 24 p. ). Turpat cieši līdzās finišēja Andis ( 24 p. ) un Valts ( 23 p. ) Grīnbergi, kā arī E.Belševics ar 22 punktiem. Matīss Saulītis uz 1.līgu savāca 9 punktu bagāžu, kas pirms 1.līgas cīņām deva dalīto 3./4.vietas.
B grupā tāpat kā Mat.Saulītis ar vienu zaudētu pirmais finišēja Atis Sīlis. 1.līgai droši kvalificējās R.Sternāts, inčukalnieši K.Balodis un H.Gals, kā arī VSJN Ventspils pārstāvis A.Žernovojs un skrundēnietis A.Zaharovs. Arī šajā grupā finiša taisnē par pēdējo vakanto vietu ciņa izpalika. No A.Zaharova par 3 punktiem atpalika uzreiz 3 spēlētāji - I.Zuce-Tenča un skrudēnieši O.Kricaks un G.Lasmanis. K.Balodis uzrādījā labāko aizsardzību neklātienes cīņā - 21 ielaista ripa ( 1,1 ripa spēlē ).
C grupā ar trim zaudētiem punktiem 1.vietā finišēja Edgars Saulītis, tomēr uz 1.līgu savāca maksimālo punktu summu un pirms 1.līgas turpinājuma dalīja 1./2.vietu. Aiz Edgara punkts punktā sekoja J.Zharovs, J.Kalnēvics un V.Smagars, nedaudz tālāk atpalika J.Ķirsis un ik pa laikam uzspēlējošais R.Faļkenšteins. Arī šajā grupā 6. no 7.vietas ( Baiba Dace Ozoliņa ) šķīra 3 punkti.
D grupā, kā vienīgais no visa grupu turnīra bez zaudētajiem punktiem un ar maksimālo punktu summu uz 1.līgu, uzvarēja Raivis Pukinskis. Šajā grupā atšķirībā no iepriekšējām bija ļoti sīva cīņa uz 1.līgu. Droši par iekļūšanu vēl bija tikai S.Kadakovskis un D.Ziemelis, toties par atlikušajām 3 vietām līdz pat pēdējai kārtai bija 5 pretendenti - nedaudz par pārsteigumu beigās 4./5. vietas ar 25 izcīnītajiem punktiem dalīja Marija Saveļjeva un I.Pavlovskis, bet pārējie pretendenti - Mikus Saulītis, Artūrs Verčins un Jānis Karlovskis finišēja ar vienādu punktu summu - 24. Veiksmīgākais pēc papildus rādītājiem bija Mikus Saulītis, kurš vēlāk arī pēc ne visai pārliecinošā snieguma 1.līgā spēja aizcīnīties līdz 3.vietai posmā.

Līgas un play-off.
4.līgā ( sadalīja vietas no 65.-79. ), vienīgajā, kurā vietu sadalījumu nosaka bez izslēgšanas spēlēm, uzvarēja skrundēnietis Toms Rubenis, 2. un 3.vietas jaunajiem ventspilniekiem Rūdolfam Kamzolam un Tomam Ģigulim. 4.līgā toni noteica jaunā Skrundas un Ventspils paaudze - 7 Skrundas GHK spēlētāji, 6 Ventspilnieki un pa 1 pārstāvim no Viesītes un Popes.
3.līgā ( sadalīja vietas no 45.-64. ) spēlēja 6 ventspilnieki, 4 inčukalnieši, 3 Valmieras pārstāvji, pa 2 viesēniešiem un rīdziniekiem, kā arī 1 liepājnieks un skrundēnietis. 3.līgā ar pliku uzvaru apļa turnīrā nepietika, lai tajā uzvarētu - 4 labākajiem nācās spēlēt play-off. Gan uzvarot apļa turnīrā, gan aizstāvot savu pozīciju izslēgšanas spēlēs par 3.līgas uzvarētāju kļuva Guntis Karlovskis no Inčukalna GHK finālā apspēlējot ventspilnieku Māri Kārkliņu, kuram 1/2finālā izdevās uzveikt nedaudz pieredzējušāko Ediju Bērziņu.
2.līgā visvairāk pārstāvju bija no Inčukalna GHK - 7, rīdziniekiem 6, pa 2 no Skrundas, Jēkabpils un Ventspils, kā arī vienīgais 2.līgā palikušais igaunis Vafa Hamdamovs, kurš pamanījās uzvarēt apļa turnīru, vēl play-off iekļuva Roberts Kupčs, G.Lasmanis un R.Valainis. Par uzvarētāju kļuva inčukalnietis R.Kupčs ( 2. uzvara inčukalniešiem līgās ). Tikai 13.vietā ierindojās stabilā 1.līgas vērtība A.Verčins, kurš 2.līgā vairāk eksperimentēja, nekā spēlēja nopietni.
1.līgā atkal visvairāk dalībnieku Inčukalna GHK - 8, rīdziniekiem 6 skrundēniešiem, 3 igauņiem un pa vienam no Jēkabpils un Ventspils. Jau pirms sezonas sākuma tika noteikts, ka 1.un 2.posmā play-off spēlēs sākot no 1/8fināla ( tātad 16 labākie 1.līgas spēlētāji pēc apļa turnīra ) un līdz 3 uzvarētām spēlēm katrā stadijā. Apļa turnīru augstā vietā pabeidza A.Zaharovs ( 7.vieta ), bet zemāk nekā ierasts ( 15.vieta ) Raivis Sternāts, kas viņu jau 1. play-off kārtā saveda ar E.Caicu. Tomēr Raivis jau atradās vadībā ar 2-0 un 3 spēlē vēl bija pagarinājums, bet tomēr zaudēja Edgaram un lielākā sensācija pēdējā laikā izpalika. Ar tādu pašu rezultātu sēriju vinnēja Mikus Saulītis pret savu jaunāko brāli Matīsu. Ar 3-1 savu sēriju uzvarēja R.Pukinskis pret savu kluba biedru V.Smagaru. Pārējās sērijās ar 3-0 uzvaras svinēja A.Sīlis pret J.Žolobovski, E.Saulītis pret I.Saveļjevu, J.Kalnēvics pret S.Kalniņu, D.Ziemelis pret A.Zaharovu un J.Zaharovs pret K.Balodi. 1/4 finālā sīvā cīņā starp 2 kluba biedriem E.Saulīti un J.Kalnēvicu pārāks ar 3-2 izrādījās Edgars, savukārt 3-1 savas sērijas vinnēja E.Caics pret D.Ziemeli un nedaudz negaidīti Mikus Saulītis pret R.Pukinski. A.Sīlis neatstāja nekādas iespējas J.Zaharovam - 3-0. 1/2 fināla pāros saviem pretiniekiem nekādu izredžu neatstāja abi BJC Laimīte pārstāvji uzvarot abus inčukalniešus ar 3-0. Spēlē par 3.vietu atkal nedaudz pārsteidza Mikus Saulītis, kurš pagājušo sezonu aizvadīja visai nepārliecinoši sērijā ar 3-0 uzveicot vecāko brāli Edgaru Saulīti. Finālā pirmajās 2 spēlēs bija vērojama pēdējā laika visai bieža parādība sākumā ne visai motivētais E.Caics, kā jau ierasts, zaudēja A.Sīlim, bet tad spēja saņemties un izraut uzvaru sērijā ar 3-2.

Rezultāti


Novēlam visiem klubiem veiksmīgu sezonu un uz tikšanos LK izcīņas 2.posmā Inčukalnā, kurā ar savu klātbūtni pagodinās firmas STIGA pārstāvis no Zviedrijas!

TURNĪRU KALENDĀRS

KALENDĀRS TABULĀ
RK logo