• http://www.galdahokejs.lv
 • Fruittella
 • Bahlsen
 • IZM
 • LPK
 • Nano.lv
 • Chupachups
 • Meller
 • LSFP
 • mentos
 • RD IKSD
 • Mollers
 • www.perfettivanmelle.com/
 • Meduskoks
 • Stiga
 • TabulaRasa

MŪSU PARTNERI


stiga

mentos

chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD


LSFP logo

Skrunda un Inčukalns dala uz pusēm!

Ar pēdējo Latvijas kausa izcīņas posmu Jēkabpilī tika pielikts punkts šīs sezonas kausa izcīņas kopvērtējumā. Visprestižākajā OPEN klasē ( startēja 118 dalībnieki ) par uzvarētāju kļuva inčukalnietis Matīss Saulītis. Otrajā vietā ierindojās skrundēnietis Jevgēnijs Zaharovs, bet bronzu izkala vecmeistars Raivis Sternāts. Otrajā lielākajā nominācijā junioriem ( 64 dalībnieki ) savu līdera pozīciju nosargāja skrundēnietis Gints Lasmanis, aiz sevis atstājot uzreiz divus inčukalniešus - šī gada Latvijas čempionu junioriem Robertu Kupču un Latvijas čempioni sievietēm Ilzi Zuci-Tenču. Sievietēm ( startēja 11 ) triumfēja Ilze Zuce-Tenča, otrajā vietā Baiba Dace Ozoliņa no Jēkabpils, bet 3.vietā sezonu noslēdza Ekstrēmiste Gundega Paķe. Visbeidzot senioriem ( startēja 7 ) uzvarēja Skrundas GHK pārstāvis Arnis Vītols, aiz sevis atstājot rīdzinieku Vilni Zoldneru un ventspilnieku Daini Zariņu. Tā nu ir sanācis, ka Latvijas kausa izcīņas kopvērtējumā šosezon uzvarētāju laurus uz pusēm dalīja Skrundas un Inčukalna GHK.

Cīņa par izlasi.
Paralēli cīņai par kausiem noris cīņa arī par vietu izlasē startam Pasaules čempionātā, kurš notiks Somijā ( sacensību vieta no Helsinkiem tika pārcelta uz Turku ). Lielākā daļa izlašu spēlētāju jau ir skaidri, atliek vien noskaidrot vai viņi piedalīsies Pasaules čempionātā. Pirmkārt, par izlašniekiem kļuva Latvijas čempioni nominācijās - junioriem tas ir Roberts Kupčs, sievietēm Ilze Zuce-Tenča un senioriem Salvis Skarainis. Droši var teikt, ka vietu junioru izlasē pēc šīs sezonas reitinga ir nodrošinājuši Gints Lasmanis un ventspilnieks Viesturs Lapiņš. Bez pārliecinošās sezonas līderes Ilzes Zuces-Tenčas arī dāmām daudz, maz droši ir skaidras nākamās divas spēlētājas- uzvārda māsas Ozoliņas ( gan Baiba-Dace, gan Dārta). Senioriem bez čempiona vietu izlasē nodrošināja sezonas līderis Arnis Vītols, kā arī Vilnis Zoldners. Ar to jau arī Pasaules čempionāts visiem vēl nav beidzies. Nomināciju pārstāvjiem Pasaules čempionāta komandu mačos var būt pat 5 spēlētāji ( tātad 3 spēlē, bet 1 vai 2 ir rezervē ). Kā jau tas pieklājas, sarežģītāka situācija ir OPEN klasē, kurā ir spēlētāji, kuri jau ir nodrošinājuši vietu izlasē, ir spēlētāji ar 90-99% stabilu vietu izlasē un ir spēlētāji, kuriem vēl ir jācīnās par vietu izlasē! Tā kā šosezon LRT nav spēlējis Atis Sīlis un arī PT ietvaros viņš nesavāca 3 turnīrus un neizcīnīja sev vietu PČ, tad viena papildus vieta mums izpaliks. Tāpēc pārējiem nāksies saraut. Neapskaužamā situācijā pašlaik atrodas Jānis Kalnevics ( iepriekšējā PČ, kurš norisinājās Ungārijā pat spēlēja play-off, kur pakutināja nervus vienam no favorītiem Jānim Galuzo ) un Edgars Saulītis - abiem šogad nav ārzemju turnīra, kaut arī LRT turnīros nav nospēlējuši sliktāk kā citi.

Jauns apmeklētības rekords!
Pat neskatoties uz to, ka uz tālajiem posmiem brauc mazāk dalībnieku, šoreiz par spēlētāju aktivitāti nevarēja sūdzēties. Vispirms jau negaidīti daudz dalībnieku pārstāvēja paši mājinieki - 9 jēkabpilieši un 4 viesēnieši. Ja tā tiktu pārstāvēts dzimtās pilsētas vārds arī pārējos turnīros, tad ieguvēji būtu ne tikai paši spēlētāji, bet arī Latvijas galda hokejs! Tradicionāli savus dalībniekus sasūtīja jau esošās vērtības - Inčukalna GHK - 19, Skrundas GHK - 16 un VJN Ventspils - 11. Negaidīti daudz - 12 spēlētāju sabrauca no Rīgas klubiem ( parasti rīdzinieki ir paslinki uz braukšanu uz tālākiem Latvijas nostūriem ). Vēl varētu pieminēt to, ka vairāki rīdzinieki pārstāv citus klubus, tad pat sanāktu vairāk. Paostīt lielo galda hokeja virtuvi uz LK 4.posmu bija atbraucis arī pārstāvis no Daugavpils. Kopumā ņemot pat sanāca dalībnieku rekordskaits Jēkabpils posmā - 74! Pirms mačiem nedaudz bažas viesa pēdējās galda hokeja laukumu partijas sliktā kvalitāte ( šai spēles STIGA PLAY-OFF partijai, uz kuras tiek spēlēts no Rīgas kausa, neraksturīgi bieži krīt ārā zobratiņi un no ierindas bieži vien ārā iziet ( izkrīt ) kreisā uzbrucēja savienojošo stieņu atsperes mehānisms ). Sacensības tomēr izdevās novadīt līdz galam, lai arī nācās bieži vien pielabot spēles laukumus. Taisnības labad arī jāsaka, ka šiem galdiem ir bijusi lielāka noslodze. Uz tiem ir jau spēlēti 5 augsta līmeņa Latvijas turnīri. Parasti sezonas laikā priekš LRT jauni galdi tiek piešķirti 2 reizes sezonā. Pirmo reizi uz LK 1.posmu un otro reizi uz Rīgas kausu. Tad nu sanāk, ka uz sezonas sākumu piešķirtie galdi kalpo 3 LRT, bet nākošā partija ( arī šī ) ieskaitot Latvijas čempionātu, kurš notiks 7.maijā kalpo 6 turnīriem. Lai spēlētājiem būtu svaigāki galdi, turpmāk noslogojums tiks sadalīts līdzīgāk. Jau sākot ar šo Latvijas čempionātu spēlētāji tiks pie jauniem svaigiem galdiem. Tā kā šie galdi būs ekspluatēti tikai LČ un būs vēl pavisam jauni, tad ar tiem tiks uzsākta jaunā sezona! Tagad galdu noslogojums sanāks attiecīgi 4 un 5 turnīri. Ieguvēji līdz ar to būs arī spēlētāji, kuri uz abiem svarīgākajiem sezonas turnīriem Latvijā - Rīgas kausu un Latvijas OPEN čempionātu spēlēs ar jauniem galdiem!

Kvalifikācija.
Sacensības dalībnieki uzsāka pie ierastā izspēles principa - kvalifikācijas 4 grupās, kurās bija jāiekļūst sešiniekā, lai varētu cīnīties par augstāku vietu.

A grupā pārliecinošu uzvaru ar 5 punktu atrāvienu no 2.vietas izcīnīja skrundēnietis Jevgēnijs Zaharovs ( 33p. ). Ar 4(!) zaudējumiem viņam grupā sekoja Edgars Caics ar 28 punktiem. ( sacensību organizatoriem bija jāpieņem neordinārs lēmums, kas nāca pretī BJC Laimīte pārstāvjiem, kuri tehnisku problēmu dēļ nevarēja laicīgi ierasties uz sacensībām. Nokavētās grupas spēles laimēnieši izspēlēja pirmajā pārtraukumā ). Kā nākamais nedaudz negaidīti 1.līgai ar 27 punktiem kvalificējās Kaspars Viļums. Ne visai labi spēle vedās vecmeistaram Sergejam Mihejevam - 26 punkti un 4.vieta grupā. Vēl vienu pārsteigumu sagādāja Andris Liepiņš, kurš pirmo reizi iekļuva 1.līgā ( 25p. ). Kā pēdējā vietu labāko 24-iekā izcīnīja Ilze Zuce-Tenča ( 24p. ). Tūlīt pat aiz strīpas palika Ilzes kluba biedrs Haralds Gals. Ja Artūram Litvinčukam būtu lielāka spēļu prakse, tad iespējas tikt 1.līgā būtu daudz lielākas. Nedaudz iestrēdzis 2.līgā ir Sandis Kadakovskis, kurš kādreiz bija stabils 1.līgas vidusmēra spēlētājs. Izskatās, ka otrais piegājiens galda hokeja ūdeņos ir sācies Denisam Klokovam, kuram ar agrāk uzkrāto meistarību pietiek, lai aizķertos 2.līgā. 3.līgā palika Jānis Karlovskis, kurš vienu brīdi pirms pusotras sezonas bija uz viļņa ik pa brīdim spēlējot 1.līgā. Kā jau uzvarētājam pieklājas visvairāk punktus 1.līgai savāca Jevgēnijs Zaharovs - 8. K.Viļums, I.Zuce-Tenča un A.Liepiņš savāca līdzīgu punktu summu - 5, bet S.Mihejevam punkti tikai vienas uzvaras vērtībā. Lai arī E.Caicam tikai 6 punkti, toties viņš neklātienes cīņā ar visām grupām guva visvairāk vārtus - 107.

B grupā uzvaru svinēja Matīss Saulītis ar 33 punktiem. Pārliecinoši 1.līgai kvalificējās arī Valts Smagars un Didzis Ziemelis - attiecīgi 30 un 29 punkti. No 4.-9.vietai dalībnieki sarindojās 4 punktu robežās - sešiniekā iekļuva divi VJN Ventspils jaunie censoņi - Viesurs Lapiņš ( 4.vieta un 26 punkti), kā arī Elvijs Siliņš ( kā pēdējais sestais ar 24 punktiem ), bet pa vidu viņiem ļoti negaidīti iespraucās jaunais inčukalnietis Filips Buhtujevs ( 25p. ), kuram šī vispār ir tikai pirmā sezona galda hokejā! Aiz borta palika tāds meistars, kā Edgars Mucenieks ar 23punktiem. Tik pat punktu arī Ērikam Kuharjonokam. Baibai Dacei Ozoliņai 22 punkti. Knapi vietu 2.līgā sev noturēja Rihards Gals, kurš arī pa reizēm spēlē 1.līgā. Otru lielāko pārsteigumu visā grupu turnīrā aiz F.Buhtujeva iekļūšanas 1.līgā sagādāja viesēnietis Edijs Bērziņš, kurš pamanījās grupā ierindoties vien 17.vietā un palikt 4.līgā! Uzvarētājs Matīss Saulītis paņēma teju maksimālo punktu summu - 9punktus. V.Smagaram 6punkti. Nākošais ar 5 punktiem seko nenovērtētais F.Buhtujevs. Pa 4 punktiem D.Ziemelim un V.Lapiņam, bet E.Siliņam 2 punkti.

C grupā vispārliecinošāko uzvaru ņemot visas grupas izcīnīja vēl viens inčukalnietis Jānis Kalnevics - Jānis savāca 35 punktus zaudējot tikai 1, turklāt viņam vēl divi labākie grupu turnīru sasniegumu - labākais +/- rādītājs - +73, kā arī ielaisti tikai 10(!) vārti. Pāliecinoši 1.līgā iekļuva arī Artjoms Zaharovs ( 30p. ), Aleksandrs Žernovojs un Artūrs Verčins savāca pa 27 punktiem. Par pārējām vietām bija sīvāka cīņa - no 4.vietas līdz 10.vietai šķīra tikai 4 punkti. Pēdējās divas vakantās vietas izcīnīja mājinieki Rūdolfs Valainis un Jorens Leskovičs - attiecīgi 24 un 23 punkti. Tūlīt pat aiz svītras palika pieredzējušie buki Arnis Vītols un Eduards Paķis - abiem pa 22 punktiem. Ar 20 finišēja vēl viens pieredzējušais buks Vilnis Zoldners un uzslavas nopelnījušais jaunais VJN pārstāvis Alvis Siliņš. Kā pēdējā 2.līgā aizķērās Elīna Gala, kura no tās izstūma Valtu Grīnbergu. Vēl nesen Valts bija kandidāts uz vietu junioru izlasē, bet ar šādu sniegumu lēkāšanu sacensības ( te nospēlē labi, te neadekvāti vāji savām spējām ) tajā nevar iekļūt. Pat neskatoties uz to, ka grupā Artjoms Jānim zaudēja par 5 punktiem vairāk ( Artjoms zaudēja punktus spēlētājiem, kuri ierindojās zemāk par 7.vietu ), uz 1.līgu abi savāca vienādu punktu summu - 9, turklāt abiem pat identiski ir gūtie un zaudēti vārti. A.Verčinam un R.Valainim pa 4 punktiem, bet A.Žernovojam un J.Leskovičam pa 2 punktiem.

D grupā uzvaru izcīnīja jau 3 inčukalnietis - kluba vadītājs Sandis Kalniņš - 30 izcīnīti punkti. Pārliecinoši 1.līgā iekļuva Gints Lasmanis, Andrejs Kuzņecovs, Raivis Sternāts - visiem pa 27 punktiem, kā arī Mariss Emerbergs ar 26 punktiem. Pēdējo vakanto vietu savā starpā sadalīja inčukalnieši Roberts Kupčs un Mikus Saulītis - nedaudz veiksmīgāks bija Roberts, atstājot pieredzējušo Miku 2.līgā! Pavisam bezzobainu rezultātu uzrādīja viens no labākajiem jaunajiem VJN Ventspils spēlētājiem Rūdolfs Kamzols - rezultātā 3.līga. Pirmajai līgai 7 punktu bagāža S.Kalniņam, 6 punkti A.Kuzņecovam, 5 punkti abiem skrundēniešiem - G.Lasmanim un M.Emerbergam, 4 punkti R.Sternātam un 3 Robertam Kupčam.

4.līgā, kā jau to varēja paredzēt, uzvaru svinēja Edijs Bērziņš. Pēc meistarības pakāpes Edijam vajadzēja vinnēt visās spēlēs, tomēr vienā tika nospēlēts neizšķirti. Otrais finišēja skrundēnietis Kristers Igors Balsunovskis, bet trešais Guntars Bravackis.

3.līgā sadalīja vietas no 45.-64. Play-off izspēlēm kvalificējās inčukalnieši Kaspars Kuharjonoks ( 32p. ) un Jānis Karlovskis ( 30p. ), kā arī Viesītes pārstāvis Didzis Pučinskis ( 29p. ) un mājinieks Kristaps Zarinieks ( 28p. ). Joprojām pavāji nospēlēja V.Grīnbergs - tikai 10.vieta, arī D.Ozoliņa vēl nesen spēlēja 2.līgas play-off ( tikai 11.vieta ). Arī Rūdolfam Kamzolam tikai 7.vieta. Izslēgšanas spēļu 1/2finālā savu pirmo pozīciju zaudēja K.Kuharjonoks, kuru sīvā cīņā ar 3-2 uzveica K.Zarinieks ( pēdējās 3 spēles nospēlētas pagarinājumā ). Otrajā pārī J.Karlovskis ar 3-1 apspēlēja D.Pučinski. Spēlē par 3.vietu vēl vienu vietu tabulā zaudēja K.Kuharjonoks, kurš zaudēja arī D.Pučinskim, bet 3.līgas finālā J.Karlovskis 5 maču sērijā ar 3-2 uzveica K.Zarinieku un noslēgumā ierindojās 45.vietā.

2.līgā galvgalī nostājās inčukalnieši Ēriks Kuharjonoks un Rihards Gals - abiem pa 30 punktiem, bet Ēriks augstāk pateicoties uzvarai savstarpējā spēlē. Būtu dīvaini, ja 2.līgas play-off neiekļūtu viens no TOP spēlētājiem Mikus Saulītis ( bija pat gaidīta pirmā pozīcija pēc apļa turnīra ) - 3.vieta ar 29 punktiem. Kā pēdējais kvalificējās skrundēnietis Sandis Kadakovskis. Tomēr visiem vieta play-off neatrdās un pie izslēgšanas spēlēm netika vēl dažs labs spēlētājs - 5.vietā pat ierindojās kādreizējais viens no Latvijas labākajiem junioriem Deniss Klokovs, 6.vietā Edgars Mucenieks, tikai 8.vietā Haralds Gals un 9.vietā Arnis Vītols. 1/2finālā pārī starp Ē.Kuharjonoku un S.Kadakovski ar 3-1 sērijā uzvarēja daudz pieredzējušākais S.Kadakovskis, bet otrajā pārī it kā loģiskajam iznākumam ( uzvarai 2.līgā ) tuvojās Mikus Saulītis, kurš pat pārāk viegli ar 3-0 sērijā apspēlēja kluba biedru Rihardu Galu. Spēlē par 3.vietu R.Gals ar 3-1 uzveica Ē.Kuharjonoku, bet finālā diezgan negaidīti sērijā sausā 0-3 pret S.Kadakovski palika Mikus Saulītis. Lai arī tā bija tikai 2.līga, tomēr arī tajā vajadzēja un gribēja uzvarēt augstāk izsētais Mikus! Nesen tādu pašu ceļu nācās iet vēl vienam augšgala spēlētājam S.Kalniņam, kuram gan izdevās uzvarēt 2.līgā.

1.līgā ar vien vairāk un labāk sevi sāk pieteikt juniori. Lai arī turnīrā nespēlēja A.Sīlis, R.Pukinskis, E.Saulītis, K.Balodis un S.Skarainis, junioru veikums nav peļams. Pirmo reizi play-off izdevās iekļūt Gintam Lasmanim, lai arī tikai no 8.vietas. Pat Ilze Zuce-Tenča neraksturīgi dāmām Latvijas līmenī ieņēma respektējamo 14.vietu (!!!) ierindojoties uzreiz aiz vecmeistara Sergeja Mihejeva. Pat pavisam zaļais Filips Buhtujevs nepalika pēdējais ( 23.vieta ). Tikmēr ar vienādu punktu summu finišēja E.Caics un Matīss Saulītis - abiem pa 37 punktiem ( augstāk tika Edgars pateicoties uzvarai savstarpējā spēlē ). Jevgēnijam Zaharovam 36p., J.Kalnevicam un V.Smagaram pa 35punktiem. Stabili play-off kvalificējās arī D.Ziemelis un G.Lasmanis - abiem pa 31 punktam. Ļoti sīva cīņa izvērtās par 8.vietu, kura no 7.vietas atpalika par 5 punktiem. Parasti 8.vietai ir bijis nepieciešams kā minimums 28 punkti, pat 29, 30 un 31 punkts, bet šoreiz punkti aiz 7.vietas palikušajiem spēlētājiem sadalījās blīvāk un tāpēc 8.vietai pietika ar 26 punktiem, kuru izcīnīja G.Lasmanis. Tūlīt aiz svītras palika S.Kalniņš ( 9.vieta ), R.Sternāts ( 10.vieta ) un R.Kupčs ( 11.vieta ) - visiem pa 25 punktiem. Ilze Zuce-Tenča ierindojoties 14.vietā un Filips Buhtujevs tikai iekļūstot 1.līgā nopelnīja savus labākos punktus pēc PR rādītājiem. G.Lasmanis atkārtoja savu Zviedrijas čempionāta veikumu.

Play-off. 1/4finālā viss notika bez īpašiem pārsteigumiem. E.Caics ar 4-1 sērijā uzvarēja G.Lasmani, Matīss Saulītis sērijā no 0-2 pret Artjomu Zaharovu uzvarēja nākamās 4 spēles un uzvarēja sēriju ar 4-2. Diezgan sīvā cīņā Jevgēnijs Zaharovs ar 4-2 uzveica Didzi Ziemeli, bet interesantākie notikumi risinājās pārī starp J.Kalnevicu un V.Smagaru, kurā drošā vadībā ar 3-0 izvirzījās, bet tad viss sagriezās ar kājām gaisā un nākamās 3 spēles vinnēja jau Valts un vismaz psiholoģiskais pārsvars bija jau Valta pusē, tomēr Jānis kaut kādā veidā atrada sevī morālos spēkus, lai uzvarētu sēriju. Uzvara sērijā Valtam vēl pavērtu iespējas pacīnīties par 3.vietu kopvērtējumā, lai arī 1/2finālā pretī stātos E.Caics. Lai kopvērtējumā LK sezonu noslēgtu trijniekā bija nepieciešama uzvara posmā! 1/2finālā E.Caics neatstāja nekādu cerību J.Kalnevicam uzvarot ar 4-0, bet otrajā pārī samērā pārliecinoši ar 4-1 sērijā Matīss Saulītis uzveica J.Zaharovu. Spēlē par 3.vietu tika gaidīta daudz sīvāka cīņa, bet šoreiz J.Kalnevicam nebija argumentu cīņā ar J.Zaharovu un līdz ar to pārliecinoša Jevgēnija uzvara sērijā ar 4-1. Finālā likās, ka sērija beigsies ar 4-0, bet tad Matīss tomēr atvinnēja 2 spēles. Tomēr neatstāja sajūta, ka Edgars jebkurā mirklī sēriju bija gatavs beigt savā labā.

 

RezultātiLRT ietvaros vairs atlicis tikai Latvijas čempionāts, kurš jau tradicionāli norisinās Inčukalnā. Tad nu tur arī tiks noskaidrots galīgais izlašu sastāvs braucienam uz PČ Turku. Iespējams čempionātā būs beidzot jauns uzvarētājs, jo pašlaik ārzemēs strādā vieni no galvenajiem favorītiem Raivis Pukinskis un Atis Sīlis, kā arī Edgars Caics neredzot sev īsti konkurenti bez jau pieminētajiem kadriem, iespējams, tajā pat dienā piedalīsies PT mazajā posmā Sankt-Pēterburgas OPEN. Bet tas jau nenozīmē, ka čempionāts būs neinteresantāks.


Uz tikšanos Inčukalnā 7.maijā LATVIJAS ČEMPIONĀTĀ!

TURNĪRU KALENDĀRS

KALENDĀRS TABULĀ
RK logo