• http://www.galdahokejs.lv
 • Mollers
 • LPK
 • TabulaRasa
 • Meduskoks
 • www.perfettivanmelle.com/
 • Fruittella
 • IZM
 • LSFP
 • RD IKSD
 • Nano.lv
 • Chupachups
 • Stiga
 • Bahlsen
 • mentos
 • Meller

MŪSU PARTNERI


stiga

mentos

chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD


LSFP logo

Jauni čempioni!

Ar Latvijas čempionātu nominācijās ( junioriem, senioriem un sievietēm ) tika aizvadīts otrs svarīgākais ( novembrī notika Latvijas kausa izcīņas 2.posms, kurā tiek izspēlētas vietas Open kategorijā ) galda hokeja trunīrs Ventspilī, kas pulcēja 44 juniorus, 7 dāmas un 5 seniorus.
Divās nominācijās - junioriem un sievietēm tika kronēti jauni čempioni - inčukalnieši Ilze Zuce-Tenča un Roberts Kupčs, kuri par medaļniekiem ir bijuši arī pērn. Pēc gada pārtraukuma par uzvarētāju senioru konkurencē kļuva talsenieks Salvis Skarainis. Pie godalgotajām medaļām dāmām tika arī Gundega Paķe un Elīna Gala, junioriem pirmo reizi mājinieki Viesturs Lapiņš un Elvijs Siliņš, bet senioriem Arnis Vītols un Vilnis Zoldners. Savukārt uzvarētāji savās nominācijās pa taisno nodrošināja līdzdalību Pasaules čempionātā. Jāatzīst, ka gan Ilze, gan Roberts šosezon Latvijas reitingā savās nominācijās ir pārliecinoši līderi un tik pat kā bez tā ir nodrošinājuši vietu izlasē, piedevām vēl Ilze var pretendēt uz vietu junioros! Sacensības, kā jau ierasts pēdējā laikā notika Venstspils Jaunrades namā un organizāciju uzņēmās Ventspils SJN kluba pārstāvji.

Sievietes.
Sacensības sākās ar sieviešu nomināciju, jo starp dāmām ir arī junioru vecuma spēlētājas, kurām vēl ir paredzēts starts junioru konkurencē. Sieviešu konkurencē startēja 7 dalībnieces un tāpat, kā pagājušo gadu tika izspēlēti 2 apļa turnīri un punkti sasummēti. Pēc tam 4 labākās sievietes spēlēja play-off. Pirmajā apļa turnīrā savu favorītes statusu apliecināja Ilze Zuce-Tenča, kura savāca 11 punktus, 2.vietā ar 9 punktiem izdevās finišēt mājiniecei Laimai Kamzolai, bet 3.un 4.vietu ar 8 punktiem dalīja Gundega Paķe un Elīna Gala. Pārējās dāmas pašlaik spēles klasē atpaliek un tāpēc jau pēc pirmā apļa turnīra bija skaidrs četrinieks, kurš spēlēs play-off - atlika vien noskaidrot vietu secību pirms izslēgšanas spēlēm. Otrajā apļa turnīrā ar jaunākās oponentes Laimas Kamzolas pretinieču nerespektēšanu nekādi nevarēja samierināties nedz Gundega Paķe, nedz Elīna Gala un pacentās nospēlēt vismaz tā, lai 1/2finālā nebūtu jāspēlē ar izteikto favorīti Ilzi Zuci-Tenču. Rezultātā abas attiecīgi ierindojās 2. un 3.vietās atstājot Laimu ceturtājā vietā ar izejas pozīcijām uz Ilzi Zuci-Tenču. Tikmēr 5.un 6.vietā palikušās Gunta Lankovska un Monika Džigure pa reizei jau spēja parādīt zobus arī favorītēm un vairs nav nekādi peramie kucēni. Vien 7.vietā palikušajai Annai Silarājai daudz vairāk jāpieliek spēles veidošanā. Lai arī Laima no visām dāmām pēdējā laikā ir visvairāk progresējusi, tomēr 1/2finālā pret Ilzi Zuci-Tenču uzvarēt kaut vienā spēlē neizdevās - 3-0 pārliecinoša Ilzes uzvara. Otrajā pārī pavisam noteikti varēja gaidīt spraigu cīņu un abas dāmas šajā ziņā nepievīla aizvadot visas 5 spēles. Izņemot vienu spēli, pārējās beidzās ar minimālu pārsvaru. Sērijā vadībā izvirzījās Elīna, tad 2 spēles pēc kārtas uzvarēt izdevās Gundegai, bet Elīna spēja līdzsvarot rezultātu. Izšķirošajā spēlē pusminūti līdz spēles beigām vadībā ar 2-1 atradās Elīna un pirmo reizi bija tuvu iekļūšanai finālā, bet tad Gundega pamanījās iemest 2 vārtus un iekļūt finālā. Spēlē par 3.vietu arī notika spraiga cīņa, bet sēriju ar 3-1 savā labā izdevās noslēgt pieredzējušākajai Elīnai Galai. Finālā savu pārākumu turpināja demonstrēt Ilze atkal uzvarot sēriju sausā un pirmo reizi izcīnot uzvaru dāmu konkurencē. Jāatzīst, ka čempionāts būtu bijis daudz interesantāks un sīvāks, ja vien tajā varētu piedalīties pagājušā gada čempione Baiba Dace Ozoliņa, Dārta Ozoliņa, kā arī Sigita Liepiņa, kuras nestartēja dažādu iemeslu dēļ.

Seniori.
Ja agrāk dāmu konkurencē bija vismazākais dalībnieču skaits, tad tagad jau drīz ar uguni vajadzēs meklēt seniorus, kuri izmirst kā dinozauri savulaik. Seniori, kuri regulāri spēlētu LRT, droši vien arī atrastu iemeslu un veidu nokļūt līdz Ventspilij, bet tā kā lielais vairums seniori vairs nepiedalās tajos, tad nav brīnums, ka tos tik pat kā nevarēja ievērot Ventspilī. Tie paši sabraukušie 5 veči izspēlēja 2 apļus un līdzīgi kā dāmas, četri labāki izspēlēja play-off. Pirmo vietu pēc apļa turnīriem ieņēma nevis Salvis Skarainis, kā to varēja gaidīt, bet gan Arnis Vītols, trešajā vietā ierindojās Vilnis Zoldners, bet nedaudz negaidīti 4.vietu, aizliekot priekšā kāju Dainim Zariņam, ieņēma cits ventspilnieks Georgijs Semjonovs. Favorīti savos 1/2finālu pāros uzvarēja samērā viegli. Salvis Skarainis ar 3-0 apspēlējā Vilni Zoldneru, bet Arnis Vītols ar tādu pašu rezultātu Georgiju Semjonovu. Tik pat pārliecinoši noslēdzās abi fināli - Salvis par 1.vietu ar 3-0 revanšējās Arnim Vītolam par palikšanu 2.vietā pēc apļa turnīriem, bet Vilnis Zoldners ar 3-0 apspēlēja Georgiju Semjonovu. Pateicoties šai uzvarai Salvis čempionu godā ir panācis Jāni Ķirsi - tagad abiem ir pa 4 uzvarām senioru kategorijā!

Junori.
Neapšaubāmi, ka tā ir viena no interesantākājām nominācijām. Pirmkārt tā ir visstraujāk progresējošākā no nominācijām, otrkārt, sacensības interesantas padara šā vecuma spēlētāju lielais skaits un neprognozējamība. Sacensības uzsāka 44 dalībnieki. Atšķirībā no dāmām un senioriem šeit tika izspēlētas 3 kārtas. Vispirms dalībnieki tika sadalīti 4 grupās pa 11 katrā un tādā veidā tika izspēlēta kvalifikācija. Otrajā kārtā spēlētāji vadoties no ieņemtās vietas grupā tika sadalīti pa līgām ( 1.līgā spēlēja 16 labāki - pa 4 no katras grupas, 2.līgā iekļuva nākamie 4 dalībnieki, bet pārējie samēroja spēkus 3.līgā ). Visbeidzot 1.līgas 8 izveicīgākie spēlēja izslēgšanas spēles.
Sacensību pirmajā kārtā - kvalifikācijā nekādu lielu pārsteigumu nenotika. 1.līgā no 16 augstāk izliktajiem spēlētājiem, neiekļuva tikai 2, turklāt ne jau tie spēcīgākie. Tā lūk A grupā Aivja Rudzīša vietu aizņēma jaunākais no brāļiem Siliņiem - Alvis, bet D grupā Kaspara Kuharjonoka vietā 1.līgā iespraucās tik pat kā nevienam nedzirdētais Jānis Zālīte. Lai arī Andri Lapiņu starp favorītiem vismaz pašlaik nevar pieskaitīt, tomēr grupā bija izlikts kā ceturtais un daudz netrūka, lai neiekļūtu 1.līgā. Pateicoties uzvarai savstarpējā spēlē, tabulā tika apsteigts Tomass Keišs ( abiem vienāds punktu skaits ). B grupā 5.vietā palika labi spēlējošā Laima Kamzola, bet uzreiz jāsaka, ka Laima un arī Ilze dabūja spēlēt tik pat kā bez apstājas - jau dāmu play-off maču laikā tika uzsākta junioru kvalifikācija un tāpēc abas vēl ilgi pēc tā beigām spēlēja iztrūkstošās spēles. Nogurums darīja savu! Savukārt C grupā acīs iekrita Edgara Vītola 1.vieta - nezaudēta neviena spēle, kā arī neklātienes cīņā uzrādīta labākā aizsardzība!

Līgas. 3.līgā pie uzvaras tika Kristaps Feldmanis izcīnot 34.vietu noslēguma tabulā, aiz viņa sekoja Alens Kalniņš un Ingus Knopkens. 2.līgā uzvaru izcīnīja Laima Kamzola tādējādi pierādot, ka ir ne tikai pēdējā laikā viena no progresējošākajām dāmām, bet arī junioriem. Laima jaņos atstāja veselu puišu brigādi - otrais finišēja Aivis Rudzītis, bet trešais Emīls Liepiņš. 1.līgā bija vērojama ļoti spraiga cīņa par play-off. Apļa turnīra noslēgumā 1.vietu no 11.vietas šķīra tikai 6 punkti. Turklāt tikai 13.vietā ierindojās ar 2 numuru izsētais Gints Lasmanis, bet 12.vietā Edžus Kaņeps. Sīvā cīņa par vietu izslēgšanas spēlēs droši vien ir skaidrojama ar to, ka pašlaik Latvijā nav izteikta juniora līdera. Protams tie ir, bet ne tik izteikti, kā bija Matīss Saulītis, Didzis Ziemelis, Kārlis Balodis, Edgars Caics, Atis Sīlis un citi. Nevarētu arī gausties par junioru trūkumu, tieši otrādi, pašlaik ir vērojama strauja junioru izaugsme. Tagad pat ir interesantāk, kad nav pārlieku izteikts līderis. Aizsteidzoties notikumiem pa priekšu, var piebilst, ka tomēr savu, kaut arī nelielo, bet tomēr favorīta statusu apliecināja Roberts Kupčs, kurš pašlaik PR ir labākais Latvijas juniors. Robertam šī bija pēdējā izdevība ( nākamgad Roberts pāries pieaugušo kārtā ) izcīnīt uzvaru junioru konkurencē! Jaunajam čempionam neklājās viegli - izslēgšanas spēles viņš uzsāka tikai no 7.vietas ( arī pērn Roberts apli pabeidza kā septītais un vēlāk 1/4finālā nedaudz negaidīti izsita Artjomu Zaharovu ), kuru nodrošināja pateicoties lielai veiksmes devai - priekšpēdējā kārtā Roberts no 1-3 pēdējās sekundēs pamanījās izmocīt uzvaru pār apļa turnīra uzvarētāju Elviju Siliņu un vēl bija neziņā par savu iekļūšanu izslēgšanas spēlēs, jo nācās gaidīt pēdējās kārtas rezultātus. Kā jau pieminēju apļa turnīru kā pirmais noslēdza Elvijs Siliņš, bet pārsteigt turpināja Edgars Vītols, kurš pamanījās izcīnīt 2.vietu! Ar tik pat punktiem 3.vietā finišēja Rihards Gals. Savu pēdējā laika progresu demonstrēja Edgara Caica audzēknis Andris Liepiņš ieņemot 5.vietu. Sestajā vietā ierindojās Daniels Laizāns, kurš galda hokejam tik pat kā ir atmetis ar roku, bet ik pa reizei uzspēlē. Iespējams, Daniels iznieko savu talantu nepiedaloties mačos un neapzinās savas iespējas! Bet kā pēdējais vilcienā ielēca Valts Grīnbergs, ieņemot 8.vietu. Par punktu no viņa atpalika un izslēgšanās spēlēs neiekļuva uzreiz 3 spēlētāji - Ilze Zuce-Tenča, Ēriks Kuharjonoks un jaunais ventspilnieku censonis Eliāns Ēdelis attiecīgi ieņemot vietas no 9. - 11.

Play-off. 1/4fināla stadijā tikai vienā pārī starp Elvi Siliņu un Valtu Grīnbergu bija nepieciešamas tikai 3 spēles, lai noskaidrotu uzvarētāju. Lai arī Valts pirms turnīra bija izlikts kā trešais, tomēr tā īsti par pāra favorītu viņu nevarēja uzskatīt, tomēr zaudējums sausā ar 0-3 Siliņam vecākajam bija neliels pārsteigums. Pārējos pāros cīņas beidzās 4 spēlēs. Ļoti sīvi cīnījās mājinieks Viesturs Lapiņš un laimēnietis Andris Liepiņš. Šajā pārī visas spēles noslēdzās ar minimālu pārsvaru un aizsardzība dominēja pār uzbrukumu, jo par abiem 4 spēlēs spēja samest vien 12 vārtus, kas ir vidēji 3 vārti spēlē. Interesanti, ka tik sīvā cīņā iztika bez pagarinājumiem. Vēl vienā pārī tikās viena kluba audzēkņi - Rihards Gals un Daniels Laizāns. Pie rezultāta sērijā 1-1, trešajā spēlē Daniels bija vadībā ar 3-1, bet tad spēles izskaņā Rihards spēja izlīdzināt rezultātu un pagarinājumā izrāva uzvaru. Iespējams, Daniels zaudēja pārliecību par saviem spēkiem un 4. spēlē sanāca bezierunu kapitulācija. Visbeidzot ceturtajā pārī likās, ka pārsteigt turpinās Edgars Vītols uzvarot pirmo spēli pret Robertu Kupču, bet tad Roberts atbildēja ar 3 uzvarām pēc kārtas. Kas zina, kā būtu iegrozījusies sērija, ja 4 spēlē Roberts pašās beigās nebūtu izvirzījies vadībā ar 2-1!

1/2finālā sanāca pat 2 derbiji. Ja E.Siliņa un V.Lapiņa dueli varētu nosaukt par bez 5 minūtēm derbiju ( lai arī Elvijs ir jūrkalnietis, viņš tik pat kā tiek uztverts kā ventspilnieks ), tad R.Gala un R.Kupča cīņa bija īsts derbijs. Pārī starp V.Lapiņu un E.Siliņu vadībā ar 2-0 izvirzījās Viesturs uzvarot ar minimāliem rezultātiem, bet tad Elvijs uzvarot pagarinājumu spēja samazināt rezultātu sērijā līdz 1-2. Arī 4 spēlē lietas nonāca līdz pagarinājumam un jau šķita, ka veiksmīgo pavedienu būs uztaustījis Elvijs, bet šoreiz veiksme uzsmaidīja Viesturam un fināls rokā!

Otrajā pārī lietas risinājās tik pat dramatiski. Arī šeit bija nepieciešamas 4 spēles, turklāt sākot ar 2 spēli uzvarētājs tika noskaidrots tikai un vienīgi pagarinājumā. Vadībā ar 2-0 sērijā izvirzījās Roberts, tad vienu pagarinājumu atvinnēja Rihards, bet 3 pagarinājumā veiksme uzsmaidīja Robertam un tāpat kā V.Lapiņam arī pirmo reizi fināls.

Spēlē par 3.vietu tā pa īstam cīnīties motivāciju vairs neatrada Rihards Gals, kurš tēmēja uz uzvaru, jo Latvijas junioru reitingā faktiski vairs nevar iespraukties trijniekā, jo pārējiem galvenajiem konkurentiem ir vismaz viens labs ārzemju turnīrs! Kā zināms uzvara dotu iespēju pa taisno nodrošināt vietu izlasē! Lai arī rezultāti neliecina par necīnīšanos, tomēr ar 3-0 uzvaru sērijā un pirmo reizi bronzas medaļu sev kaklā kāra Elvijs Siliņš!

Diemžēl arī spēlē par 1.vietu vajadzēja tikai 3 spēles. Ar 3-0 uzvaru izcīnīja Roberts Kupčs un pirmo un vienīgo reizi kļuva par Latvijas čempionu junioriem. Situāciju sev par labu varēja vērst Viesturs uzvarot 2. un 3. spēles pagarinājumos, bet sportiskā veiksme šoreiz nebija viņa sabiedrotā, tomēr jāatzīst arī 2.vieta pirmo reizi arī ir labs sasniegums, turklāt Viesturs spēlēt junioros varēs arī vēl nākamos gadus.

Rezultāti, vietas, foto

TURNĪRU KALENDĀRS

Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KALENDĀRS TABULĀ
RK logo