• http://www.galdahokejs.lv
 • Stiga
 • Bahlsen
 • Fruittella
 • TabulaRasa
 • Mollers
 • mentos
 • Chupachups
 • IZM
 • RD IKSD
 • www.perfettivanmelle.com/
 • LPK
 • LSFP
 • Nano.lv
 • Meduskoks
 • Meller

MŪSU PARTNERI


stiga

mentos

chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD


LSFP logo

Latvijas čempionāts nominācijās

Ekonomiskās krīzes astoņkājis!
Nemanot paskrējis svētku laiks un arī sezonas pārtraukums. Laiks skrien tik ātri, ka janvāris ir pārsniedzis ekvatoru un liela daļa spēlētāju jau ir paspējuši piedalīties Pasaules tūres posmā Tallinā, bet pagājušās nedēļas beigās Latvijā tika noskaidroti labākie spēlētāji nominācijās - junioriem, senioriem un dāmām.
Zināmu apsvērumu dēļ visās nominācijās nepiedalījās visi labākie spēlētāji.
Visvairāk neparedzētie apstākļi iejaucās senioru līdzdalībā kārtīgi paretinot to rindas, tomēr gan dāmām, gan junioriem spēlēja visi labākie. Čempionāts galu galā nebija tāds, kādu to gaidīja federācija.
Kas tad bija tie neparedzētie apstākļi? Pašreizējos apstākļos nevienam nav noslēpums, ka valstī ir ekonomiskā krīze un ka visapkārt to vien dzird kā apcirpts, atlaists, samazināts ( samazināti budžeti un algas, atlaisti cilvēki no darba utt ) - tie noteikti nav sveši vārdi pašreizējos apstākļos. Vispirms jau pie nokļūšanas uz čempionātu netika Skrundas pārstāvji - līdz ar tiem paprāvs junioru bariņš, kuri kopējā čempionāta katlā noteikti paceltu vidējo līmeni. Tā kā budžets esam apstiprināts Skaistkalnē, tikai vēl nebija skaidrības vai dos transportu HK Lausks, līdz ar to skaistkalnieši, arī palika ar garu degunu! Tomēr visnepatīkamāko likteni piedzīvoja ventspilnieki, kuri jau pasen brieda slīcināt jaunos kucēnus ( pat bija plānots vest vairāk kā 20 junioru!!! ) aizvedot tos uz Latvijas čempionātu junioriem. Pirms braukšanas esot salūzis autobuss un uz sitienu vietā nebija iespējams dabūt citu. Tā sacīt - autobuss morāli neizturēja ekonomisko krīzi!
Tomēr šiem nelabvēlīgajiem apstākļiem bija arī sagadīšanās piegarša. Piemēram senioriem rīdzinieks E.Belševics atrodas ārzemēs, I.Pavlovskis notraumēja roku uz ledus, bet pat neskatoties uz to, ka vēl arī nespēlēja S.Skarainis, A.Vītols, varēja ierasties ventspilnieks I.Šulcs, valmierietis A.Krilovs un aicināti tika vēl citi iepriekšējo gadu vecmeistari, senioru čempionātā spēlēja pēdējā laikā vislielākais dalībnieku skaits - 9! Dāmām papildinājums varēja būt vēl no 2 jaunajām skaistkalnietēm un var būt arī no kādas ventspilnieces.
Federācija bija gatava apmaksāt ceļa izdevumus minētajiem klubu pārstāvjiem, bet informācija par nespēju ierasties bija novēlota tāpat , kā informācija par šo apmaksas ideju. Tomēr mieles par notikušo ir lielas - visvairāk jau žēl junioru. Līdz ar to čempionātā kopumā piedalījās tikai 44 galda hokeja meistari - 6 dāmām, 9 senioriem un 32 junioriem ( 3 jaunās dāmas spēlēja arī pie junioriem ).

Divi jauni čempioni!

Dāmas.
Pirmās čempionātu uzsāka dāmas. Tajā piedalījās 4 inčukalnietes, 1 rīdziniece un 1 jēkabpiliete. Sacensību formāts paredzēja 2 apļu turnīru un 4 labāko dāmu spēku samērošanu play-off. Pirmo apļa turnīru pārliecinoši novinnēja jaunā jēkabpiliete Baiba Ozoliņa, kuras spēlē ne tikai ir vērojams straujš progress ( lielāks iespēju arsenāls ), bet arī arsenāla visracionālākais pielietojums spēles laikā! Otrajā aplī labāk nospēlēja Ilze Zuce-Tenča, kurai gandrīz izdevās noķert Baibu, kā trešā finišēja pagājušā gada čempione Dārta Ozoliņa. Vissīvākā cīņa ritēja starp E.Galu un G.Paķi. Nospēlējot otrajā apļa beigās neizšķirti, kā pēdējā izslēgšanas spēlēs iekļuva Gundega. Līdz ar to play-off neizdevās iekļūt 3 inčukalnietēm. Kā piektā čempionātu noslēdza E.Gala, bet sestā Sigita Liepiņa. Dāmu play-off 1/2finālā bija sīvas cīņas. Abos pāros uzvarai bija nepieciešamas 5 spēles ( uzvarētājam visās nominācijās visās izslēgšanas spēlēs bija nepieciešamas 3 uzvaras ). Lai arī Baibai varēja paredzēt uzvaru, tomēr tā nāca visai grūti un Gundega spēja katru reizi atspēlēties sērijā un viss noskaidrojās pēdējā spēlē, kurā ar minimālu 1:0 uzvarēja Baiba. Līdzīgi gāja otrajā pāri, tikai sākumā Dārta Ilzi uzvarēja bez variantiem ar 6:0 un 5:0 un likās, ka uzvarētājs ir skaidrs, tomēr Ilze spēja saņemties un uzvarēt nākamās 2 spēles, tomēr 3. uzvarai pēc kārtas kaut kā pietrūka.
Spēlē par 3.vietu arī bija nepieciešamas 5 spēles un sīvā cīņa nedaudz veiksmīgāka bija Gundega, kura nebija tālu no palikšanas bez godalgas 2. gadu pēc kārtas.
Finālā starp abām uzvārda māsām Ozoliņām sīva cīņa nenotika un uzvarot sērijā pārliecinoši ar 3-0, pirmo reizi par čempioni kļuva Baiba Ozoliņa ( pirmā medaļa vispār ), atstājot pagājušā gada čempioni otrajā vietā.

Seniori.
Seniori izspēlēja vienu apli, pēc kura 4 labākie turpināja spēlēt play-off, bet pārējie 5 ņemot līdzi jau izcīnītos punktus izspēlēja papildus apli. Senioru finālčetrinieku varēja viegli noteikt - 1/2f pāros J.Ķirsis tikās ar D.Zariņu, bet A.Vāvers ar V.Zoldneru.
J.Ķirsis ar vienīgo Ventspils pārstāvi galā tika vienā elpas vilcienā - 3-0. Sīvāka cīņa bija otrajā pārī - vispirms Vilnis vinnēja pirmo spēli, bet tad Aivars nākamās trīs un iekļuva finālā. Spēlē par trešo vietu nedienas turpinājās ar D.Zariņu, kuram neizdevās nevienā spēlē aizķerties, lai vismaz nedaudz pacīnītos par bronzu - uzvara V.Zoldneram.
Finālā gāja daudz sīvāk - pirmo spēli vinnēja Jānis, tad nākamajās abi pretinieki apmainījās ar uzvarām papildlaikos, bet 4. spēlē vēl neilgi pirms beigām vadībā bija Aivars, tomēr Jānim izdevās izraut minimālu uzvaru un kļūt pat četrkārtējo senioru čempionu! Papildus apļa turnīrā pie 5.vietas tika Andris Goba.

Juniori.
Junioriem bija paredzētas 3 sacensību kārtas. Vispirms tika izveidotas 2 grupas pa 16 dalībniekiem katrā, no kurām 8 labākie spēlētu 1.līgā ( ņemot līdzi savstarpējos rezultātus līdzi ), bet pārējie 8- 2.līgā.
A grupā pie ceļazīmēm uz 1.līgu tika visi galvenie favorīti, bet bija arī nelieli pārsteigumi. Ar vislielāko punktu summu 1.līgai diezgan negaidīti kvalificējās V.Grīnbergs, kurš savāca 11 punktus, 10 punktus izcīnīja A.Kuzņecovs, bet tikai 9 p. vienam no turnīra galvenajiem favorītiem A.Verčinam, bet A.Zaharovam vēl mazāk punktu - 6. Vēl 1.līgā iekļuva Ed.Bērziņš, K.Viļums un D.Laizāns, kā arī nedaudz negaidīti V.Petrovs. Droši vien nogurums neļāva izcīnīt vietu 1.līgā jaunajai dāmu čempionei B.Ozoliņai un I.Zucei-Tenčai, kurām pietrūka tikai 1 punkts!
B grupā bija vērojams pilnīgs Inčukalna GHK pārstāvju triumfs - 7 no 8 spēlētājiem iekļuva 1.līgā! Astotais bija vienīgais skrundēnietis šajā grupā A.Rudzītis. Vislielāko punktu summu uz 1.līgu sakrāja Matīss Saulītis - 13. Pārējiem punkti sadalījās līdzīgāk. Starp veiksminiekiem vēl bija H.Gals, R.Kupčs, J.Karlovskis, R.Gals, K.Cimers un Ē.Kuharjonoks. Pavisam nedaudz pietrūka A.Grīnbergam un jaunajam inčukalnietim A.Gustinam.
2.līgā pārliecinošu uzvaru izcīnīja A.Grīnbergs izcīnot 27 punktus, bet par punktu atpalika J.Jušmanovs. Trešajā vietā ierindojās B.Ozoliņa ar 21 punktu. Tik pat punktu D.Pučinskim, bet zaudējums savstarpējā spēlē un 4.vieta.
1.līgā dominēt turpināja inčukalnieši, kur 5 no 8 iekļuva play-ff mačos, bet 8 ieņema vietas starp 12 labākajiem. Pirmais lielais pārsteigums bija A.Zaharova ( bija izsēts kā piektais, turklāt droši vien daudzi totalizatorā lika viņu vadošajā trijniekā ) neiekļūšana izslēgšanas mačos. Tik pat punktu cik Artjomam bija arī R.Galam un K.Cimeram. Punkts vairāk un vieta izslēgšanas spēlēs kā astotajam - V.Grīnbergam. Nedaudz negaidīti play-off iekļuva D.Laizāns. Pārējas vietas play-off visiem favorītiem, arī J.Karlovskim, kuram šī bija lielā dienā.
Play-off.
Viegli savu sēriju 1/4finālā vinnēja Matīss Saulītis ar 3-0 uzvarot V.Grīnbergu. Lielākais pārsteigums notika inčukalniešu pāri. Apļa 2.vietas ieguvējs H.Gals negaidīti ar 1-3 zaudēja J.Karlovskim. Ar rezultātu 3-1 savus pretiniekus uzvarēja A.Verčins un A.Kuzņecovs - attiecīgi D.Laizānu un R.Kupču. 1/2finālā bija daudz sīvākas cīņas. Vispirms Matīss Saulītis ar 3-1 apspēlēja A.Kuzņecovu, bet par spraigumu sērijā liecina minimāls pārsvars visās spēlēs. Otrajā pārī pārsteigt turpināja J.Karlovskis, kuram lai uzvarētu sēriju pietrūka sportiskās veiksmes vai arī jaunais izgudrojums - ripas atsitienu mīkstinošā iekārta ( kura vēl nav ieviesta, toties labi absorbē sitienu, pēc kura ripas daudz biežāk iekrīt vārtu bedrītē ). Sērija nonāca līdz 5. spēles pagarinājumam, kurā veiksmīgāks izrādījās favorīts A.Verčins, bet no Jāņa veiksme novērsās spēles pamatlaika pēdējā minūtē, kad ripa 2 reizes tomēr izlēca no vārtiem ārā. Spēlē par 3.vietu Jānim vēl vienam varoņdarbam spēka vairs neatlika un pirmo reizi pie godalgas tika Andrejs Kuzņecovs uzvarot pārliecinoši ar 3-0. Arī finālā rezultāts bija pārliecinošs - 3-0 par labu Matīsam Saulītim, tādējādi ne tikai pirmo reizi iegūstot godalgu, bet izcīnot augstākā kaluma godalgu - zelta medaļu!

Uzmanību!
Jau 31.jānvārī Inčukalnā notiks viens no aizraujošākajiem galda hokeja turnīriem Latvijā - Latvijas čempionāts komandām, kad plecu pie pleca ar saviem kluba biedriem tiek aizvadītas aizraujošas cīņas ar pretinieku komandām. Par komandu čempionātu popularitāti mēs varam pārliecināties paši, kad uz to pērn ieradās komandu rekordskaits - 24. Lai visiem, ekonomiskajās grūtībās nonākušajiem klubiem, būtu iespēja piedalīties čempionātā, federācija ir gatava izlīdzēties ar dalībnieku bezmaksas nokļūšanu līdz sacensību vietai!

Rezultāti, vietas, foto

TURNĪRU KALENDĀRS

KALENDĀRS TABULĀ
RK logo