• http://www.galdahokejs.lv
 • www.perfettivanmelle.com/
 • Nano.lv
 • TabulaRasa
 • LPK
 • LSFP
 • Meller
 • mentos
 • Chupachups
 • Meduskoks
 • IZM
 • Stiga
 • Mollers
 • Bahlsen
 • Fruittella
 • RD IKSD

MŪSU PARTNERI


stiga

mentos

chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD


LSFP logo

Latvijas čempionāts nominācijās

Inčukalna GHK izcīna 5 medaļas!
Aizvadītajā Latvijas čempionātā nominācijās 5 no 9 iespējamajām medaļām izdevās izcīnīt Inčukalna GHK audzēkņiem! Izcīnītas 5 medaļas ir loģisks iznākums, jo klubs pēdējā laikā ir beidzot sācis ievākt sava darba ražu. No 5 izcīnītajām medaļām 1 ir zelta, 2 sudraba un 2 bronzas. Savukārt senioriem dubultuzvaru izcīnīja Rīgas GHK pārstāvji, bet trešais finišēja Skrundas GHK vadītājs. Visbeidzot trešo zelta medaļu izdevās savā īpašumā iegūt BJC "Laimīte" pārstāvim. Sieviešu un senioru konkurencē čempionāts notika jau 7. reizi, bet junioriem- sesto. Šī bija trešā reize junioriem, kad tā dalībnieki sacentās atsevišķi savā turnīrā, nevis kā pēdējos gados bija ierasts, kad to vietu sadalījumu noteica pēc Latvijas čempionāta OPEN klases rezultātiem, toties seniori un sievietes nelielā dalībnieku skaita dēļ allaž ir izspēlējuši savus turnīrus. Pirms turnīra bija bažas par tā sekmīgu norisi, jo nedēļu atpakaļ aizvadītajā Rīgas čempionātā uz dažām lietām tika pievērstas acis, kā arī 88.vidusskolas ne visai labā pretimnākšana nedaudz pabojāja nervus. Rezultātā čempionāts tika aizvadīts ēdamzāle, nevis kā tas pienāktos aktu zālē, kur notika daudz svarīgāki pasākumi, par Latvijas čempionātu!!! Rezultātā 88.vidusskola iespējams būs jau vēsture un galda hokejam nenāksies Rīgā aizvadītajos LRT piedzīvot nepatīkamus mirkļus, jo tiks sameklēta labāka vieta par šo. Patīkami, ka junioru čempionātu apmeklēja arī Latvijas televīzija, kura par to sagatavos materiālu un pārraidīs LTV7.

Sieviešu čempionāts ( 4 dalībnieces ).
Šogad Latvijas dāmu čempionātam pieteicās vien 4 dalībnieces - trīs Inčukalna GHK pārstāves un galvenā pretendente uz uzvaru un šī gada pašreizējā ranga līdere ekstrēmiste Gundega Paķe. No šīs četrotnes vien Gundegai 2005.gadā izdevās kļūt par čempioni, turklāt diezgan negaidīti, jo tā bija viņas pirmā sezona galda hokejā, pat neskatoties uz to, ka nepiedalījās galvenās favorītes Andra Ozola un Lienīte Skaraine, kuras allaž bija uzvarējušas pārējos čempionātos. Lai arī šogad neviena no viņām nestartēja, tas nenozīmē, ka viņām būtu bijusi viegla pastaiga, jo jaunās Inčukalna galda hokejistes un arī Gundega pēdējā laikā ir krietni progresējušas. Tomēr dāmu sacensības solījās būt interesantas un spraigas, kā arī notika. Tā kā divas no dāmām bija pieteikušā arī junioru čempionātam, tad dāmu izspēles principi tika maksimāli saīsināti, lai varētu laicīgi sākties junioru čempionāts.

Par to, ka inčukalnietes nesamierināsies ar Gundegas favorītes lomu jau liecināja miniaplis, pēc kura G.Paķe ierindojās 2.vietā, bet 1.v. aizņēma Ilze Zuce-Tenča, kas bija neliels pārsteigums, turklāt nospēlējot tikai reizi neizšķirti. 1/2f pāros saskrējās, manuprāt, galvenās favorītes - G.Paķe un D.Ozoliņa, kā arī jaunākās I.Zuce-Tenča un E.Gala. Negaidīti pārsteidzoši labi nospēlēja Dārta, kura Gundegu sērijā apspēlēja gandrīz bez ierunām 3-0, turklāt abas pirmās spēles beidzās ar vienādu 3-0 rezultātu un arī trešajā spēlē Dārta bija tuvu sausā rezultāta noturēšanā 2-0, tomēr Gundegai izdevās vienus vārtu atgūt, bet tas arī bija viss un Dārtai izdevās bez pārdzīvojumiem iekļūt finālā. Jāpiebilst, ka apļa spēlē Gundega Dārtu sausā atstāja vēl pamatīgāk 5-0.

Otrajā 1/2f pārī tuvu finālam bija Elīna, kad vēl sērijā atradās vadībā ar 2-1 un ceturtajā spēlē bija nepieciešams pagarinājums, kuru laimīgi savā labā noslēdza Ilze un paglābās no zaudējuma. Piektajā izšķirošajā spēlē spraigā cīņā ar 4-3 uzvarēja Ilze un pirmo reizi iekļuva finālā, bet tas savukārt nozīmēja, ka dāmām būs jauna čempione.

Lai noskaidrotu uzvarētāju un 3.v.ieguvēju nācās izspēlēt visas 5 spēles. Spēlē par 3.vietu Inčukalna GHK vadītājs S.Kalniņš klusi loloja cerības par Elīnas uzvaru pār Gundegu un visa goda pjedestāla aizņemšanu jau pirms sacensībām un viņa cerības piepildījās. Spraigā cīņā ar 3-2 uzvarēja Elīna un pirmo reizi izcīnīja bronzas medaļas!

Finālā pirmo spēli uzvarēja Ilze, bet tad nākamajās divās spēlēs Dārta ne pa jokam sadusmojās un uzvarēja ar kopēju vārtu attiecību 11-2 un likās uzvarētājs noskaidrosies jau 4. spēlē, bet tā nedomāja Ilze, kura saņēmās un pagarināja finālu uz 5. spēli. Pēdējā spēlē jau pašā sākumā vadībā izvirzījās Dārta un droši noturēja lielo 4-0 pārsvaru līdz galam un pirmo reizi kļuva par čempioni!

Senioru čempionāts ( 6 dalībnieki ).
Arī senioru bija krietni vien mazāk nekā pagājušogad - 6 dalībnieki. Tomēr gluži kā dāmām, arī šeit brieda pamatīga spriedze. Vispirms seniori izspēlēja 2 apļus, pēc kura bija jāiekļūst vadošo spēlētāju četriniekā, lai varētu turpināt cīņu par medaļām sākot ar 1/2f, bet 5.v. un 6.v. ieguvējam čempionāts jau būtu beidzies. Jau pašā sākumā vadošo trijniekā iekārtojās J.Ķirsis, I.Pavlovskis un A.Vītols un savas pozīcijas līdz pat 2. apļa beigām noturēja droši, finišējot tādā pat secībā. Par vakanto 4.vietu bija spraiga cīņa. Divas kārtas pirms 2. apļa beigām no cīņas par 4.vietu izstājās A.Vāvers ( pēdējā kārtā apspēlējot I.Pavlovski vēl varēja pacelties uz 5.vietu ), bet tomēr spēja vēl sabojāt garastāvokli E.Belševicam priekšpēdējā kārtā uzvarot ar 3-2, kurš atkrita uz 5.vietu. Laimīgi 4.vietu saglabāja V.Zoldners.

1/2f J.Ķirsis pretī saņēma V.Zoldneru, bet daudz spraigāka cīņa solījās būt pārī I.Pavlovskis un A.Vītols.

Pie izcīnītajām 2 uzvarām apļa turnīrā vēl 2 izslēgšanas spēlēs pievienoja Jānis un izvirzījās vadībās ar 2-0, bet tad Vilnis Zoldners negaidīti 2 spēles atvinnēja un uzreiz atmiņā pavīdēja gadu vecs notikums, kad Vilnis pērn 1/2f negaidīti uzvarēja galveno favorītu Salvi Skaraini. Tomēr Jānis spēja saņemties un uzvarēt.

Pēc līdzīga scenārija noritēja arī otrs 1/2fināls, kurā vadībā izvirzījās Ilgvars, tad Arnis Vītols 2 spēles atspēlēja, bet piektajā izšķirošajā uzvaru pagarinājumā izcīnīja I.Pavlovskis.

Spēlē par 3.vietu pagājušā gada čempions A.Vītols samērā viegli ar 3-0 apspēlēja V.Zoldneru, lai arī rezultāti 2 spēlēs bija minimāli, bet vēl vienā 2 vārtu starpība.

Finālā pirmo reizi čempiontitulam tik tuvu bija Ilgvars, bet Jānis spēja veikt mazu varoņdarbu un uzvarēja nākamās trīs spēles. Ilgvaram vislielākās cerības bija vēl 3. spēlē, kurā viņš zaudēja tikai ar 0-1 un nespēja spēli pārnest uz pagarinājumu. Nākamajās spēlēs Jānis vinnēja pārliecinoši un tāpat kā S.Skarainis arī 3. reizi izcīnīja čempiontitulu.

Junioru čempionāts ( 49 dalībnieki ).
Jau pirms turnīra droši varēja teikt, ka būs jauns junioru čempions, jo šajā čempionātā vecuma limita dēļ vairs nepiedalījās neviens iepriekšējo gadu čempions.

Protams, junioru čempionāts izraisīja visaugstāko interesi, kaut vai lielā dalībnieku skaita dēļ. Arī spēlētprasmes līmenis ir pietiekami augsts, lai pievērstu uzmanību. Dalībnieku skaits varēja būt arī lielāks, ja Skrundas GHK deleģētu vēl kādus 10 spēlētājus, kurus parasti piesaka LRT un arī Ventspils GHK, kurš šoreiz vispār neieradās uz Latvijas čempionātu ( žēl, jo ventiņiem ir gan juniori, gan seniors ).

Junioru čempionāta izspēles principi bija līdzīgi LRT - kvalifikācija, līgas un play-off .

Vispirms visi juniori tika sadalīti 3 grupās - divās pa 16 spēlētājiem un vienā 17. 1.līgā iekļuva 6 labākie no katras grupas, 2.līgā nākamie 6 spēlētāji, bet 3.līgā pārējie.

Nekādu lielu pārsteigumu nebija. 1.līgā iekļuva gandrīz visi augstāk izsētie spēlētāji, ar maziem izņēmumiem - to paveica rīdzinieks Eduards Blūmentāls un inčukalnietis Kaspars Kuharjonoks.

3.līgā lielais vairums dalībnieku bija no HK Lausks un Skrundas GHK. Tajā tika dalītas vietas no 37. -49. Par uzvarētāju ar 3 punktu atrāvienu tajā kļuva skaistkalnietis Kristaps Ziemelis ( kluba vadītāja dēls ), otrais finišēja skrundēnietis Kārlis Kliemanis, bet trešais pateicoties uzvarai savstarpējā spēlē ar 4.v. ieguvēju Viktoru Petrovu, finišēja vēl viens HK Lausks g.hokejists - Emīls Auziņš.

2.līgā dalībnieku sastāvs jau bija krietni meistarīgāks un labākie 2.līgas spēlētāji noteikti nenospēlētu sliktāk par 1.līgas astes galu. Vietas tika dalītas no 19. - 36.. Tā pat, kā 3.līgu, tikai šoreiz 2.līgā par uzvarētāju kļuva kluba vadītāja dēls, šoreiz Skrundas - Edgars Vītols, kuram šajā sabiedrībā vairāk piestāvētu spēlēt 1.līgā. Arī šeit atrāviens no 2.vietas bija 3 punkti. Arī 2.un 3.vietās ierindojās skrundēnieši - Edgars Rutkis un Oskars Alhimovičs. Vēl vadošajā sešiniekā 2 inčukalnieši - Kristiāns Cimers un Andis Grīnbergs, bet sestais jēkabpilietis Jānis Jušmanovs.

Savukārt visstiprākajā, 1.līgā, kā jau tika minēts no 18 iespējamajiem dalībniekiem 12 pārstāvēja Inčukalna GHK! Pēc reitinga un arī pēc spēka varēja prognozēt, ka play-off, kurā bija paredzētas vietas 8 labākajiem junioru čempionāta dalībniekiem, iekļūs pēdējā laikā strauji progresējošais jēkabpilietis Andrejs Kuzņecovs, BJC Laimītes pārstāvis Artūrs Verčins un skrundēnietis Artjoms Zaharovs, tādējādi pārējās 5 vietas atvēlot inčukalniešiem. Tomēr ne visiem favorītiem klājās gludi. Tas, ka Inčukalna GHK pārstāvji lielā dalībnieku skaita dēļ šajā līgā savas 5 likumīgās vietas izslēgšanas spēlēs iegūs jebkurā gadījumā, bija puslīdz skaidrs pēc jēkabpilieša Gata Golonova nevisai veiksmīgā apļa turnīra nobeiguma, pēc kura viņš atkrita no pretendentu pulciņa, bet vēl viens kandidāts uz neiekļūšanu astotniekā bija Artjoms Zaharovs, kurš ilgu laiku pat atradās aiz 10.vietas, bet pretēji Golonovam, labi nospēlēja apļa turnīra beigas. Daudz sīvāka cīkstēšanās notika starp pašiem inčukalniešiem. Ar 3 zaudētajiem punktiem, par apļa turnīra uzvarētāju kļuva Inčukalna GHK spēlētājs Kārlis Balodis, otrais sekoja Artūrs Verčins. Atrāviens no 2.v. - 3.v. bija jau 4 punkti. No 3.v. - 5.v. galda hokejisti satilpa 2 punktu robežās - attiecīgi Andrejs Kuzņecovs, Didzis Ziemelis un Haralds Gals. Play-off iekļuva arī Haralda jaunākais brālis Rihards un Artis Skujnieks. Tūlīt pat aiz play-off sliekšņa palika Rolands Zariņš, kuram tajā iekļūt liedza neizšķirts pēdējā kārtā ar Jāni Karlovski. Vienīgā juniore šajā konkurencē ierindojās 13.vietā, bet Latvijas GHF prezidenta dēlam Eduardam Blūmentālam vēl vienam varoņdarbam spēka nepietika- 18.vieta.

Play-off.
Diezgan pārliecinoši sērijā, ar 3-0 un kopējo vārtu attiecību 17-,6 uzvarēja apļa turnīra uzvarētājs Kārlis Balodis savam oponentam Rihardam Galam neatstājot nekādu cerību. Arī A.Kuzņecovs savu sēriju vinnēja ar 3-0, tikai nedaudz spraigākā cīņā. Otrajā un trešajā spēlēs A.Skujnieks spēja no mīnusiem izlīst uz pagarinājumiem, bet tur abas reizes viņam veiksme neuzsmaidīja. Nedaudz sīvāk spēkojās novadnieki D.Ziemeli un H.Gals. Ja 1. spēlē Didzis uzvarēja pārliecinoši, tad pārējās trijās spēlēs rezultāti bija līdzīgi, tomēr sēriju ar 3-1 uzvarēja reitingā augstāk stāvošais Didzis.

Vissīvākā cīņa noritēja starp A.Verčinu un A.Zaharovu. Brieda neliela sensācija. Artjoms spēja 2 reizes izvirzīties vadībā ar 1-0 un 2-1, tomēr lieta nonāca līdz 5. spēles pagarinājumam, kurā veiksme uzsmaidīja Artūram. Iekļūstot 1/2f pārī 2 inčukalniešiem jau bija skaidrs, ka pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē, kāds no tiem iegūs medaļu junioru čempionātā, bet iekļūstot 1/2f A.Kuzņecovam Jēkabpils GHK tā vispār bija pirmā iespēja tikt pie pirmās medaļas Latvijas mēroga turnīrā.

1/2finālā pāros sacentās divi Inčukalna GHK spēlētāji D.Ziemelis un K.Balodis, bet otrajā A.Verčins un A.Kuzņecovs.

Ļoti spraigā cīņā, lai arī sērijā ar 3-0 savā labā savu sēriju noslēdza Didzis Ziemelis. Pirmās 2 spēles noslēdzās pagarinājumos. Otrajā pārī uzturot augstu rezultativitāti, nervus galvenajam favorītam pabojāja A.Kuzņecovs, te demoralizējot pretinieku ar apskaužamiem izgājieniem, te ar uzbrukumiem no distances, tomēr pieredze ņēma virsroku un jau ceturtajā spēlē Artūrs vairs nebija apturams.

Spēlē par 3.vietu A.Kuzņecovs iesāka pārliecinoši ar 3-0, turklāt arī aplī Kārlim vienīgo zaudējumu sagādāja Andrejs, kurā savu sāncensi apspēlēja vēl iespaidīgāk - ar 5-0. Bet tad viss mainījās kājām gaisā un pēc savu domu sakārtošanas Kārlis uzvarēja trijās nākošajās spēlēs un ieguva bronzas medaļu.

Fināls varēja būt arī citādāks, ja vien D.Ziemelis nepazaudētu spēles pavedienu pirmajā play-off mačā, kura galotnē pamanījās zaudēt no 1-3. Otro spēli Didzis vinnēja pārliecinoši un ja tad būtu bijis rezultāts 2-0, ej nu sazin kā beigtos sērija, bet tas jau ir no sērijas kas būtu, ja būtu. Trešajā un ceturtajā spēlēs Artūrs uzvarēja ar minimāliem rezultātiem un pirmo reizi kļuva par Latvijas junioru čempionu.

Rezultāti, vietas, foto

TURNĪRU KALENDĀRS

KALENDĀRS TABULĀ
RK logo