• http://www.galdahokejs.lv
 • Meller
 • LPK
 • Mollers
 • TabulaRasa
 • www.perfettivanmelle.com/
 • RD IKSD
 • mentos
 • LSFP
 • Chupachups
 • Meduskoks
 • Fruittella
 • Bahlsen
 • Stiga
 • IZM
 • Nano.lv

MŪSU PARTNERI


stiga

mentos

chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD


LSFP logo

5. Latvijas čempionāts

Beidzot pēc ilgākiem meklējumiem Latvijas galda hokeja saime rod vietu tieši Rīgā, kur aizvadīt LRT un arī 5., jubilejas Latvijas čempionāts notiek BJC Laimīte pamazajā, bet mājīgajā aktu zālē. Čempionāts kaut arī nedaudz, tomēr beidzot piedzīvo kaut kādas vērā ņemamas pārvērtības. Vispirms jau pēc ilgām diskusijām federācijas iekšienē pēc daža federācijas valdes pārstāvja ieteikuma beidzot tiek izlolots un arī radīts jauns čempionāta reglaments, proti, Latvijas čempionam, kā jau pieklājas, jābūt kaltam ne tikai no tērauda - tas ir, jāmāk izcīnīt augstāka vieta apļa turnīrā, bet arī jābūt ūdensnecaurlaidīgam, ugunsdrošam un cietam kā dimantam - jāpierāda savs pārākums arī izdzīvošanas spēlēs - play-off!!! Sākot ar 5.čempionātu nākamie čempioni ir noskaidroti izspēlējot 3 sacensību kārtas - grupas, līgas un izslēgšanas spēles. Vēl viens jaunums ir rezultātu apkopošana sacensībās ar datora palīdzību - lai arī tas izdodas ne visai veiksmīgi un kamēr mēs tikām pie savas laba līmeņa programmas, tikmēr nācās gaidāmajā Pasaules čempionātā iztikt ar čehu palīdzību, tomēr paldies var teikt Intaram Žubeckim, kurš ir šīs lietas virzītājs Latvijā. Pašā čempionātā dažādu iemeslu dēļ piedalījās tikai 46 spēlētāji, tomēr tas nedarīja šo faktu par mazāk svarīgu - tie bija pirmie 46 spēlētāji, kuri piedalījās tieši jaunā formāta izspēlē. Visas sezonas garumā par jaunu līderi bija kļuvis Edgars Caics, kuram padevās D.Ozoliņa iepriekšējo sezonu uzvarēto un godalgoto vietu sērija. Spriediet paši - 1., 1., 4., 1., 1., 1., 1. un 5.vietas LRT. Viņam līdzi mēģināja turēt 4.čempionāta laureāti A.Sīlis un R.Pukinskis. Šis čempionāts bija viena no pēdējām Didža Ozoliņa iespējām kļūt par Latvijas čempionu. Visu sezonu Didzis aizvadīja pavāji, lai vairāk neteiktu, bet tieši uz čempionātu viņš bija saņēmies un liels plus varēja būt tieši izslēgšanas spēles, kas varēja būt viņam izdevīgi - cīņas, kurās viņš ir guvis uzvaras ne vienu vien reizi.

Grupu turnīrā dalībnieki bija sadalīti 3 grupās un 8 labākie turpināja spēlēt Augstākajā līgā, bet pārējie sadalīja vietas no 25.- 46. A grupā pārliecinoši uzvarēja Edgars Caics piedzīvojot tikai 1 zaudējumu tuvāko konkurentu apsteidzot par 5 punktiem. B grupā uzvarēja Atis Sīlis, bet C grupā sezonas vadošā trijnieka dominanci izjauca R.Pukinskis, kurš grupā ierindojās 4.vietā.

1.līgā uzvaru ar 5 punktu pārsvaru pār Jāni Kalnevicu izcīnīja Artūrs Verčins. Trešais finišēja vecmeistars Arnis Vītols. Augstākajā līgā pirmos pārsteigumus sagādāja 3.čempionāta uzvarētājs Mārtiņš Zirnis, kurš neiekļuva play-off, ieņemot vien 18.vietu, bet 17.vietā vēl viens pārsteigums Ivara Viļķena izskatā. Play-off vieta neatradās arī vecmeistaram Jānim Ķirsim. Apļa turnīru kā pirmais pabeidza Atis Sīlis, bet tikai kā septītais Edgars Caics.

Play-off. 1/8finālā savos pāros pārsteidzoši viegli savus pretiniekus apspēlēja Sandis Kalniņš un Mikus Saulītis uzvarot savas sērijas ar 4-0 attiecīgi Kristapu Strazdu ( Kristaps pēc apļa turnīra pat atradās 3. pozīcijā ) un 2.Latvijas čempionāta uzvarētāju Sergeju Mihejevu. Tāpat sēriju ar 4-0 savā labā pabeidza Edgars Caics uzvarot Salvi Skaraini. Ar 4-1 savas sērijas uzvarēja Atis Sīlis un Edijs Treigūts uzvarot attiecīgi Edgaru Mucenieku un 1.Latvijas čempionāta uzvarētāju Raivi Sternātu. Sīvas cīņas bija atlikušajos pāros, kuros, lai noskaidrotu uzvarētājus, nācās izspēlēt visas 7 spēles. Negaidīti sīvi R.Pukinskim pretestību izrādīja Sandis Kadakovskis, kurš sērijā bija vadībā pat ar 2-0, tomēr uzvarēja Raivis. Arī J.Zaharovs nonāca 0-2 zaudētājos pret Valtu Smagaru, bet spēja izraut uzvaru sērijā ar 4-3. Tikmēr ar lielām mokām sapni par savu čempiona titulu mēģināja kalt Didzis Ozoliņš un jau 3. spēlē varēja nonākt bezdibeņa malā. Sērijā 0-2 pret sīksto Rihardu Kungu un 3. spēlē tika izrauta laimīga uzvara pagarinājumā, kas zina, kā būtu, ja sērijā iestātos 3 uzvaru pārsvars! Tomēr uzvara Didzim nenāca viegli - tā tika izcīnīta 7. spēles pagarinājumā ar rezultātu 6-5!
1/4finālā savus pretiniekus sausā atstāja Atis Sīlis un Edijs Treigūts uzvarot attiecīgi Jevgēniju Zaharovu un Sandi Kalniņu. Skaļāko pārsteigumu sagādāja Raivis Pukinskis, kurš ņēma un beidzot apspēlēja Edgaru Caicu ar 4-2 - sērijā rezultāti bija visai spraigi. Caur ērkšķiem atkal nācās līst D.Ozoliņam, kurš pret Miku Saulīti nonāca zaudētājos ar 2-3 un 6. spēlē atkal izdevās uzvarēt svarīgu pagarinājumu, kā arī izcīnīt uzvaru 7. spēlē.
1/2finālā vienā pārī spēlēja skrudēnieši R.Pukinskis un E.Treigūts, kas nozīmēja, ka vismaz viens pārstāvis būs arī finālā. Ļoti sīvā cīņā ar 4-2 sēriju uzvarēja Raivis un iekļuva finālā. Otrajā pārī tuvu sapņa īstenošanai bija D.Ozoliņš, kurš sērijā izvirzījās vadībā ar 3-0 un bija ļoti tuvu finālam, bet neticamā kārtā ar 3-4 tomēr pamanījās zaudēt sēriju!!! Kopš tās reizes Atis kļuva, bez maz vai par slavenu play-off speciālistu sērijās, kurās nonācis zaudētājos ar 0-3, bet tomēr vinnējot tās. Didzim iespējas iekļūt finālā bija atliku likām - nākamajās 4 spēlēs Atis uzvarēja 3 pagarinājumos, turklāt arī pēdējā spēlē! Iespējams, ka Didzis arī beidzot kļūtu par čempionu, ja būtu ticis finālā, tomēr mēs to nekad neuzzināsim. Diemžēl pēc šīs sezonas viens no talantīgākajiem Latvijas galda hokeja spēlētājiem vairs neturpināja spēlēt. Spēlē par 3.vietu ar Ediju Treigūtu Didzim vēl pietika spēka, lai izcīnītu bronzu uzvarot sērijā ar rezultātu 3-1. Visbeidzot finālā bija skaidrs, ka atkal būs jauns čempions. Lai arī sērija beidzās ar 4-1 par labu Atim Sīlim, tomēr visas spēles beidzās ar minimālu vārtu pārsvaru. Trijās no tām atkal nācās spēlēt pagarinājumu un jāpiebilst, ka atkal visus pagarinājumus uzvarēja Atis! Aizvadītajos 8 pagarinājumos izslēgšanas spēļu laikā Atis zaudēja tikai 1 reizē! Un tā atkal dzima jauns čempions!

Turpmāk, pateicoties S.Kalniņa uzņēmībai un Inčukalna novada domes un beidzot arī Latvijas GHF atbalstam nākamie Latvijas čempionātam bija ne tikai LRT statuss, bet tie tika rīkoti kā svētki. Jāpiezīmē, ka visi nākamie čempionāti ir notikuši mājīgajā Inčukalna tautas namā un ir aizritējuši pietiekami augstā līmenī, lai dalībniekiem būtu svētku sajūta - sacensības vienmēr sākušās ar atklāšanas ceremoniju un beigušās ar noslēguma ceremoniju, vienmēr ir bijusi loterija vai prognožu konkurss ar balvām, dalībnieki ir saņēmuši piemiņas veltes par čempionātu, ir bijusi iespēja vienmēr sekot līdzi rezultātiem onlaina režīmā utt.

Rezultāti

TURNĪRU KALENDĀRS

KALENDĀRS TABULĀ
RK logo