• http://www.galdahokejs.lv
 • www.perfettivanmelle.com/
 • Chupachups
 • TabulaRasa
 • IZM
 • LSFP
 • mentos
 • Bahlsen
 • Meduskoks
 • Stiga
 • Meller
 • Mollers
 • Fruittella
 • Nano.lv
 • LPK
 • RD IKSD

MŪSU PARTNERI


stiga

mentos

chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD


LSFP logo

Latvijas skolu komandu čempionāts galda hokejā "CHUPA-CHUPS 2011"

Nedēļu pēc Pasaules tūres lielā sešinieka posma - Rīgas Kausa izcīņas, kurā piedalījās 140 dalībnieki no 8 valstīm, tai skaitā 8 no 10 labākajiem pasaules spēlētājiem, tika aizvadīts vēl viens svarīgas galda hokeja turnīrs - ikgadējais Latvijas skolu komandu čempionāts Chupa-Chups 2011.

Pēc veiksmīgās šī sporta veida aģitācijas daudzās Rīgas skolās Latvijas Galda hokeja federācija beidzot sagaidīja arī darba augļus - ar Romana Blūmentāla un Sanda Kalniņa gādību turnīram pieteicās 60 komandas, bet pašā sacensību dienā startēja 53 komandas. Skolēnu čempionāts pulcēja pat vairāk dalībnieku nekā prestižajā Rīgas kausā - 157! Šajā gadā federācija vairāk laika un pūliņus veltīja, lai skolēni savās skolās sporta nodarbību laikā varētu iepazīties ar šo aizraujošo spēli, kas arī atmaksājās!

Pagājušo gadu daudz vairāk līdzekļu tika piešķirti balvām, bet šogad, lai arī balvas neizpalika, skolēni par tiem pašiem līdzekļiem tika iepazīstināti tuvāk ar galda hokeja STIGA PLAY-OFF versiju, uz kuras tad arī notiek dažāda ranga sacensības ( tai skaitā Pasaules un Eiropas čempionāti, Pasaules tūres posmi, Pasaules klubu čempionāti u.t.t. ).

Foto 2011

Skolēnu čempionātā piedalījās 20 skolas, tai skaitā 9 no Rīgas, bet ar vislielāko komandu skaitu startēja Mežmalas vidusskola - 13. Vēl ar ievērojamu skaitu piedalījās Priekuļu vidusskola - ar 8 komandām, bet viskvalitatīvākais pienesums bija no Ventspils skolām un no Inčukalna pamatskolas. Ventspils ģimnāzijas 1. ( Laima un Rūdolfs Kamzoļi, kā arī Eliāns Ēdelis ) un 2. ( Jānis Zālīte, Alens Kalniņš un Toms Stupele ) komandas ierindojās attiecīgi 2. un 3.vietās, 3.komanda 9.vietā, bet Ventspils 4.vidusskolas komanda 15.vietā 53 komandu konkurencē. Inčukalna pamatskolas audzēkņi ierindojās 4., 6., 7. un 12.vietās. Par uzvarētājiem kļuva Siguldas novada vidusskolas pārstāvji ( Roberts Kupčs, Daniels Laizāns un Ēriks Kuharjonoks ). Viens no 3 komandas pārstāvjiem nebija ieradies uz sacensībām pieviļot savu komandu. Interesanti šķiet tas, ka arī šai komandai ir pielikts ventspilnieku un inčukalniešu pirksts - Olainē mācās Edžus Kaņeps, bet Siguldā mācās inčukalnietis Filips Buhtujevs, kuram arī nebija savas komandas. Šādas komandas drīkst spēlēt, bet nevar cīnīties par balvām un netiek iekļautas kopējā noslēguma tabulā!

Kā jau to varēja gaidīt, vairākas komandas nebija ieradušās, bet vēl dažas ieradās bez iepriekšēja pieteikuma, kā rezultātā sacensību sākums nedaudz aizkavējās. Vēl vienas komandas dalībnieki, lampu drudža dēļ ( tiesneša prāt ), nolēma atteikties pirms paša starta! Visneapskaužamākā situācijā nonāca Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas audzēknis Sandis Lagzdiņš, kurš komandu biedru pievilts spēlēja viens pats! Tā kā šogad bija daudz vairāk komandu kā pērn, tad, lai noteiktu galīgo vietu sadalījumu, sacensības tika aizvadītas 3 kārtās. Pirmajā kārtā ( kvalifikācijas grupas ) komandas tika sadalītas 16 grupās. Piecās grupās spēlēja 4 komandas un 11 grupās pa 3 komandām. Tikai grupu uzvarētāji varēja turpināt cīnīties par godalgotajām vietām. 2.kārtā komandas tika sadalītas pa 1/2finālgrupām, kurās cīnījās par 1.-16., 17.-32. un 33.-48.vietu. Pēdējo vietu ieguvēji kvalifikācijas kārtā noskaidroja vietu secību no 49.-53.vietai. Šajā stadijā komandas tika sadalītas 4 grupās pa 4 katrā. Visbeidzot 3.kārtā norisinājās fināli par vietām.

Pirms noslēguma vārds tika dots Edgaram Caicam, kurš aicināja bērnus iesaistīties galda hokeja pulciņā. Apbalvošana sākās ar pēdējās komandas izsaukšanu līdz pat pirmajai. Lai arī šogad, kā jau tika minēts, nebija tik liels balvu fonds, neviens no bērniem nepalika bez balvām. Par to, cik bērniem ir svarīgi saņemt pat visniecīgāko balvu, liecināja apbalvošanas ceremonija, kad balvu pasniegšanas mazajā pleķītī nebija vietas, kur nokrist pat adatai!

Pie papildus balvām tika labākās 6 komandas - pie Ziemassvētku saldumu paciņas un diplomiem, bet labāko trijnieks papildus tam saņēma arī medaļas, kā arī jaunu STIGA PLAY-OFF laukumu un kausu skolai!

Bija arī pārsteigumu balvas - pie saldumu paciņas tika arī jaunākie turnīra dalībnieki - Artjoms Vissarionovs ( 1.klase ) no Rīgas 46.vidusskolas, Ronalds Deksnis ( 1.klase ) un Alekss Pauls Brencis ( 2.klase ) no pamatskolas Harmonija, vienīgā meiteņu komanda - Vlada Burlucka, Poļina Kadakova un Ksenijas Gerasika no Rīgas 89.vidusskolas, kā arī vislielākās delegācijas - Mežmalas vidusskolas labākās komandas pārstāvji - Oļegs Silčenoks, Deniss Pupins un Dilans Ekšteins.


Rezultāti:

1. kārta (atlases grupas):
A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K grupas
L, M, N, O, P grupas

2.kārta (pusfināla grupas):
1.-16.vietām; 17.-32.vietām; 33.-48.vietām

3.kārta (fināli- cīņa par vietām):
par 1.-4., 5.-8., 9.-12., 13.-16., 17.-20., 21.-24., 25.-28., 29.-32., 33.-36., 37.-40., 41.-44., 45.-48. vietu
par 49.-53.vietu