• http://www.galdahokejs.lv
 • LSFP
 • TabulaRasa
 • Stiga
 • RD IKSD
 • Fruittella
 • Mollers
 • IZM
 • Meller
 • mentos
 • Nano.lv
 • Meduskoks
 • LPK
 • Chupachups
 • Bahlsen
 • www.perfettivanmelle.com/

MŪSU PARTNERI


stiga

mentos

chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD


LSFP logo

Ceturto reizi pēc kārtas!

Neprognozējamais komandu skaits.

Noslēdzies 8.Latvijas čempionāts komandām un jau ceturto reizi pēc kārtas par čempioniem kļuva apvienība ( par kluba komandu to nodēvēt nevar, par ko liecina kadru trūkums turnīra priekšvakarā - kā ceturtais dalībnieks, pēc ilgiem meklējumiem, tika pierunāts nu vairs jau nespēlējošais komandas pārstāvis Ivars Viļķens) BJC Laimīte. Tāpat sasniegumu ailē klājies Skrundas pārstāvju pirmajam sastāvam - tikai zemāka metāla raudzes izcīnīšanā, proti, sudraba. Kā jau to varēja gaidīt, vismaz 3.vietu izcīnīs kāds no Inčukalna GHK sastāviem, šoreiz to izdarīja nosacīti ( abi sastāvi spēkos līdzvērtīgi ) otrais sastāvs , pirmo atstājot tūlīt aiz goda pjedestāla. Vislielāko pārsteigumu sagādāja Inčukalna GHK 4 komanda, kura pirms turnīra tika izsēta tikai kā 12, bet grupā apspēlējot pēc reitinga krietni spēcīgākos Skrundas 2 sastāvu un Igaunijas izlasi (!!!), iekļuva 1.līgā, kur izcīnīja 6.vietu. Otrajā līgā triumfēja Jēkabpils GHK vienīgā komanda, bet 3.līgā Inčukalna GHK 5 komanda.

Latvijas čempionātā šogad piedalījās 18 komandas, kur tika pārstāvēti 10 klubi. No klubiem, kā jau tas pieklājas, visvairāk komandu bija mājiniekiem - veselas 6 ( viena komanda sastāvēja tikai no dāmām - pagājušogad startēja Latvijas dāmu izlase ), tad sekoja 3 Skrundas GHK sastāvi, divas komandas bija Ventspils GHK. Pa vienai komandai deleģēja Rīgas GHK, KŽJC Valmiera un Jēkabpils GHK, kā arī trīs klubi, kuri nepraktizē jaunu spēlētāju piesaisti - jau pieminētie čempioni BJC Laimīte, un divas apvienības, kuras ir vienas no vecākajām Latvijā ( spēlē kopš pirmajiem komandu turnīriem Latvijā ) - Ekstrēmisti un Melnie Zirdziņi. Sacensības par starptautiskām padarīja Igaunijas izlases atkārtota ciemošanās Latvijā.

Vai tā bija kārtējā sagadīšanās, vai citi ietekmējoši faktori, tomēr komandu čempionāts Inčukalnā ( risinājās jau 4 reizi ) kārtējo reizi bija mazāk apmeklēts, nekā tas ir bijis gaidīts. Aizpērn Pastendē piedalījās neraksturīgi daudz komandu - 21, bet pērn Rīgā vispār tika apgāztas visas prognozes - 24 komandas. Uz ne vienu no šiem čempionātiem komandas īpaši aģitētas netika, bet saskrēja vesels bars. Droši vien izskaidrojums tam varētu būt galda hokeja augšupeja un sporta veida kā tāda, pozīciju nostiprināšanās tā saucamajos TREKNAJOS GADOS. Savukārt Inčukalnā komandu skaits bija vien 18, turklāt trijās iepriekšējās reizēs komandu skaits arī nav bijis visai liels ( to vēl varētu skaidrot ar mazo klubu resursu ) - attiecīgi 13; 15 un 17 komandas. Tomēr visam ir arī loģisks izskaidrojums. Daļēji pie vainas ir apstāklis, ka pie valdīšanas ķērusies ekonomiskā krīze. Tā dēļ joprojām nepiedalījās HK Lausks, arī Skrundas GHK trekno laiku lielā autobusa vietā dabūja mazo braucamrīku ( pērn bija pat 6 komandas - šogad tikai 3 ). Tikai savstarpējo nesaprašanās dēļ nepiedalījās vēl viena Jēkabpils komanda, kā arī Viesīte. Vēl varēja gaidīt pārstāvjus no Pastendes ( aizpērn, kad čempionāts notika Pastendē, startēja pat 4 komandas, kuru sastāvos, jau kuro reizi ar nožēlu jāsaka, ir gan savulaik pieredzējuši spēlētāji, gan jaunās paaudzes galda hokejisti. Bet tagad jāsaka - bija, jo tur nav kam darboties ar spēlētājiem - pareizāk sakot, nav kam uzņemties organizatora rūpalu ). Visam pa virsu - tie klubi, kuri ar pašu spēkiem bez pašvaldību atbalsta uz sacensībām nokļūt nevarēja, varēja izmantot Latvijas GHF atbalstu.

Vēl viens interesants pieminēšanas vērts fakts - komandu izsēšana. Individuālajos turnīros ar šo lietu LRT organizatori vairāk vai mazāk ir tikuši veiksmīgi galā, proti, grupu sastāvi tiek izsēti pēc Pasaules reitinga, kas ir samērā objektīvs ( vismaz Latvijas kontekstā ). Ja sacensībās piedalās spēcīgs spēlētājs, kurš nav sen spēlējis un pat ir izkritis no PR aprites, tas vēl nav nekas ārkārtējs, ka viņš tiek iesēts no pēdējā groza, bet ar komandām ir pavisam savādāk - tās nevar gluži izsēt pēc PR. Pirmkārt komandās mēdz spēlēt vairāki spēcīgi spēlētāji, kuri piemēram, vairs nav PR apritē, vai nu retās apmeklētības dēļ atrodas zemā pozīcijā. Tādēļ, ņemot vērā visu 4 spēlētāju reitingu, komandu sadalījums grupās mēdz būt neobjektīvs. Otrkārt, ņemt vērā 3 spēlētājus, arī nebūtu pareizi ( spēlē tomēr 4 nevis 3 ). Treškārt, individuālajos turnīros, spēcīgs spēlētājs, kurš ir izsēts no zemāka groza, kopējo grupas ainu nebojā, jo dalībnieku skaits ir samērā liels, kā arī spēcīgo, vidējo un reitingā zemāk stāvošo spēlētāju skaits visās grupās ir vienāds, bet komandu skaits grupās ir mazs, līdz ar to dažā labā grupā var būt objektīvi vairāk stipru, bet citā vairāk vājāku komandu. Grūti pateikt, pēc kādiem kritērijiem būtu objektīvāk izsēt komandas, tāpēc komandas čempionātā tika izsētas vadoties pēc vairākiem faktoriem - dalībnieku objektīvais reitings, tiesneša objektīvais/subjektīvais dalībnieku spēku izkārtojums un panākumi pērnajā čempionātā. Ir vēl viens faktors - arī komandas saliedētība ( tie spēlētāji, kas ir spēlējuši daudz biežāk komandu mačos, un ja vēl līdzīgos sastāvos vairākos čempionātos, spēj uzrādīt labākus rezultātus, par savām iespējām ). Šeit jau varētu pieminēt Inčukalna GHK 4 sastāva izcīnīto 6.vietu, vai arī Igaunijas izlases vien 8.vietas varējumu otro sezonu pēc kārtas ( piedalījās tikai 2. čempionātā, lai arī Pč spēlējuši ilgstošāk ). Varbūt kādam ir cits ierosinājums!?


Grupu turnīrs.

Latvijas čempionāts komandām allaž norisinājies 2 kārtas - 1.kārtā apļa turnīrs, 2.kārtā līgas. Laika ekonomijas dēļ un it sevišķi spēcīgākajām komandām, lai kvalificēšanās 1.līgai nebūtu tikai numura atstrādāšana - komandas, kuras iekļuvušas vienā līgā, ņem līdzi savstarpējo spēles rezultātu līdzi. Atšķirībā no 2 iepriekšējiem čempionātiem, šoreiz mazāk piereģistrējušos komandu skaita dēļ, līgās spēlēja pa 6 komandām katrā, arī grupās. Izņemot vienu komandu ( Inčukalna GHK 4 ), pārējās ieņēma vietas līgā, kuras organizatori bija paredzējuši, izsējot tās.

A grupa bija tā, kurā notika vienīgais lielais pārsteigums. 1.līgā iekļuva Inčukalna GHK 4 sastāvs. Lai to izdarītu, Inčukalna GHK 4 sastāvam, kurš bija izsēts kā ceturtais savā grupā, nācās ieņemt 2.vietu. Ceturtajam sastāvam drīzāk varēja paredzēt sīvu cīņu ar Ventspils GHK 1 komandu, par vietu 2.līgā - tā arī notika, abu komandu spēlē ļoti sīvā cīņā ar 8-6 uzvarēja inčukalnieši, bet neviens negaidīja, ka 4 komanda spēs apspēlēt arī Igaunijas izlasi un Skrundas GHK 2 sastāvu - protams abas spēles sīvā cīņā, attiecīgi 8-7 un nedaudz vieglāk pret Skrundu ( 9-5 ). Atpūtas režīmā, cauri kvalifikācijai izskrēja grupas galvenie favorīti BJC Laimīte, uzvarot visās spēlēs ar vismaz 10 uzvaru starpību! Lai arī ventspilnieki spēlēja ja ne gluži stiprākajā sastāvā, tad tuvu tam, bet aizķerties 2.līgā neizdevās. Pirmo reizi komandu čempionātā piedalījās Valmieras pārstāvji, kuriem tas noteikti bija kā jauns atklājums, bet Igaunijas izlase noteikti nebrauca uz Latviju, lai paliktu 2.līgā - bija iespēja grupā izcīnīt 2.vietu un uzreiz nodrošināt vismaz 6.vietu turnīrā, kas nodrošinātu par divām pozīcijām augstāku vietu, nekā pērn.

B grupā uzvarēja Skrundas GHK 1 komanda, kurai bija nedaudz vairāk jāpiepūlas, lai uzvarētu grupā - pret Rīgas GHK - 10-6. Tik pat pārliecinoši 3.vietu grupā izcīnīja Inčukalna GHK 3 komanda. Interesanta cīņa notika par otro vakanto vietu 2.līgā. Trīs komandas ( Ekstrēmisti, Inčukalna GHK 3 un Inčukalna GHK 6 ) savstarpējās spēlēs izcīnīja pa uzvarai un talkā nācās ņemt savstarpējo rēķinus. Ar nelielu izbīli 2.līgā vieta atradās daudz pieredzējušākajiem Ekstrēmistiem, kuriem tad arī bija labāka uzvarēto/zaudēto spēļu bilance minīturnīrā. Inčukalna 6 sastāvs, kurā spēlēja visas kluba dāmas mikromačā uzvarēja jaunos skrundēniešus un bija tuvu pārsteigumam un iekļūšanai 2.līgā. Spēlē ar kluba daudz pieredzējušāko 3 sastāvu dāmas bija vadībā ar 5-3, bet pēdējā kārtā zaudēja mikromaču ar 0-4 un arī visu spēli.

C grupā bija vissīvākā cīņa, kurā tikās abas spēcīgākās Inčukalna komandas. Sīvā cīņā uzvaru ar 8-5 izcīnīja nosacīti 2. komanda , kurā spēlēja brāļu Saulīšu trio un H.Gals. Tas jau bija pieteikums medaļām! Nelielus zobiņus Inčukalna komandām parādīja Jēkabpils GHK. 2.līgā iekļuva arī Melnie Zirdziņi, kuru sastāvā spēlēja agrāko laiku vieni no vadošajiem junioriem Rūdolfs Kreicbergs un Mihails Buiko. 3.līgā palika Inčukalna GHK 5 sastāvs un Ventspils GHK 2 sastāvs.


Līgas.

3.līgā uzvaru, nospēlējot tikai vienā spēlē neizšķirti ( ar Skrundas 3. komandu ), izcīnīja Inčukalna GHK 5 sastāvs ar K.Cimeru, A.Grīnbergu, A.Vītiņu un R.Zariņu sastāvā. Vājāk nekā cerēts nospēlēja Ventspils GHK 1 komanda, kura nospēlēja neizšķirti ( 7-7 ) ar Inčukalna dāmām un sliktākas gūto/zaudēto vārtu attiecības dēļ ieņēma tikai 3.vietu. Vissmagāk klājās KŽJC Valmiera, kuriem tā arī neizdevās izcīnīt kaut punktu.

2.līgā par uzvaru sīvi spēkojās 3 komandas - Jēkabpils GHK, Igaunijas izlase un Skrundas 3 sastāvs. Vadošais trio savstarpējās spēlēs izcīnīja pa uzvarai, bet nedaudz novājināto Skrundas komandu uz 3.vietu nobīdīja neizšķirts ar Inčukalna GHK 3 sastāvu ( no kura tika gaidīts daudz pārliecinošāks sniegums - galarezultātā 4.vieta ( 10.v.noslēguma tabulā )) . Pateicoties tam, par uzvarētāju kļuva jēkabpilieši ( A.Kuzņecovs, R.Valainis, A.Litvinčuks, K.Zarinieks un R.Vilcāns ), bet 2. gadu pēc kārtas 8.vietā palika Igaunijas izlase. Tikmēr nedaudz negaidīti pa līgas astes galu kūlās divas vecās paziņas - Ekstrēmisti un bez komandas garīgā līdera ( E.Belševics ) spēlējošie Melnie Zirdziņi. Ļoti sīvā cīņā, izvairoties no pēdējās vietas līgā, uzvarot spēli 11.vietu izcīnīja Ekstrēmisti.

1.līgā viss pa vecam - pirmās divas vietas jau iesildītas - BJC Laimītei ( E.Caics, A.Sīlis, A.Verčins un I.Viļķens ) un Skrundas GHK 1 komandai, kaut arī varēja tā nebūt. Čempioni uzvarēja diezgan pārliecinoši, bet skrundēnieši 2.vietu ieņēma pateicoties Inčukalna GHK 1 sastāva neveiksmīgajai spēlei ar Rīgas GHK, kad tika nospēlēts neizšķirti un zaudēts vērtīgs punkts, tā dēļ 3.vietu izrāva Inčukalna GHK 2 komanda. Ja Inčukalna GHK 1 komanda būtu uzvarējusi Rīgas GHK, tad kopā ar otru Inčukalna komandu un Skrundas 1 sastāvu būtu vienāds punktu skaits un labāka uzvarēto/zaudēto spēļu bilance - tas savukārt Inčukalna 1 komandai dotu sudraba medaļas - galu galā nerealizējās iespēja kādai no Inčukalna komandām atkal pakāpties par vienu vietu uz augšu Latvijas čempionātā, kā bija noticis līdz šim. Neko vairāk par 5.vietu nespēja izcīnīt nevienmērīgi nokomplektētais Rīgas GHK sastāvs, bet Inčukalna GHK 4 komandai protams nebija nekādu argumentu cīņā pret stiprākajām komandām Latvijā - pēdējā vieta 1.līgā.

Rezultāti

TURNĪRU KALENDĀRS

KALENDĀRS TABULĀ
RK logo