Jaunie rekordi!
Šī gada 17.februārī Pastendes kultūras namā aizritēja 6.Latvijas čempionāts komandām, kurā tika uzstādīts jauns dalībnieku rekordskaits - 86 ( taisnības labad LRT dalībnieku rekordskaits ir 83, kas tika uzstādīts pērn Inčukalnā, Latvijas čempionātā, bet komandu čempionātā dalībnieki necīnās par savu ādu un tālab šo rekordu drīzāk var attiecināt uz komandu sacensībām ). Rekords tika uzstādīts arī komandu skaita ziņā - 21 pret iepriekšējo 17 ( arī tika uzstādīts pērn un arī Inčukalnā ). Lielais komandu skaits varētu būt izskaidrojams ar čempionāta aizvadīšanu Kurzemes pusē ( Pastendē ), kur ir liela galda hokeja invāzija salīdzinot ar pārējo Latviju.
Tā lūk, Ventspils GHK, kuram uz sacensībām citviet Latvijā nokļūt ir pagrūti, šoreiz pat atveda 3 pilnas komandas. Pirmajā Ventspils sastāvā visi no vecās gvardes ( R.Ozoliņš, A.Zaks, M.Mitenbergs un A.Mārtiņjānis ), kuri nesa kādreiz otra stiprākā kluba vārdu Latvijā. Pārējos 2 sastāvos bija jaunās paaudzes spēlētāji, kuri regulāri piedalās Ventspils GHK rīkotajos turnīros.
Patīkamu pārsteigumu sarūpēja sacensību organizators Salvis Skarainis - Talsus arī pārstāvēja arī 3 komandas ( sākumā pat bija bažas vai Talsi spēs savākt kaut vienu labu komandu ). Talsu komandās spēlēja arī spēlētāji, kuri savulaik ir paspējuši uzspēlēt LRT ar labu pieredzi - brāļi Dadži, brāļi Merteni, J.Papēdis, O.Rudovičs, A.Ūdris, nemaz jau nerunājot par Salvi un Lienīti Skaraiņiem, bet 3 komandā spēlēja jaunās paaudzes spēlētāji, kuri šosezon pat uzspēlēja Mentos skolēnu čempionātā. Vienīgi žēl, ka Talsus šie spēlētāji, tāpat kā pieredzējušie ventiņi, nepārstāv LRT, kas noteikti nostiprinātu LRT vidējo līmeni.
Četras komandas sarūpēja Skrunda un Inčukalna GHK. Skrundas 1 sastāvā bija 2004.gadā par čempioniem kļuvušais sastāvs, bet otrajā startēja no aktīvi startējušajiem pārpalikušie. Trešajā un ceturtajā sastāvā bija tikai jaunie kadri. Inčukalna GHK potenciāls ļautu pat sastādīt un atvest 8 komandas ( pērn gan bija 6 komandas ), toties šogad uz čempionātu tika atvestas 4 komandas ar domu par kvalitāti ( pirmajos 3 sastāvos piedalījās visi stiprākie ar dažiem izņēmumiem ) - pirmajam sastāvam ar domu par medaļu izcīnīšanu, bet otrajam un trešajam par iekļūšanu sešiniekā.
4 komandas pārstāvēja Rīgu, bet tās nepārstāv vienu klubu. Spēcīgākā no tām BJC "Laimīte" ar pašreiz 2 spēcīgākajiem Latvijas galda hokejistiem sastāvā. Tad vēl viena medaļu tīkojoša komanda - Rīgas GHK, kā arī "Melnie Zirdziņi" un "Ekstrēmisti".
3 komandas bija arī no Latvijas austrumiem - 2 Jēkabpils GHK komandas - vienā ar veco gvardi, bet otrā ar nesenajiem Mentos amatieru turnīra varoņiem , kā arī 1 no Viesītes.
Bez izmaiņām.
Otro gadu pēc kārtas pirmais trijnieks bija identisks. Otro reizi pēc kārtas un trešo vispār par čempioniem kļuva BJC "Laimīte", izņēmums bija I.Viļķens, kurš startēja V.Smagara vietā, otrā Skrundas 1 komanda, bet trešā Rīgas GHK veču komanda ( šoreiz J.Ķirša vietā startēja K.Strazds ). Eksistēt beigusi RTU/LSPA komanda ( 2 zelti un pa vienam sudrabam un bronzai ), kura pērn saucās "K.I.D.S.", kuras spēlētāji izklīduši pa citām komandām. Katru gadu, soli pa solim tuvāk medaļām pietuvojas Inčukalna GHK 1 sastāvs, kurš šogad jau ieņēma 4.vietu. 5.vietu izcīnīja Inčukalna GHK 2 sastāvs ( aug jaunā maiņa - patiesībā Inčukalna GHK arī iepriekšējos gados ir bijusi iespēja sastādīt otru spēcīgu komandu, tikai tas nav izdevies dažādu apstākļu dēļ ), kuri apsteidza iepriekšējos gados tūlīt aiz favorītiem finišējušos Skrundas 2 komandas spēlētājus.
Kvalifikācija.
Sacensības, kā jau to varēja paredzēt, sākās ar aizkavēšanos, jo komandu sacensībām nav savas datorprogrammas, kura atvieglotu tiesnešu darbu - kārtu lapu sastādīšanu un izprintēšanu. Laiku prasa arī komandu izsēšana, kuru apgrūtina dažādu līmeņu spēlētāji komandā, arī Pasaules reitingā vairs neesoši, bet pietiekami labi spēlējošie vecie kadri.
Diezgan labi sacensībām bija sagatavojies organizators S.Skarainis - sagādāja balvas ( pirmā trijnieka komandām tika sarūpētas tortes ar uzrakstiem Talsi1, Talsi 2 un 3, šampanieši, pirmajiem krekliņi ar Latvijas GHF logo, bet komandām līdz 6.vietai firmas Stiga cepurītes. Bez tā visa pirmo 3 vietu ieguvēji saņēma medaļas, diplomus un komandas kausus. Neliela ķibele bija ar gh laukumu turēšanos pie galdu virsmām. Tā reizēm ir problēma, jo nopirkt pareizo līmlentu pat neizdodas Rīgā, kur no būvmateriālu veikaliem mudž un čum.
Vispirms komandas tika sadalītas 4 grupās - trijās pa 5 komandām, bet vienā bija 6. Pirmo un otro vietu ieguvējas turpināja cīņu 1.līgā, 3.un 4.v.ieguvējas 2.līgā, bet pārējās 3.līgā. Aizsteidzoties notikumiem priekša jāsaka, ka gaidāmās cīņas par 2.vietām grupās, tā kā nedaudz izpalika, jo 2.v.ieguvējas savus tuvākos konkurentus apspēlēja attiecīgi ar 5, 5, 6 un 7 uzvaru starpību. Tiesa bija viens neliels pārsteigums, kurš notika A grupā.
Cīņā par 2.vietu Inčukalna GHK 3 sastāvs ar pārliecinošu rezultātu 11-4 apspēlēja Jēkabpils 1 komandu, bet no otras puses Inčukalna 3 komandā spēlējošie pieredze un individuālie rādītāji vienam otram nav sliktāki kā jēkabpiliešiem, tā ka pārsteigums vairāk vai mazāk ir pārliecinošais rezultāts nevis pati uzvara mačā. Uzvaras vērtība bija augsta - iekļūšana 1.līgā, kas Inčukalna GHK 3 sastāvam, kurš arī bija izsēts kā 8, kā minimums nodrošināja 8.vietu turnīrā. Grupu visai pārliecinoši novinnēja BJC "Laimīte", kuras spēlētāji 64 cīņās zaudēja tikai 4 reizes. Kopā ar Jēkabpils 1 komandu vietu 2.līgā sev nodrošināja Skrundas 3 komanda, kurai tika aizlienēts inčukalnietis A.Skujnieks. Pēdējie palika Ventspils jaunie ghokejisti.
B grupā triumfēja Skrundas 1 sastāvs. Cīņā par 2.v. grupā par mājiniekiem uzskatāmie Talsi negaidīti pārliecinoši ar 10-5 uzveica Ekstrēmistus. Talsu komandas lielais trumpis bija viens no spēcīgākajiem senioriem Latvijā S.Skarainis, bet Ekstrēmistu nometnē sastāvs ir sabalansētāks. Vietu otrajā līgā nodrošināja vēl viena Talsu komanda - Vecie ar pieredzējušiem spēlētājiem sastāvā. 3.līga gaidīja Viesītes komandu.
C grupā kā jau tas bija gaidāms uzvarēja Inčukalna GHK 1 sastāvs. Cīņā par 2.v. pirmajās 2 kārtās nācās panervozēt Skrundas 2 komandai pret Ventspils Rama spēlētājiem, kuras spēlētāji atsevišķās spēlēs parādīja radziņus arī grupas uzvarētājiem. Beigās viss nostājās savās vietās un Skrundas 2 komanda uzvarēja ar 8-3. Tomēr joki ar Skrundas komandu vēl nebija beigušies, kuri atklājās tikai pēc turnīra pārbaudot kārtu lapas. Spēlē ar Jēkabpils komandu Skrundas kapteinis kārtas lapā bija nepareizi ievadījis rezultātus, kā rezultātā skrundēniešiem sanāca zāģis, lai arī galarezultāts ir ierakstīts tāds kādam tam būtu bijis jābūt patiesībā. Trakākais, ka abi kapteiņi rezultātus nepārbaudīja un abi parakstījās, kas apliecināja šos faktus. Pēc šī scenārija 3 komandām sanāca pa 4 punktiem un tikai pēc papildus rādītājiem Skrunda palika savā, 2.vietā. 5.vietā ierindojās jaunie Ventspils ( "Albatros" ) spēlētāji, kurus diriģēja pats D.Zariņš.
D grupa bija vienīgā, kurā startēja 6 komandas. Tajā bija vissīvākā cīņa par 1.vietu grupā, arī rezultāts nāktu līdzi. Nervus galvenajiem grupas favorītiem Rīgas GHK pakutināja Inčukalna GHK 2 komanda. Vēl pēc 2. kārtas inčukalnieši bija vadībā, bet pēc trešās bija -2, kas vēl deva iespēju izglābties no zaudējuma. Pēdējā kārtā tomēr uzvarēja rīdzinieki ar 2-0 un visā spēlē ar 8-4. Trešo un ceturto vietas ieņēma "Melnie Zirdziņi" un Inčukalna GHK 4 komandas. Vieta 3.līgā "Racing Team" no Talsiem un Skrundas 4 sastāvam.
Līgas.
3.līgā sacentās 5 komandas, kuras sadalīja vietas no 17.-21.. Tajā pārliecinoši uzvarēja Ventspils komanda "Pārventa", kuras sastāvā spēlēja labākie jaunie spēlētāji. Otrā vieta pienācās Viesītei. Interesanta situācija bija izveidojusies starp pārējām 3 komandām, kurām bija pa uzvarai un talkā nāca papildrādītāji. Mazliet labāki tie bija "Racing Team", kuras sastāvā līgā vairs nespēlēja pieredzējusī Lienīte Skaraine. 4.vieta Skrundas 4 komandai, bet pēdējā līgā un arī visā turnīrā "Albatrosam".
2.līgā cīņas bija daudz karstākas un rezultāti daudz blīvāki nekā 1.līgā. Pēc 4 izspēlētām kārtām, kurās 4 labākās komandas vēl nebija satikušās savā starpā, pa negaidītam zaudējumam bija piedzīvojušas veselas trīs komandas - Melnie Zirdziņi ar 6-8 Jēkabpils GHK 2 komandai, Ekstrēmisti pat ar 4-9 Skrundas 3 komandai, bet Rama ar minimālu 6-7 Vecie komandai, kuri savāca pa 6 punktiem, bez zaudējumiem bija vienīgi Jēkabpils GHK 1 sastāvs. 5.kārtā jau tikās favorītkomandas - galveno favorītu starpā ar minimālu 7-6 Melnie Zirdziņi apspēlēja JGHK1 komandu un šķita ka pēc negaidītā zaudējuma JGHK 2 sastāvam nostājās uz uzvaras takas. Otrajā pārī Rama pārliecinoši ar 10-6 ( neviena neizšķirta ), pārspēja Ekstrēmistus. Pēc 5.kārtas Melnie Zirdziņi, Rama un JGHK 1 bija pa 8 punktiem , bet Ekstrēmistiem palika 6 punkti. 6.kārtā JGHK 1 ar 9-4 uzveica Rama, bet divu nesamierināmu pretinieku (Melnie Zirdziņi un Ekstrēmistu ) starpā tika fiksēts kaujiniecisks neizšķirts 7-7 ( pirmo trīs kārtu laikā Melnie Zirdziņi allaž atradās vadībā par 1 uzvaras tiesu, bet tieši pēdējā kārtā Ekstrēmisti izcīnīja par 1 uzvaru vairāk ). Pēc 6.kārtas JGHK 1 komandai 10 p., Melnie Zirdziņi 9 p.un minimāls izredzes nocelt 2.līgu, Rama 8p.un Ekstrēmisti 7p.. Pēdējā kārtā, lai izcīnītu uzvaru pret Ekstrēmistiem JGHK 1 nācās pasvīst - gala rezultātā izmocīta uzvara ar 7-5., bet Melnie Zirdziņi uzveica Rama. Par spraigumu 2.līgā liecina tas, ka neviena komanda nepalika bez punktiem, turklāt komandas no 3.v.-8.v. izcīnīja attiecīgi pa 8, 7, 6, 5, 4 un 3 punktiem.
1.līgā 4 favorītkomandas atšķirībā no 2.līgas, pēc izspēlētajām 4 kārtā bija savākušas maksimālo punktu skaitu - 8. 5.kārtā sīva cīņa bija starp Skrundas un Inčukalna pirmajiem sastāviem. Pēc 3. kārtas skrundēnieši bija vadībā ar 6-4 un pārliecināti par uzvaru varēja būt tikai pēc 4. kārtas - 8-4. Nekādu pretestību Laimītes komandai nespēja rast Rīgas GHK komanda 10-2. 7.kārtā brieda pirmās interesantās lietas. Spēlē starp Skrundu 1 un Rīgas GHK pēc 3 kārtām ar 5-4 vadībā bija rīdzinieku vecā gvarde. Pēdējā kārtā rīdziniekiem apmēram minūti līdz spēles beigām bija labvēlīga situācija rezultāta nosargāšanā, bet ar finālsignālu Skrundas 3 pārstāvjiem izdevās izraut minimālas uzvaras un svinēt laimīgu uzvaru ar minimālu rezultātu. Tādi paši notikumi risinājās starp Inčukalna GHK 1 komandu un Laimīti, kur arī pēc trim kārtām vadībā bija zemā izsētā komanda ( A.Sīlis vispār bija tikai reizi spēlējis neizšķirti ), bet 4. kārtā Laimītes pārstāvjiem uznāca otrā elpa un pēdējā kārtā tās visi spēlētāji svinēja pārliecinošas uzvaras.
Pēdējā kārtā tika noskaidroti čempioni un bronzas laureāti. Spēlē par trešo vietu Inčukalna GHK 1 sastāvs laikam sadega jau pirms spēles ar rīdziniekiem un jau 1. kārtā pamatīgi norāvās 0-3, bet pēc trešās kārtas rīdzinieki pat teorētiski nebija aizsniedzami 9-3 un bronza Rīgas GHK spēlētāju rokās. Ļoti sīva cīņa bija par 1.v., kur uzvaru izšķīra tikai 1 uzvarēta spēle vairāk, kuru izcīnīja Laimītes komanda. Pa 3 uzvarām izcīnīja A.Sīlis un E.Caics.