• http://www.galdahokejs.lv
 • LPK
 • Nano.lv
 • Meduskoks
 • www.perfettivanmelle.com/
 • LSFP
 • Meller
 • Mollers
 • RD IKSD
 • Chupachups
 • IZM
 • TabulaRasa
 • Stiga
 • Bahlsen
 • mentos
 • Fruittella

MŪSU PARTNERI


stiga

mentos

chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD


LSFP logo

Rīgas čempionāts 2009

Klusais čempionāts!
Desmitajam, jubilejas čempionātam vajadzēja būt daudz pompozākam, bet par to nekas neliecināja - galda hokeja spēlētājiem tas bija vien kārtējais LRT, kurā varēja nopelnīt kārtējos punktus Latvijas reitingam. Jau iepriekšējos pastāvēšanas gados pats vecākais galda hokeja turnīrs ( vismaz oficiāli vecākais ar nepārtrauktu pastāvēšanu, pateicoties kuram sākās galda hokeja augšupeja Latvijā ) Latvijā no Rīgas vadības puses nepiesaistīja nekādu uzmanību, kur nu vēl krīzes laikā vēl varētu ko izspiest. Pat vairāk, piemēram, Sporta avīzes redaktors Ē.S. kungs ir neizpratnē un sašutumā par LGHF piešķirto niecīgo naudas summiņu, tai skaitā tādiem sporta veidiem kā beisbols, lakross un sportings ( godīgi sakot daudziem tiešām nav nojausmas, kas tie tādi par sporta veidiem ), kā rezultātā, piemēram, nauda tiek atņemta Olimpiskajam medaļu nesošajam sporta veidam šķēpmešanai. Skaidrs, ka Latvija nekad nebūs pasaules mēroga valsts beisbolā, bet ne jau šo mazo sporta veidu federācijas ir vainīgas, ka lielajiem sporta veidiem trūkst naudas, bet gan valdība, kura, kā zināms ir visu salaidusi grīstē, turklāt arī ziedu laikos visus nav bijis iespējams apmierināt. Skumji, ka godājams žurnālists ir tādās domās par neolimpiskajiem sporta veidiem ( bet, kāds tad, piemēram, var būt priekšstats par Latvijas Olimpisko slēpošanas saimi, kura sit ar dūri pie krūtīm, par netālā nākotnē izcīnītu medaļu Olipmiskajās spēlēs! ). Protams, tas ir normāli, ka ar lielām naudas summām tiek atbalstīti lielie sporta veidi un es arī piekrītu, ka šķēpmešana ir apdalīta, turklāt galda hokejam piešķirtā summa uz pārējo fona ir vienkārši smieklīga. Bet ir arī tādi sporta veidi, kuri ir tik pat populāri cik Galda hokejs un pat mazāk, bet summas ir tādas, ka mati stāvus gaisā ceļas! Šajā gadījumā visai Latvijas sporta saimei, arī Ē.S. kungam vajadzētu priecāties, par to, ka Latvijas tauta ir sportiska, nodarbojas ar visdažādākajiem sporta veidiem, kuri piesaista arī jauniešus ( galda hokejā tas viens no svarīgākajiem faktoriem ), turklāt galda hokejam atšķirībā no daudziem citiem sporta veidiem ir panākumi starptautiskajā arēnā un arī pēc nosaukuma ir skaidra tā būtība!

Rotācija!
Jubilejas čempionātā par uzvarētāju kļuva pagājušā gada vicečempions Edgars Caics, kurš uz otro vietu nobīdīja pagājušā gada uzvarētāju Ati Sīli. Nav noslēpums, ka divi vadošie Latvijas galda hokejisti bieži vien turnīros pārmaiņus atrodas vadošajās lomās. Tā lūk arī šogad notika šī rotācija un nebūs brīnums, ja nākamajā LK posmā uzvarēs A.Sīlis. Trešo vietu, pirmo reizi pie LRT godalgas tika viens no vadošajiem inčukalniešiem Didzis Ziemelis. Senioru konkurencē, kārtējo reizi nestartējot lielajam vairumam Latvijas vadošajiem vecmeistariem, 2/3 pjedestāla aizņēma Igaunijas izlases vieni no līderiem, turklāt par uzvarētāju kļuva Igors Saveļjevs, otro vietu, tāpat kā pērn izcīnīja skrundēnietis Arnis Vītols, bet trešais vēl viens Igaunija seniors Vafa Hamdamovs. Arī dāmām notika liela rotācija, pagājušā gada uzvarētājai Gundegai Paķei spēle negāja no rokas jau kvalifikācijā, kā rezultātā pat nācās spēlēt 3.līgā, bet par uzvarētāju kļuva Dārta Ozoliņa pirmo reizi karjerā iekļūstot 1.līgā, otrā Ilze Zuce-Tenča, trešo vietu izcīnīja Elīna Gala, kura ir vienīgā no pagājušā gada goda pjedestāla. Visbeidzot junioriem pirmais trijnieks bija pilnīgi jauns - par uzvarētāju kļuva pēdējā laikā apgriezienus uzņēmušais inčukalnietis Matīss Saulītis, otrais Jēkabpils GHK spēlētājs Andrejs Kuzņecovs, bet trešais Artūrs Verčins.

Rīgas čempionāts pēdējam laikam pulcēja netipiski mazu spēlētāju skaitu - 66. Lielākā delegācija jau ierasti bija Inčukalna GHK pārstāvjiem - 19 ( jāsaka arī kvalitāte neatpalika - 10 kluba spēlētāji spēlēja 1.līgā!!! ), 16 spēlētāji bija no dažādiem Rīgas klubiem, 14 no Skrundas GHK, 7 no Ventspils GHK, 4 no Jēkabpils GHK, 3 ciemiņi no Igaunijas izlases, 2 pārstāvji no Siguldas un viens jelgavnieks. Šoreiz nepiedalījās KŽJC Valmiera un Viesītes pārstāvji, pazuduši jau ilgāku laiku ir HK Lausks spēlētāji!

Kvalifikācija.
Tā kā Rīgas čempionāts ir vienīgais LRT, kurā netiek izspēlēts play-off ( tiek ietaupīts laiks ), tad dalībnieki, kuri iekļuva 1.līgā neņēma līdzi savstarpējās spēles rezultātu uz 1.līgu.

A grupā pārliecinošs līderis bija A.Sīlis - 30p., kuram neklātienes cīņā ar pārējām grupām vismazāk zaudēto punktu ( divi ), visvairāk gūto vārtu ( 115 ) un vislielākā gūto/zaudēto vārtu starpība ( +82 ). Pārliecinošas vietas aiz A.Sīļa grupā ieņēma 3 inčukalnieši - J.Kalnēvics - 26p., Matīss Saulītis - 26p. un K.Balodis - 25p.. Vietu 1.līgā arī S.Kadakovskim - 22p.. Sīva cīņa izvērtās par 6.vietu, tajā nedaudz veiksmīgāks izrādījās igaunis I.Saveļjevs, kurš pateicoties labākai gūto/zaudēto vārtu starpībai apsteidza Eduardu Paķi - abiem pa 19 punktiem un neizšķirts savstarpējā spēlē. Grūti klājās vienam no agrāko gadu junioru līderiem Mihailam Buiko, kurš ieņēma priekšpēdējo vietu grupā. Tas tikai kārtējo reizi pierāda, ka galda hokejs izaugsmē ir krietni progresējis!

B grupā uzvarēja E.Caics ( labākā aizsardzība neklātienē - 25 zaudēti vārti ) - 29p., nākamajās vietās atstājot 2 skrundēniešus V.Smagaru un J.Zharovu - pa 27 p., 4.-5.v. divi inčukalnieši S.Kalniņš - 24p.un H.Gals - 23p.. Šoreiz cīņa par 6.vietu izpalika - to ar 3p.atstarpi ( 7.v. - V.Grīnbergs ) izcīnīja R.Valainis - 21p..

C grupā cīņa līderu pulkā bija daudz sīvāka - pirmo - 7.v.šķīra tikai 5 punkti. Ar 25 punktiem finišēja R.Pukinskis un A.Kuzņecovs, 24 p. E.Muceniekam, pa 22 punktiem R.Sternātam un K.Dubavam ( iekļuva 1.līgā pēc ilgāka laika posma ). Nedaudz panervozēt nācās S.Mihejevam, kuru tikai 1 punkts šķīra no 7.vietas ( J.Artamonovs - jau kuro reizi liktenis, vienam no labākajiem igauņiem, kādā no LRT kvalifikācijas sacensībām atvēl vietu aiz 1.līgas sliekšņa )

D grupā cīņa par vadošo sešinieku bija vēl sīvāka - 1.-7.vietu šķīra nieka 4 punkti. Dubultuzvara Inčukalna GHK pārstāvjiem E.Saulītim un D.Ziemelim - abiem pa 24p., pa 22p. izcīnīja A.Vītols ( tāpat, kā E.Caicam labākais aizsardzības rādītājs - 25 zaudēti vārti ) un A.Verčins. Ar 21 p. finišēja Mikus Saulītis. 20 punktua izcīnīja D.Ozoliņa un ik pa brīdim LRT ar savu klātbūtni pagodinošais R.Faļkenšteins. Šoreiz priekšroka tika dota dāmām - uzvara savstarpējā spēlē pirmo reizi 1.līgas dalībnieka godā Dārtai Ozoliņai. Negaidīti vāji nospēlēja A.Zaharovs - tikai 10.vieta.

Līgas.
Mazā skaita dēļ pirmo reizi pēc ilgāka laika, galīgais vietu sadalījums tika noskaidrots 3 līgās nevis 4, kā bija ierasts.

3.līgā sadalīja vietas no 49.-66.. Par uzvarētāju kļuva skrundēnietis Aivis Rudzītis - 30p., otrais inčukalnietis Kristiāns Cimers atpalika par vienu punktu, bet vēl par diviem uzvarētāja novadnieks Endijs Budris. Tikai 4.vietā viena no dāmu izlases līderēm G.Paķe. Jau daudz labāk sekmējās M.Buiko - 6.vieta. Pēdējā vieta LRT jaunpienācējam jelgavniekam K.Bormanim.

2.līgā ( 25.-48.v. ) sīvā cīņā pie uzvaras tika Jēkabpils GHK pārstāvis Artūrs Litviņčuks, otro atstājot Igaunijas izlases spēlētāju V.Hamdamovu, bet 3.v. A.Zaharovs. Augsto 6.un 7.vietas izcīnīja G.Karlovskis un I.Zuce-Tenča - abiem labākie turnīri pēc PR.

1.līgā dubultuzvaru svinēja laimēnieši E.Caics un A.Sīlis finišējot ar 40 punktiem - 1.v. Edgaram pateicoties uzvarai savstarpējā spēlē. Ar lielu punktu starpību no līderiem ( 5 p. ), 3.v. izcīnīja Didzis Ziemelis ( inčukalniešiem visvairāk - 5 medaļas pa visām nominācijām, bet Didža medaļa visvērtīgākā ). 4.vieta atpalika par 3 punktiem - R.Pukinskis. Vēl astotniekā izdevās iekļūt 3 inčukalniešiem un 1 skrundēnietim - 5.v.E.Saulītis, 6.v.J.Zaharovs, 7.v. Matīss Saulītis un 8.v. K.Balodis. Augsto 15.v.izdevās izcīnīt vienam no vadošajiem igauņiem I.Saveļjevam, neskatoties uz 17.v. pie pirmā 700 tika S.Kadakovskis. Pavisam vāji nospēlēja S.Kalniņš ( 18.v. ) un A.Verčins ( 20.v. ). Pirmo reizi startējot nekādus kalnus neizdevās gāzt D.Ozoliņai, toties līdz ar iekļūšanu 1.līgā - labākais turnīrs pēc PR.

Rezultāti


Medaļnieki un klubi (Zelts;Sudrabs;Bronza)

1.v. Inčukalna GHK 2;1;2
2.v. BJC Laimīte 1;1;1
3.v. Igaunijas izlase 1;-;1
4.v. Skrundas un Jēkabpils GHK -;1;-

TURNĪRU KALENDĀRS

KALENDĀRS TABULĀ
RK logo