• http://www.galdahokejs.lv
 • RD IKSD
 • mentos
 • www.perfettivanmelle.com/
 • Nano.lv
 • LSFP
 • Meduskoks
 • IZM
 • LPK
 • Bahlsen
 • Chupachups
 • Meller
 • Fruittella
 • Mollers
 • Stiga
 • TabulaRasa

MŪSU PARTNERI


stiga

mentos

chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD


LSFP logo

Rīgas čempionāts 2008

Sīlis turpina uzvarēt!
Pēc nedaudz vairāk kā mēneša pauzes ar Rīgas čempionātu tika turpināta LRT 2007./2008.g.sezona.
Dubultuzvaru šajā turnīrā izcīnīja kluba BJC Laimīte pārstāvji - par čempionu tika kronēts Atis Sīlis, bet otrais finišēja Edgars Caics. Papētot pagājušā gada statistiku, tad uzvarētājam iepriekšējais Rīgas čempionāts bija viens no neveiksmīgākajiem turnīriem pēdējā laikā vispār, jo tika izcīnīta tikai 8.vieta, bet vicečempions E.Caics pagājušogad nepiedalījās. Trešais šogad finišēja skrundēnietis Edgars Mucenieks. Pērn Rīgas čempionāts beidzās diezgan sensacionāli, jo tādu trijnieku un atrāvienu līdz 4.vietai nebija gaidījis neviens - 37 punktus bija savākuši uzreiz trīs spēlētāji, kuru galīgo vietu sadalījumu noteica savstarpējo spēļu bilance. ( Jāpiebilst, ka Rīgas čempionāts ir vienīgais LRT, kura izspēles principos neietilpst izslēgšanas spēles. Latvijas GHF savulaik, lai saglabātu oficiāli vecāko galda hokeja turnīru Latvijā, ( pēc skaita šis bija jau devītais ) iecēla to LRT statusā un saglabāja tā sākotnējo izspēles principu - kvalifikācija un līgas. Sporta veida pirmsākumos pēc Rīgas čempionāta pat tika noteikta valsts izlase un tā posmos regulāri piedalījās tā brīža labākie galda hokeja meistari Latvijā. ) Par uzvarētāju kļuva skrundēnietis Jevgēnijs Zaharovs, otrais finišeja Raivis Sternāts, bet trešais Kristaps Strazds, bet atrāviens līdz 4.vietai bija veseli 8 punkti ( !!! ).


Šoreiz, pagājušā gada čempions ieņēma 5.vietu, bet ceturtais bija vēl viens skrundēnietis, Rīgas kausa 3.v. ieguvējs Raivis Pukinskis - tādējādi 3 skrundēnieši ieņēma uzreiz nākamās vietas aiz laimēniešiem. Pēc jau banālās frāzes, kura prasīties prasās, Turnīrā nepiedalījās vesels lērums laba līmeņa dalībnieku, šogad Rīgas čempionātā nespēlēja pagājušā gada bronzas laureāts Kristaps Strazds, 6.v. īpašnieks Salvis Skarainis, 7.v. īpašnieks Sergejs Mihejevs un daudzi citi, tomēr jāsaka, ka paaudžu maiņa turpinās un sacensību dalībnieku pulks nerūk, bet joprojām palielinās un pēdējā laikā sasniedz 80 dalībniekus un pat vairāk. Šoreiz turnīrā piedalījās 85 dalībnieki, tai skaitā 5 no Igaunijas ( 4 no tiem ir starp vadošajiem spēlētājiem Igaunijā ), kuri regulāri piedalās un iegūst praksi mūsu reitinga turnīros. Viens no viņiem, Vladislavs Trofimovs izmantoja izdevību, kad čempionātā nepiedalījās daudzi spēcīgi spēlētāji un iekļuva 1.līgā, bet tur klājās daudz grūtāk - 21.vieta. Salīdzinoši labi klājās arī pārējiem igauņiem - 2.līgu visai saspringtos apstākļos uzvarēja Jevgēnijs Žolobovskis, bet 4.v.un 5.v. ieguva Valērijs Trofimovs un Vafa Hamdamovs, bet posmā attiecīgi 29.un 30.v.. Uz sacensībām nebija ieradušie 2 no vadošajiem igauņiem - Igors Saveļjevs (aizbildinājās ar sportiskās formas kritumu ) un J.Artamonovs.
Turnīrā lielākais dalībnieku skaits bija no Skrundas GHK - 21, 18 spēlētājus atveda Inčukalna GHK, tikpat arī no dažādiem Rīgas klubiem, 10 no HK Lausks, 7 Jēkabpils GHK pārstāvji, 5 Ventspils GHK spēlētāji un 1 liepājnieks.
Pirms turnīra uzrunu teica Latvijas GHF prezidents Romāns Blūmentāls, kurš pēc tās pasniedza prezidenta balvu, kura ar šo gadu tad arī kļūs par ikgadējo. Jāpiebilst, ka balva ir tikai un vienīgi paša prezidenta personīgais viedoklis, kaut arī kritērijam, pēc paša prezidenta sacītā nav obligāti jābūt labākajam spēlētājam Latvijā, bet tas var būt arī, piemēram, progresīvākais sportists un t.t.. Par balvas īpašnieku daudz nedomājot varēja puslīdz droši pasludināt Ati Sīli, kurš pēdējos LRT ir vinnējis visu ko vien var, tai skaitā Rīgas kausu, pat neskatoties uz to, ka sezona iesākās nevisai veiksmīgi - neiekļūšana Oslo OPEN 1.līgā.

Kvalifikācija.
Dalībnieki tika sadalīti 4 grupās, kur trijās no tām spēlēja 21 galda hokejists, bet vienā 22. Lai iekļūtu 1.līgā, grupā vajadzēja iekļūt starp 6 labākajiem spēlētājiem. 2.līgā startēja nākamie seši ( sadalīja vietas no 25.-48. ), no 13.v.-17.v. ieguvušie grupās startēja 3.līgā ( sadalīja vietas no 49.-68. ), bet pārējie spēlēja 4.līgā.

A grupu ar vienādu punktu skaitu ( 37 ) uzvarēja E.Caics un E.Mucenieks, bet 1.v. tajā ieņēma E.Caics, jo uzvarēja savstarpējā spēlē, kā arī neklātienes cīņā savāca otru lielāko punktu summu uz 1.līgu - veselus 9 punktus, bet E.Mucenieks 7 p.. No 3.v.- 6.v. punkti sadalījās daudz līdzīgāk. Seniors J.Ķirsis un S.Kadakovskis izcīnīja pa 33 punktiem, bet A.Verčins un vēl viens seniors E.Belševics pa 31.punktam, toties bagāžas punkti attiecīgi 6; 4; 3; un 1. Tā īsti sīvas cīņas par 6.vietu nebija, jo 7.v. īpašnieks igaunis Vafa Hamdamovs atpalika par 4 punktiem, bet R.Kupčs par 5.

B grupu ar 100% rezultātu noslēdza Atis Sīlis - maksimālais papildus punktu rādītājs uz 1.līgu ( 10p. ) un neviena nezaudēta punkta vispār ( 40p ), kā arī ņemot vērā visas grupas, bija labākais rādītāji aizsardzībā - ielaisti tikai 24 vārti. Savukārt 2.v. ieguvējs J.Zaharovs neklātienē iemeta visvairāk vārtu - 173, kā arī izcīnīja 37 punktus, no kuriem 7 gāja ieskaitē uz 1.līgu. Droši 1.līgai kvalificējās D.Ziemelis - 34p. ( 5p.līdzi ) un I.Viļķens - 33p. ( 4p.līdzi ). Pēc neilga laika 1.līgā izdevās iekļūt jēkabpilietim A.Kuzņecovam, kurš pašlaik izskatās labāk par pārējiem sava kluba dalībniekiem ( 2 p. līdzi ). Kā pēdējais 1.līgai kvalificējās igaunis Vladislavs Trofimovs, kurš par 2 punktiem apsteidza A.Skujnieku. Šajā grupā jāuzteic pašlaik labākais ventspilnieks A.Žernovojs, kurš savāca 24p.un uzrādīja 5 labāko uzbrukumu tajā, iemetot 103 ripas. Starp favorītiem aiz borta palika I.Pavlovskis ( 9.vieta ).

C grupu pārliecinoši vinnēja R.Pukinskis ( 38 p. ) un arī bagāža sanāca pieklājīga - 8 punkti. Otrajā vietā ierindojās S.Kalniņš ar 33p.. Blīvi bija sadalījušies dalībnieki no 3. - 6.vietai. Otrās vietas īpašniekam sekoja vēl 3 inčukalnieši - H.Gals un K.Dubavs izcīnīja pa 31p., bet Mik.Saulītis un Skrundas seniors A.Vītols pa 30p., toties draudzīgi tika dalīti punkti uz 1.līgu - attiecīgi 4; 5; 4; 5 un 4 punkti. Kā septītais šajā grupā finišēja igaunis J.Žolobovskis ar 27p. un K.Zarinieks ar 26p..

D grupā bija izteikts līderu trio, kuri sadalīja draudzīgi punktus uz 1.līgu - visiem pa 8p., tikai bija atšķirīgi zaudēts punktu skaits spēlētājiem, kuri ieņēma vietas aiz vadošā sešinieka - pirmais ar 40 p. finišēja V.Smagars, otrais ar 39.p. R.Sternāts, bet 3.v. ar 37p. J.Kalnēvics. Vēl 1.līgai kvalificējās A.Zaharovs ( 34p. ), K.Balodis ( 30p. ) un vecmeistars V.Zoldners ( 30p. ), kuram, kopš atsāka spēlēt galda hokeju, vēl nebija izdevies iekļūt 1.līgā. Punktu summa uz pirmo līgu - attiecīgi 2; 3 un 1 punkts. Vistuvāk vadošajam sešiniekam šajā grupā bija J.Karlovskis, kuram 27.punkti, bet B.Ozoliņai 8.v. un 26 punkti. Ar 24 p. 9.v. grupā bija vēl viena daiļā dzimuma pārstāve - E.Gala, bet G.Paķe teju neiekļuva pat 2.līgā. Tajā viņa aizķērās pateicoties uzvarai savstarpējā spēlē ar 13.vietas ieguvēju grupā.

Līgas.
4.līgā spēlēja 17 spēlētāji un visi mēģināja iekarot tās virsotni, kas dotu 69.vietu kopvērtējumā. Tajā spēlēja 8 HK Lausks spēlētāji, 5 skrundēnieši , 2 inčukalnieši un 1 ventspilnieks. Ar 6 punktu pārsvaru tajā uzvarēja HK Lausks spēlētājs U.Siliņš, otrais finišēja Skrundas GHK pārstāvis K.Kliemanis, bet trešais inčukalnietis T.Keišs, kuram tas vispār bija pirmais LRT.

3.līgā spēlēja 6 skrundēnieši, pa 3 ventspilniekiem un rīdziniekiem, 2 inčukalnieši, jēkabpilieši un skaistkalnieši, kā arī 1 liepājnieks un igaunis. Pārliecinoši ar 5p. atrāvienu finišēja prezidenta atvase Eduards Blūmentāls. Otrais finišēja skrundēnietis O.Alhimovičs, bet trešais ventspilnieks M.Zariņš. Visaugstāko vietu starp jaunajiem HK Lausks pārstāvjiem atkal izcīnīja viņu līderis Rolands Hāns - 13.v., kas kopumā deva 61.vietu posmā.

2.līgas dalībnieku sastāvs arī bija visai raibs - to veidoja 7 Inčukalna GHK pārstāvji, 6 rīdzinieki, 4 Jēkabpils GHK spēlētāji, pa 3 igauņiem un skrundēniešiem un 1 ventspilnieks.
2.līgas sastāvs daudzu spēcīgu un vidēja līmeņa spēlētāju prombūtnē nevarēja lepoties ar spēcīgu sastāvu, kā rezultātā tajā izvērtās ļoti sīva cīņa. Par saspīlētību liecina mazā punktu starpība - tā lūk 1.v. no 9.v. šķīra tikai 5 punkti, un arī no 10.v. - 19.spēlētāji satilpa 5 punktu robežās. Lai arī tika zaudēti 14 punkti no 46 iespējamajiem, ar to pietika, lai par uzvarētāju tajā kļūtu igaunis J.Žolobovskis. Otrais finišēja E.Paķis, bet trešajā pozīcijā labākais ventspilnieks A.Žernovojs, kuram tas ir labākais turnīrs pēc PR rādītājiem. Savu labāko turnīru izspēlēja arī E.Gala, kura neklātienes cīņā starp sievietēm zaudēja tikai G.Paķei. Interesanti, ka visas turnīrā startējošās dāmas spēlēja 2.līgā un pat vērtējot pēc savstarpējām spēlēm ieņemtu tās paša vietas, kuras ieņēma pēc apļa turnīra ar pārējiem 2.līgas dalībniekiem. Lai arī I.Zuce-Tenča ieņēma pēdējo vietu, tomēr nepalika kaunā, jo izcīnīja 14 punktus, kas vēlreiz pierāda, ka 2.līgā bija spēkos līdzvērtīgi spēlētāji.

1.līgā jau iekļūstot tajā, sev labākos turnīrus pēc PR nodrošināja V.Zoldners un A.Kuzņecovs , bet augstas vietas tur neizcīnīja - 20.un 23.v. Visus spēkus iztērējis kvalifikācijā, 1.līgai vairs neatlicināja E.Belševics, kuru vēl arī piebeidza muguras sāpes un tādējādi pēdējā 24.vieta. Jau no paša sākuma uzturot augstu rezultativitāti vadībā izrāvās jau iepriekšminētais uzvarētāju duets. Jau pusceļā bija diezgan skaidrs, ka par uzvarētāju kļūs viens no viņiem - vai nu A.Sīlis, vai nu E.Caics. Iespējams uzvarētāju noteica sasvstarpējā spēle, kurā ar 5-2 pārāks bija Atis, jo punktus citiem abi nedāļāja. Atis zaudēja tikai 3, bet Edgars 5 punktus. Raksta autoram nāktos kārtīgi pameklēt statistikas ailēs, kuros vēl LRT ir bijusi tik apskaužama meistarība! Pārējiem nācās samierināties ar cīņu par 3.vietu, kuru izdevās izcīnīt Edgaram Muceniekam. Ceturtais un piektais finišēja vēl divi Skrundas GHK spēlētāji - R.Pukinskis un J.Zaharovs, bet sešinieku noslēdza V.Smagars. Paslavēt varētu arī D.Ziemeli ( 11.v. ) un H.Galu ( 14.v. ), kuriem tie bija otri labākie turnīri pēc PR. Zemāk nekā parasti ierindojās A.Verčins ( 16.v. ) un arī K.Balodim ir iestājies kritums ( 15.v. ).

RezultātiNominācijas.
Junioriem neklātienes cīņā pirmajās trijās vietās ierindojās Inčukalna GHK pārstāvji - D.Ziemelis, H.Gals un K.Balodis, bet tikai 4.v. BJC Laimīte spēlētājs A.Verčins. 5.v. finišēja labākais jēkabpilietis A.Kuzņecovs, bet 6.v. vienīgais igaunis 1.līgā Vladislavs Trofimovs.

Dāmām kā jau minējām uzvarēja ekstrēmiste Gundega Paķe, otrā pirmo reizi inčukalniete Elīna Gala, trešā jēkabpiliete Baiba Ozoliņa, bet ceturtā Ilze Zuce-Tenča.

Senioriem S.Skaraiņa prombūtnē uzkundzējās J.Ķirsis, otrais finiša līniju šķērsoja Skrundas vecmeistars A.Vītols, bet trešais, tāpat kā Latvijas čempionātā V.Zoldners.

TURNĪRU KALENDĀRS

Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KALENDĀRS TABULĀ
RK logo