• http://www.galdahokejs.lv
 • Stiga
 • Meller
 • Bahlsen
 • mentos
 • TabulaRasa
 • Fruittella
 • Nano.lv
 • LPK
 • Mollers
 • www.perfettivanmelle.com/
 • LSFP
 • Meduskoks
 • Chupachups
 • RD IKSD
 • IZM

MŪSU PARTNERI


stiga

mentos

chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD


LSFP logo

Rīgas čempionāts 2007

Zaharovu dubultpanākums!

Otro reizi savā karjerā un pirmo reizi Rīgas čempionātā! Otro reizi, kādā no Latvijas reitinga turnīriem un pirmo reizi Rīgas čempionātā pie uzvaras ir ticis skrundēnietis Jevgēņijs Zaharovs. Pagaidām Jevgēņijs ir vienīgais no skrundēniešiem, kuram ir izdevies uzvarēt kādā no LRT. Atkāpei, par spēlētāju nr.1. Skrundā pašlaik varētu uzskatīt Raivi Pukinski, kuram ir 6 otrās un 6 trešās vietas ( kopā 12 pjedestāli ) , kādā no LRT, toties nav nevienas uzvaras! Vēl viens interesants fakts - izlasot virsrakstu, varētu nodomāt, ka pie 2.v. ir ticis Jevgēņija jaunākais brālis Artjoms, taču nē - dienu vēlāk savu kanti Krievijas čempionāta kārtējā posmā noturēja Aleksandrs Zaharovs, kurš nedrīkstēja nolaisties zemāk par Latvijas Zaharovu - arī izcīnot 1.v.. Pagājušā gada čempions Sergejs Mihejevs šogad spēja ierindoties vien 7.vietā, bet lielākā sacensību intriga bija vadošo trijnieka pilnīgi vienādā punktu summa - pa 37 izcīnītiem punktiem. Vietu sadalē nācās vērā ņemt papildrādītājus. Otrajā vietā vecmeistars Raivis Sternāts, bet trešais Kristaps Strazds. Visiem trijiem tikai pa 9 zaudētiem punktiem ( 1.līgā !!! ), bet 4.v. Mikus Saulītis ( pēdējā laikā Inčukalna klubu pārstāvošo spēlētāju kvantitāte pārtop kvalitātē, bet joprojām kopš Sanda Kalniņa uzvaras LK finālposmā Rīgā 2003.gadā, nevienam inčukalnietim nav izdevies kāpt uz goda pjedestāla LRT) . Dīvaina bija arī atstarpe starp 3.v.un 4.v. - veseli 8 punkti ( 29 punkti ) - tā kā par daudz tik augstas raudzes turnīram. Interesanti, ka J .Zaharovs, K. Strazds un Mikus Saulītis spēlēja D grupā! Viens no švakākajiem startiem sanāca Atim Sīlim - 7.vieta ( tā vien izskatās, ka bez Edgara Caica ( nepiedalījās RČ slimības dēļ ) Atis nemāk spēlēt, vai arī nav interesanti to darīt! ). Vēl nesen Atis puspajokam teica, ka šosezon neviens nespēs izcīnīt uzvaru, ja sacensībās piedalīsies šie abi brašuļi, bet te tev nu bija. Iespējams Atis ar play-off palīdzību būtu pacēlies līdz 1.vietai, bet Rīgas čempionāts pašlaik ir un paliek vienīgais LRT, kurā vietas noskaidro tikai un vienīgi pēc apļa izspēles.
Paejot gadu mijai, likās ka būs nepieciešams ilgāks laiks adaptēties un RČ piedalīsies labi ja nedaudz vairāk kā 50 spēlētāju, beigās sanāca visai paprāvs pulciņš - 69 dalībnieki. Daudziem ar adaptāciju tiešām bija problēmas ( posmā nepiedalījās nedaudz vairāk par 20 galda hokejistiem, kuri to dara diezgan regulāri - rīdzinieki E. Caics, D. Ozoliņa un E. Paķis bija apslimuši, kā arī A. Zoldners un E. Belševics, inčukalnieši V. Šmits, R. Zariņš, A. Skraučs, A. Grīnbergs un E. Laubergs, kuri piedalījās basketbola turnīrā, vēl arī E. Saulītis, E. Vāvers, A. Vāvers, brāļi A.un J. Cureiņi, Kuharjonoks jaunākais, A. Skujnieks un sasirgušais D. Laizāns, skrundēnieši S. Kadakovskis, A. Zaharovs, E. Gūtmanis, K. Dēvics un O. Kricaks, jēkabpilietis J. Veide ), toties tukšās vietas aizņēma citi - veseli 10 pārstāvji bija no Jēkabpils GHK ( interese iespējams auga pēc panākumiem Mentos amatieru turnīrā, kurā vadošās vietas aizņēma tieši jēkabpilieši ) , jaunie Skrundas pārstāvji ( 2 no skrundēniešiem tā bija debija LRT ), 3 rīdzinieki, kuriem tā arī bija debija LRT. Vienam no viņiem ( Krišjānim Štrengam ) tas bija pirmais turnīrs vispār, Kārlis Laizāns ir spēlējis jau dažādos turnīros, bet Edgars Šišlo piedalījās vasarā organizētajos PČ hokejā fanu mačos un turnīru grupā iesāka visai graujoši - ar 16-0!!! samalot to pašu K.Štrengu ( pēdējā vieta turnīrā ). Vēl RČ piedaloties mūs pagodināja reti spēlējošais Romāns Faļkenšteins un pēdējā laikā biežāk Edijs Bogdans. Uz sacensībām atbrauca arī 4 igauņi ( 2 no tiem starp Igaunijas vadošajiem spēlētājiem pat ar ambīcijām iekļūt 1.līgā ) - tēvs un dēls Trofimovi un pirmo reizi Dmitrijs Leleka un Vladimirs Saļjukovs. Te gan jāpiebilst, ka igauņiem atkal gāja diezgan švaki - Trofimovi attiecīgi vieni no pēdējiem 2.līgā ( 43.v. un 44.v. ), turklāt viņus apsteidza jau pieminētie Jēkabpils MENTOS amatieri, arī mazā Baiba, to pašu būtu noteikti izdarījuši R. Faļkenšteins un I. Viļķens, kuri neiekļuva 1.līgā un, protams, interese par 2.līgu bija visai zema un tāpēc viņi tajā nespēlēja.
Sen neredzēts triks izdevās Lienītei Skarainei, kura iekļuva 1.līgā ( pēdējo reizi kādai no dāmām tas bija izdevies diezgan pasen - apmēram 3 gadus atpakaļ Andrai Ozolai ), turklāt tur nospēlēja diezgan cienīgi ieņemot 20.vietu. Tā pati mazā Baiba sievietēm izcīnīja 3.vietu aiz sevis atstājot daudz pieredzējušāko Andru Ozolu.
Junioriem par pārsteigumu parūpējās Inčukalna GHK pārstāvji - 2.v.un 3.v. izcīnīja savus labākos turnīrus karjerā aizvadījušie Didzis Ziemelis ( 9.v. OPEN klasē un 686 punkti PR ieskaitē ) un Kārlis Balodis ( 11.v. OPEN klasē un 661 punkts )., arī 5.v.un 6.v. tika Inčukalna junioriem Jānim Kalnēvicam un Matīsam Saulītim.
Senioriem 1.v. talsinieks Salvis Skarainis ( 17.februārī Talsos notiks Latvijas čempionāts komandām, kuru organizēs Salvis ), aiz sevis atstājot Ilgvaru Pavlovski ( likās, ka 10.v. OPEN klasē Ilgvaram tovakar bija svarīgāka par iegūto medaļu, jo tik augsti viņaprāt viņš nav bijis jau gadus 3 ). Trešais -Skrundas galva Arnis Vītols.
Sacensībās lielākā pārstāvniecība pēc ilgāka laika posma bija Rīgai - 21 spēlētājs, sekoja tikai 19 Inčukalna GHK pārstāvji, pa 10 Jēkabpils GHK un Skrundas galda hokejistiem, 4 igauņi, kā arī 2 talsinieki un pa 1 jūrmalniekam, ādažniekam un tukumniekam.

Kvalifikācija.

A
grupā uzvaru izcīnīja A.Sīlis (Atis bija rezultatīvākais kvalifikācijā iemetot 113 vārtus ) ar 29.p., aiz viņa sekoja vēl 3 stabili iekļuvušie ar 27 punktiem (Matīs Saulītis, E. Treigūts un A. Vītols ). Daudz sīvāka cīņa izvērtās par 5.un 6.v.ietām - tās pēc reitinga arī izcīnīja augstāk stāvošie, toties ne bez veiksmes palīdzības - tā, lūk, vienīgais pārstāvis Jēkabpilij 1.līgā Rūdolfs Valainis vēl tika sveikā ar 22 punktiem, bet Jānis Ķirsis vārda tiešajā nozīmē bija jau sakravājis mantiņas projām iešanai un labi, ka viņu pabrīdināja, ka viņš tomēr ir iekļuvis 1.līgā kā sestais (vispār jau regulāra nespēlēšana 2.līgā, ja neesi iekļuvis 1.līgā nav labs paradums, kas ir slikts piemērs jaunajiem - arī ar zaudējumiem jāmācās sadzīvot ). Izrādās Jānim Ķirsim ar Jāni Karlovski ( tā viņam bija viena no retajām izdevībām uzspēlēt ar stiprākajiem ) bija vienāds punktu skaits un neizšķirts savstarpējā spēlē, bet labāki +/- rādītāji bija tieši bijušajam Rīgas GHK prezidentam.
Visvairāk punktus bagāžā uz 1.līgu sakrāja A. Sīlis un A. Vītols - 7p., pa 6 sanāca Matīsam Saulītim un E.Treigūtam, bet R.Valainim un J.Ķirsim tikai 2.

B grupā stabila 1.vieta Raivim Pukinskim ( labākais rādītājs zaudēto punktu ailītē apakšgrupu spēlēs - 1, un arī lielākā bagāža uz 1.līgu - 9 punkti ) ar izcīnītu 31 punktu, 2.v. J.Kalnēvics ( 8 punkti līdzi ) ar 29 punktiem, 3.un 4.v. E.Mucenieks un S.Skarainis ( tikai 3 p. Līdzi ) ar izcīnītajiem 25 p.. Nemierīgāka dzīve bija I.Pavlovskim -23p. ( toties 5 punkti uz 1.līgu ), jo 7.v. atradās tikai 2 punktu attālumā. Pēdējo vakanto vietu aizņēma Haralds Gals, kurš par punkta tiesu apsteidza novadnieku Ēriku Kuharjonoku ( Ērikam tā bija viena no daudzajām neskaitāmajām 1 vietām tūlīt aiz 1.līgas sliekšņa ). Tas visdrīzāk pateicoties uzvarai savstarpējā spēlē. Tikai tabulas vidusdaļā atradās Trofimovs vecākais, kuram tā nodrošināja vietu 2.līgā, bet jaunākais Trofimovs vispār tik tikko izglābās no 3.līgas - 10p.pret E.Bogdana 9 punktiem. Pēdējais grupā palika jauniņais Gints Lasmanis, kuram neizdevās iegūt kaut 1 punktu.

C grupā bija vissīvākā cīņa, jo tajā rezultāti bija sadalījušies vienmērīgi. Par pārsteigumu parūpējās Kārlis Balodis, kurš debiju 1.līgā atzīmēja ieņemot 1.vietu savā grupā. Drošs par iekļūšanu 1.līgā noteikti nebija ne viens un visdrīzāk pat līdz pēdējai kārtai, jo no 1.v. līdz 7.v. šķīra tikai 4 punkti.
Arī punktu bagāža no šīs grupas sadalījās vienmērīgi:
1.v. Kārlis Balodis 26p. ( 7 p. līdzi );
2.v. Raivis Sternāts 26p. ( 6 p. );
3.v. Sergejs Mihejevs 25p. ( 6p. );
4.v. Artūrs Verčins 25p. ( 4p. );
5.v. Didzis Ziemelis 23p. ( 4p. );
6.v. izrāva Lienīte Skaraine ar 22 p. ( 3p. ), kura diezgan negaidīti apsteidza Ivaru Viļķenu ar tikpat punktiem, bet uzvara savstarpējā spēlē ( Ivars zaudēja grupā arī otrajai dāmai Andrai Ozolai, kā arī Artūram Balodim, kas viņam liedza iekļūt 1.līgā - ja Ivars būtu iekļuvis 1.līgā, viņam līdzi nāktu solīda bagāža ar 6 punktiem ).

Visbeidzot D grupa, no kuras bija 2 medaļnieki un arī 4.vietas ieguvējs.
Tajā uzvarēja Kristaps Strazds ar 31p. ( 7 p. līdzi uz 1.līgu ), 2.v. un 3.v. ar 29 punktiem stabili ieņēma Sandis Kalniņš ( 6p.un labākais aizsardzības rādītājs kvalifikācijā - 12 ielaisti vārti un 10 sausās spēles ) un Jevgēņijs Zaharovs ( 7p. )
No šīs grupas bez S.Kalniņa 1.līgā iekļuva vēl 3 Inčukalna GHK spēlētāji - 4.v. Mikus Saulītis ar 26 p. ( 5p. ), 5.v.un arī pirmās ugunskristības 1.līgā Robertam Kupčam 25p. ( 4p. ) un Roberts Meijers 24p. ( 1p. ). Tik pat punktu bija arī Romānam Faļkenšteinam, bet zaudējums savstarpējā spēlē ar Robertu liedza spēlēt līgu augstāk. Pēdējais šajā grupā turnīros 1 reizi startējušais Krišjānis Štrenga - ar 0 punktiem un sliktāko vārtu attiecību visās kvalifikācijas grupās.

Līgas.
1.līgā jau pieminētais neaizsniedzamais trijnieks savas pozīcijas iekaroja visai droši, vien pārsteidz lielā ( 1.līgas līmenim ) 4.v. atpalicība par 8 punktiem. 5.v., atkārtojot pagājušā gada veikumu, izcīnīja Skrundas pārstāvis Raivis Pukinskis, bet 6.v. senioram Salvim Skarainim. Ne visai veiksmīgi gāja citam pēdējā laikā vienam no labākajiem Skrundas spēlētājiem Edgaram Muceniekam -17.vieta. Visai liela invāzija 1.līgā bija no Inčukalna GHK ( 9 spēlētāji ), kura pārstāvji ne tikai ieņēma stabilas vietas ( 4.;9.;11.;13.;14.;15. ), bet arī nodemonstrēja, ka Inčukalnā pēdējā laikā ir viena no labākajām aizsardzībām ( ne jau par velti laikam kluba ģerbonī ir vārtsargs )
-
2.v. K.Balodis ar 47 ielaistajām ripām;
3.v. Mik.Saulītis ( neraksturīgi Mikum !!! ) ar 49;
4.v. J.Kalnēvics ar 50;
6.v. S.Kalniņš ar 52;
7.un 8.v dala Mat.Saulītis ar 53.
Vēl 3 inčukalnieši ieņēma 3 pēdējās vietas 1.līgā.
Vēl 1.līgā spēlēja 6 rīdzinieki, 5 skrundēnieši, 2 talsinieki un pa vienam jūrmalniekam un jēkabpilietim.
21.v. vienīgais Jēkabpils GHK pārstāvis R.Valainis.

2.līgā pirmās lapaspuses ierakstīja Inčukalna GHK pārstāvji, ( tādējādi turpinot 1.līgas saraksta pēdējās lapaspuses ) ieņemot pirmās 3 vietas - Rihards Gals, Ēriks Kuharjonoks un Kaspars Dubavs. 6 inčukalnieši ieņēma vietas no 22.-27. Punkta attālumā no 3.vietas bija otrs labākais jēkabpilietis Artūrs Litvinčuks. Augsto 6.vietu ieņēma Gundega Paķe ( 2.v. starp dāmām ), bet 8.un 9.v. izgriežot pogas sava kluba daudz pieredzējušākajam spēlētājam K.Zariniekam (10.v., kopā 34.v. ) ieņēma J.Leskovičs ( 32.v. ) un G.Golonovs ( 33.v. ). Neskaitot divus pazudušos dēlus ( R.F. un I.V. ) pēdējās divas vietas ieņēma 2.līgas debitanti Eduards Blūmentāls un Artūrs Balodis. Divas vietas augstāk virs viņiem aizņēma jau pieminētie igauņi Trofimovi.
2.līgā bija 8 Inčukalna GHK pārstāvji, 6 rīdzinieki un jēkabpilieši, 2 igauņi un pa vienam ādažniekam un tukumniekam.

3.līgā kā jau pēc pieredzes un spēka uzvarēja Edijs Bogdans, bet tikpat punktu arī strauji progresējošajam Jānim Jušmanovam. Trešais palika Skrundas vadītāja jaunā atvase Edgars, kurš 3.līgā spēlēja pats savas vainas dēļ ( nepareizi ierakstīts rezultāts kārtas lapā - esat uzmanīgi, jo tabulās vietām bija redzami ne tikai nepareizi ierakstīti rezultāti, bet arī tukšumi, kas var izšķirt vietas, spēles un pat līgas likteni ).Augstu bija vēl divi jēkabpilieši R.Vilcāns ( 4.v. ) un J.Bukšs ( 6.v. ).

Rezultāti


Labākie pa grupām:
OPEN klase ( 69 dalībnieki ):
1.v. Jevgēņijs Zaharovs ( Skrunda );
2.v. Raivis Sternāts ( Rīgas GHK );
3.v. Kristaps Strazds ( Jūrmala );
4.v. Mikus Saulītis ( Inčukalna GHK );
5.v. Raivis Pukinskis ( Skrunda );
6.v. Salvis Skarainis ( Talsi );
Izlases dalībnieku kontūras sāk iezīmēties, bet tās ir ļoti neskaidras daudzu faktoru dēļ. Pēdējās vietas izlasē, kā jau katru gadu ierasts, veselīgas konkurences rezultātā noteikti kļūs zināmas tikai pēc pēdējā LRT.

Seniori ( 6 ):
1.v. Salvis Skarainis ( Talsi );
2.v. Ilgvars Pavlovskis ( Rīgas GHK );
3.v. Arnis Vītols ( Skrunda );
4.v. Jānis Ķirsis ( Rīgas GHK );
5.v. Vilnis Zoldners ( Rīgas GHK );
6.v. Valērijs Trofimovs ( Igaunija );
Smaga situācija LR kopvērtējumā ir Jānim Ķirsim - lai iekļūtu valsts izlasē Jānim ir ne tikai jāpiedalās atlikušajos 3 LRT ( ar to būs par maz ), bet arī vajadzīgs 1 papildturnīrs, kā arī tajos vēl veiksmīgi jānospēlē.

Sievietes ( 6 ):
1.v. Lienīte Skaraine ( Talsi );
2.v. Gundega Paķe ( Ekstrēmisti );
3.v. Baiba Ozoliņa ( Jēkabpils GHK );
4.v. Andra Ozola ( Ādaži );
5.v. Ilze Zuce-Tenča ( Inčukalna GHK );
6.v. Elīna Gala ( Inčukalna GHK );
Sievietēm neskatoties uz nepiedalīšanos čempionātā slimības dēļ stabili izlases virzienā lūkojas Dārta Ozoliņa. Sīva cīņa par 2.vietu var izvērsties starp Gundegu Paķi un Andru Ozolu, bet tas vēl nebūtu nekas, abām vieta izlasē pietiktu, ja vien mēs zinātu Lienītes Skaraines nodomus, ja viņa piedalīsies atlikušajos turnīros, tad pēdējo 3 vietu izlasē visdrīzāk nāksies sadalīt jau iepriekšminētajām dāmām!

Juniori ( 37 ):
1.v. Atis Sīlis ( Juniors Team );
2.v. Didzis Ziemelis ( Inčukalna GHK );
3.v. Kārlis Balodis ( Inčukalna GHK );
4.v. Artūrs Verčins ( Juniors Team );
5.v. Jānis Kalnēvics ( Inčukalna GHK );
6.v. Matīss Saulītis ( Inčukalna GHK ).

Inčukalna GHK novēl visiem Latvijas galda hokejistiem, kuri startēs Swedish Masters Gēteborgā VEIKSMI!!!

TURNĪRU KALENDĀRS

KALENDĀRS TABULĀ
RK logo