• http://www.galdahokejs.lv
 • Meduskoks
 • Meller
 • LSFP
 • IZM
 • Mollers
 • Stiga
 • Fruittella
 • LPK
 • www.perfettivanmelle.com/
 • Chupachups
 • mentos
 • RD IKSD
 • Bahlsen
 • Nano.lv
 • TabulaRasa

MŪSU PARTNERI


stiga

mentos

chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD


LSFP logo

Latvijas kauss, 5.posms

Pagātnes atgriešanās!
Ar pēdējo posmu Jēkabpilī aizvadītajā sestdienā noslēdzās 2006./2007.g.sezonas Latvijas kauss. Šī bija jau 4. sezona, kad tika aizvadīts Latvijas Kauss.

Kā jau to varēja gaidīt, uz posmu neieradās vēl vairāk augšējā gala spēlētāju, nekā uz iepriekšējo posmu Skrundā, turklāt vairāku dalībnieku neierašanās par vainīgu tiek uzskatīta arī par darba dienu pasludinātā sestdiena, bet tas netraucēja vislielākajiem entuziastiem ierasties uz posmu. Neieradušos spēlētājus, kā jau to varēja paredzēt, aizstāja jaunie vietējie galda hokeja censoņi un tādēļ sanāca pavisam pieklājīgs dalībnieku skaits - 69 spēlētāji ( 22 inčukalnieši, 14 rīdzinieki, 13 skrundēnieši, pa 1 jūrmalniekam un ādažniekam, kā arī 18 jēkabpilieši ). Turpinās arī cīņa par pēdējām vakantajām vietām izlasē. Par pārsteigumu parūpējās talsinieks Salvis Skarainis, kurš jau iepriekšējās sezonās līdzīgi nav ieradies uz izšķirīgajiem posmiem, kas viņam laupīja iespēju spēlēt izlasē (turklāt vienu sezonu bija droša iekļūšana izlasē) - tā lūk, šoreiz viņš neieradās uz posmu un faktiski izstājās no cīņas par vietu izlasē OPEN klasē, bet viņam vēl ir iespējas pie senioriem. Lai Edgars Caics iegūtu Latvijas kausu savā īpašumā, viņam pēdējā posmā faktiski pietika ar līdzdalību, bet viņš uz to neieradās un atvadījās no tā iegūšanas, kas pavēra ceļu citiem. Pēdējā posmā, sakrītot vairākiem faktoriem, par uzvarētāju kopvērtējumā kļuva Raivis Sternāts, kurš ir mūsdienu modernā galda hokeja pamatlicējs tā rašanās stadijā Latvijā, iegūstot visus iespējamos titulus Latvijas mērogā. Lai arī Raivis ik pa brīdim sevi ir apliecinājis, tomēr neko lielu sen nebija izcīnījis, kopš saviem pirmssākuma ziedu laikiem. Tomēr izvērtējot situāciju, Raivis bija pelnījis šo uzvaru, jo LK seriālā visu 5 posmu garumā bija nospēlējis ļoti stabili. Par spraigumu izcīņas kopvērtējumā liecina skaitļi - uzvarētāju no 5.vietas kopvērtējumā ieguvēja šķīra tikai 15 punkti.
Pirmie, par iespēju virs galvas pacelt LK, atkrita E.Mucenieks un J.Kalnevics, kuri neiekļuva izslēgšanas spēlēs. R.Pukinskim par vietu starp 3 labākajiem neļāva pacīnīties katastrofālais 1.posms, tikmēr R.Sternāts 1/4f stadijā zaudēja savam kluba biedram S.Mihejevam un nācās gaidīt, kā nospēlēs viņa pēdējais palikušais konkurents - J.Zaharovs. Lai Žeņa izcīnītu LK, viņam vajadzēja iekļūt finālā, bet 1/2f tika piedzīvots zaudējums pret kluba biedru R.Pukinski un par uzvarētāju kļuva R.Sternāts.
Objektīvi vērtējot par pirmo divu vietu īpašniekiem varēja būt 2 pašlaik Latvijā labākie gh E.Caics un A.Sīlis, bet paši vien ir vainīgi, ka nevarēja ierasties uz visiem LK posmiem, jo šosezon LK formāts paredzēja piedalīties visos posmos.

Kvalifikācija.
Sacensību atklāšanā piedalījās pilsētas mērs, kurš arī sarūpēja posma labākajam spēlētājam un labākajam vietējam galda hokejistam nelielu prēmiju. Nelielu runu teica galvenais tiesnesis, kurš nedaudz pakavējās atmiņās par LK vēsturi.
Beidzoties visām peripetijām, dalībnieki beidzot varēja sākt spēlēt - sadalīti 4 grupās pa 17 vai 18 dalībniekiem. 1.līgā, kā jau ierasts, turpināja spēlēt 6 labākie grupu spēlētāji, nākamie 6- 2.līgā, bet pārējie 3.līgā.

A grupā ļoti pārliecinoši uzvarēja A.Verčins, spēlējot tikai vienu reizi neizšķirti. Tas ļāva viņam savākt 9 punktus uz 1.līgu. Pārējie spēlētāji punktus sadalīja vienmērīgāk - A.Sīlis ( 6p. ), E.Mucenieks ( 5p. ), K.Balodis un E.Paķis pa 4 p. Vissīvākā cīņa bija par pēdējo vakanto vietu grupā, jo uz to pretendēja 5 spēlētāji - beigās to izrāva R.Gals ar 19 p., tikai par punktu mazāk un iespēju otro reizi spēlēt 1.līgā bija G.Paķei. Pa 17 punktiem vēl divām dāmām D.Ozoliņai un A.Ozolai, bet 16 B.Ozoliņai ( izloze pēc PR bija uztaisījusi jokus - 5 dāmas vienā grupā, vēl arī E.Gala - bija tikai 1 punkta attālumā no 2.līgas ). A.Sīlis pamanījās pa visām grupā kopā iemest visvairāk vārtus pretinieku cietoksnī - 107, bet A.Verčins ielaist vismazāk -13 vārtus.

B grupā A.Verčina ( 1 neizšķirts un visas uzvaras ) varējumu izdevās atkārtot jau 2 spēlētājiem - abiem nospēlējot vienīgo neizšķirtu savā starpā - R.Pukinskim un K.Strazdam ( 9 punkti līdzi ). Drošas pozīcijas uz iekļūšanu 1.līgā arī H.Galam ( 6p. ) un S.Mihejem ( 4p. ), kuriem attiecīgi 26 un 25 izcīnīti punkti, bet sīva spēkošanās bija par atlikušajām 2 vietām uz kurām pretendēja 4 spēlētāji. Pēdējās 2 vietas izcīnīja R.Zariņš un E.Belševics - abiem pa 20 punktiem, aiz borta palika A.Skujinieks un vecmeistars I.Pavlovskis - abiem pa 19 punktiem ( strauji progresējošajam Artim pat nepalīdzēja jau pieminēto tuvāko konkurentu pieveikšana, jo zaudēja punktus ar zemāk stāvošajiem turnīra tabulā ). Savukārt vēl viens vecmeistars E.Belševics 1.līgā iekļuva bez neviena punkta, kas visai reti notiek.

C grupu bez zaudējumiem pabeidza J.Zaharovs ( 2 neizšķirti ) un savāca 8 punktus līdzi, otrais finišēja S.Kalniņš ( 7 p. ). Pārējie dalībnieki punktus sadalīja draudzīgāk - Mik.Saulītis, S.Kadakovskis un L.Ābols ( debija 1.līgā ) pa 4 punktiem, bet 3 p. A.Zoldneram. Uzvaras tiesas attālumā no 1.līgas bija V.Šmits. Pavisam vāji nospēlēja R.Kupčs, kurš nebija tālu no palikšanas 3.līgā.

D grupā, tā jau sastāva ziņā novājinātajā turnīrā, tika piedzīvotas vēl 2 debijas 1.līgā -
K.Zarinieks ( 4p. ) un I.Žubeckis( 2p. ) - abiem pa 23p., kuri tikai par punktu apsteidza 7.vietā finišējušo A.Kuzņecovu. Vēl sešiniekā iekļuva A.Vītols ( 6p. ), R.Sternāts ( 5p. ) un D.Ziemelis ( 4p. ), bet grupu novinnēja J.Kalnevics ( tikai 1 neizšķirts un 9 p. līdzi uz 1.līgu ). Šoreiz PR atkal labpatikās sarūpēt vēl vienu interesantu sadalījumu pa grupā - 6 jēkabpilieši, tostarp 5 no tiem ir kluba vadošie gh meistari.

Līgas.
3.līgā daudz vairāk tika gaidīts no I.Zuces-Tenčas, kura izcīnīja tikai 9.vietu un Kaspara Kuharjonoka, kurš izcīnīja 18.vietu ( ir laba ripas pārvaldīšanas tehnika ). Tikmēr 5.vietu un 1 punkta attālumā no play-off bija gandrīz nekur nedzirdētais V.Froļenkovs ( savā grupā pat bija pēdējais ). 3.līgas izslēgšanas spēlēs uzspēlēt tiesības ieguva M.Balodis un E.Gala un O.Smiltiņš un J.Jušmanovs. Vispirms par nelielu pārsteigumu parūpējās E.Gala apspēlējot M.Balodi. Otrajā 1/2f pārī uzvarēja O.Smiltiņš, kurš piedaloties tikai savā 2 LRT novinnēja 3.līgu ( trenējās pie R.Sternāta ).

2.līgas augšgalā dominēja jēkabpilieši. Apli novinnēja pēc uzvarām izsalkušais A.Skujnieks, bet aiz viņa sekoja uzreiz 3 vietējie galda hokeja censoņi. Jau otro reizi tikai nedaudz līdz iekļūšanai play-off pietrūka S.Gudzam ( 5.vieta ). Vājāk nekā parasti nospēlēja 2.līgu speciālisti - V.Šmits ( 10.v. ) un R.Kupčs ( 16.v. ). Neiekļuvis 1.līgā no nodoma turpināt cīņu atteicās I.Pavlovskis.
Tikmēr play-off savu kaujiniecisko noskaņojumu turpināja demonstrēt A.Skujnieks 1/2f apspēlējot A.Kuzņecovu, bet otrajā pārī nedaudz pieredzējošākais J.Veide apspēlēja R.Valaini. Cīņā par 3.vietu sīvā cīņā sērijā ar 3-2 uzvarēja A.Kuzņecovs, bet 2.līgas finālā vairāk sausa pulvera bija palicis J.Veidem. Savukārt dāmām neklātienes cīņā uzvarēja rīdziniece D.Ozoliņa aiz sevis atstājot jauno B.Ozoliņu un G.Paķi. Tikai 4.vietā palika pieredzējusī A.Ozola.

1.līgā visvairāk pārstāvēta bija Rīga - 9 dalībnieki, tad sekoja Inčukalns - 8, vēl 5 spēlētāji no Skrundas un pa 1 no Jūrmalas un Jēkabpils.
1.līgā uz veselu 3 debitantu un vēl vairāku reto 1.līgas apmeklētāju fona negaidīti pēdējo vietu ieguva pārgurušais E.Belševics. No 1.līgas debitantiem visaugstāko vietu ieņēma jēkabpilietis ( kurš arī saņēma prēmiju, kā labākais vietējais spēlētājs posmā, jo bija vienīgais 1.līgā no sava kluba ) K.Zarinieks ( 18.vieta ), bet vēl divi I.Žubeckis un L.Ābols ieņēma attiecīgi 21.un 22.vietas. Protams, no trijotnes neko dižu vēl nevarēja sagaidīt, par ko liecina statistika - visiem trijiem bija vissliktākie aizsardzības rādītāji 1.līgā ( visslīktākais K.Zariniekam, kuram tieši aizsardzība nekad nav bijusi tā stiprākā puse - 114 zaudēti vārti ). Savu labāko turnīru aizvadīja H.Gals ( 14.vieta ), kuram pēc PR sanāca 599 punkti ( pietrūka 1 punkts līdz kārotajam 600 ). Stabili spēlē K.Balodis un D.Ziemelis, kuri jau regulāri aizņem vietas 1.līgas vidusdaļā. Pašvaki klājās pagājušā posma apļa labākajam spēlētājam E.Muceniekam - tikai 13.vieta un jāatvadās no domas par LK, tāpat kā J.Kalnevicam ( 10.vieta ). Savu visaugstāko vietu LRT izcīnīja pēdējā laikā ļoti labi spēlējošais seniors A.Vītols ( uz pēdējo posmu neatbraukušais S.Skarainis atviegloja LK iegūšanu ) - 9.vieta. Jau otro reizi pēc kārtas play-off, kā pēdējais- astotais, kvalificējās S.Kalniņš ( tikai atšķirībā no iepriekšējā posma, kad Sandim 1/4f pretī stājās E.Mucenieks, šoreiz pretiniekos trāpījās daudz neērtākais un stiprākais A.Sīlis ).
Vēl vienā no pāriem liktenis kopā saveda senos nesamierināmos pretiniekus - viena kluba pārstāvjus R.Sternātu un S.Mihejevu un likās, ka tas būs aizraujošs duets, bet beigās diezgan viegli ar 4-1 sērijā triumfēja Sergejs, uzbrukumā Raivim nedodot gandrīz nekādu iespēju ( 5 spēlēs viens no totālā hokeja piekritējiem Sergeja vārtos sameta vien 7 ripas ). Cīņā starp R.Pukinski un K.Strazdu Raivim gāja viss gludi - 3 pārliecinošas uzvaras, bet tad 2 spēles Kristaps atvinnēja, bet sestajā Raivim vairs nebija tik pārliecinoša uzvara, bet ar to pietika iekļūšanai 1/2f.

Cīņā starp J.Zaharovu un Mik.Saulīti, pēdējam iespēja pagarināt sēriju bija 5. spēlē uzvarot pagarinājumu, bet tā nebija Mika diena un sēriju ar 4-1 novinnēja Jevgēņijs.
Tāds pats rezultāts tika fiksēts sērijā starp posma galveno favorītu A.Sīli un S.Kalniņu.
Tā pa īstam sēriju Atis uzsāka pie rezultāta 1-1, kad tika zaudēta otrā spēle ar 3:6 un izsecināts, ka jokus dzīt nevarēs ( nākošajās spēles Atis vinnēja pārliecinoši ar kopējo vārtu attiecību 11-2 ).
1/2f bija 2 derbiji - skrundēniešu cīņā pārliecinoši labākais bija R.Pukinskis vinnējot ar 4-1, bet otrajā 1/2f atkal brīnumus, tiesa jau pierastus, rādijā A.Sīlis. Vispirms 1. spēli vinnēja Atis, bet tad kaut ko līdzīgu Atim 1/4f pret S.Kalniņu, atkārtoja Sergejs, uzvarot nākamās 3 spēles ar kopējo vārtu attiecību 10-1!!! Bet tas jau nebūtu Atis, ja kārtējo reizi nebūtu kaut ko sastrādājis un pēc tam arī varonīgi izsmēlis. Nākamās spēles vinnēja jau Atis ar kopējo vārtu attiecību 11-2!!!
Tā kā S.Mihejevs kopvērtējumā uz vadošo trijnieku cerēt vairs nevarēja, tad bija iespēja vismaz ieņemt 3.vietu posmā, bet to viņam neļāva Jevgēņijs, uzvarot spraigā sērijā ar 3-2.
Finālā jau kuro reizi par to, ka viens no neērtākajiem pretiniekiem R.Pukinskim ir A.Sīlis rādīja rezultāts - 4-2 par labu Atim.

 

RezultātiKopvērtējumos situācija izskatās šādi:
Sievietes - 1.v. D.Ozoliņa, 2.v. palika G.Paķe, bet trešajā A.Ozola, kuras faktiski ir arī nodrošinājušas vietu izlasē. Ceturtā LK finišēja daudzsološā Baiba Ozoliņa. Daudz švakāk šosezon gāja inčukalnietei I.Zucei-Tenčai ( 5.vieta ), bet sestajā vietā vēl viena inčukalniete E.Gala ( arī perspektīva ), kurai jau ir izdevies apsteigt savu novadnieci.
Senioriem - 1.v. A.Vītols, uz kuru vecums neiedarbojas, bet uz kuru varētu attiecināt visiem zināmo faktu par vīnu - jo vecāks, jo labāks. Otrais talsinieks S.Skarainis, bet 3.vietā LK noslēdza rīdzinieks I.Pavlovskis.
Junioriem neuzvarot nevienā no posmiem, toties visos esot uz goda pjedestāla, LK savā īpašumā ieguva J.Kalnevics, 2.vietā A.Verčins, bet 3.vietu ( ar 1 posma trūkumu ) izspieda A.Sīlis, aiz sevis atstājot savu treniņu biedru E.Caicu. 5.un 6.vietas kopvērtējumā Inčukalna kluba pārstāvjiem - D.Ziemelim un K.Balodim. OPEN klasē, kā jau tika pieminēts bija īsts trilleris:
1.v. Raivis Sternāts - 426p., 2.v. J.Zaharovs - 424p., 3.v. E.Mucenieks - 421p., 4.v. J.Kalnevics - 416p., 5.v. R.Pukinskis - 411.v. un sestais A.Sīlis - 395 p..

LR ieskaitē ir palicis vairs tikai viens turnīrs - Latvijas čempionāts, kuram tieši tāpat, kā pagājušogad ir izveidota sava mājas lapa. LK pēdējā posma laikā jau sākās reģistrācija uz to, kā rezultātā LČ jau ir pieteikušies vairāk nekā 50 spēlētāji. Cerams, ka tas piesaistīs gandrīz visus stiprākos gh meistarus, lai izspēlētu vienu no visspēcīgākajiem LRT pēdējā laikā. Bet līdz LČ vēl ir arī citi mazāka mēroga turnīri - 28.aprīlī Rīgā notiks Laimītes kauss, 29.aprīlī Inčukalna čempionāts ( drīkst piedalīties Inčukalna novadā dzīvojošie un Rīgas rajonā pierakstītie spēlētāji ), kā arī maija sākumā notiks pēdējais sestais PT posms Prāgā uz kuru dosies E.Caics, A.Sīlis, E.un G.Paķi un arī LK ieguvējs R.Sternāts.

Uz tikšanos LATVIJAS ČEMPIONĀTĀ!!!

TURNĪRU KALENDĀRS

KALENDĀRS TABULĀ
RK logo