• Fruittella
  • Meduskoks
  • Bahlsen

Noslēdzies otrais Latvijas Kausa posms Ventspilī

Ventspils 6. vidusskolā uz Latvijas Kausa izcīņas galda hokejā 2.posmu bija ieradušies 72 spēlētāji no Ventspils, Rīgas, Inčukalna, Skrundas, Jēkabpils, Vangažiem, Jūrmalas, Talsiem, Tukuma, Valdlaučiem, Ādažiem un Ugāles.

Visi spēlētāji tika sadalīti atbilstoši pasaules reitingam 4 grupās, kur aizvadīja apļa turnīru. Katras grupas labākie 6, ņemot līdzi savstarpējās spēles, turpināja cīņu 1.līgā, grupu 7.-12.vietu ieguvēji 2.līgā sadalīja 25.-48.vietas, bet pārējie 3.līgā noskaidroja 49.-69.vietu ieguvējus.

3.līgā uzvaru izcīnīja Inčukalna GHK pārstāvis Roberts Kupčs izslēgšanas spēļu sērijā pieveicot citu inčukalnieti Jāni Karlovski. 2.līgā Arnis Vītols (Skrundas GHK) pieveica Aleksi Zoldneru no Rīgas, izcīnot 25.vietu turnīra kopvērtējumā.

1.līgā lielāko pārsteigumu sagādāja inčukalnieši- Rolands Zariņš pirmo reizi iekļuva stiprākajā līgā, bet Didzis Ziemelis izcīnīja 12.vietu. Zemas vietas izcīnīja ar 8. numuru izsētais Mikus Saulītis (19.vieta) un ar 6.numuru izsētais Valts Smagars (20.vieta).

Līgas labākie 8 turpināja cīņu izslēgšanas spēlēs (play-off). 1/4 finālā lielu pārsteigumu nebija- 1.līgas četri labākie savās sērijās uzvarēja. Vienīgi Raivja Sternāta "sausā" sērija pret Jevgēņiju Zaharovu 4-0 (4:2,5:3,3:1,10:3) radīja intrigu. Interesanti, ka pirms turnīra R.Sternāts paziņoja, ka ir gatavs šodien cīnīties par augstu vietu. Tālāk gan pusfinālā viņš "sausā" piekāpās Atim Sīlim. Otrā pusfinālā Edgars Caics ar 4-2 uzvarēja Raivi Pukinski.

Finālā atkal tikās rīdzinieki Atis Sīlis un Edgars Caics. Šoreiz sēriju uzvarēja A.Sīlis, pirmās trīs spēles uzvarot pagarinājumā, bet sērijā par 3.vietu Raivis Pukinskis (Skrunda GHK) uzvarēja Raivi Sternātu (Rīgas GHK).

Veterānu vērtējumā 1.vietu izcīnīja Salvis Skarainis (Talsi), 2. Ilgvars Pavlovskis (Rīga), 3. Arnis Vītols (Skrunda).

Dāmām 1.vieta Dārta Ozoliņa (Rīga), 2.vieta Anda Ozola (Ādaži), 3.vieta Ilze Zuče-Tenča.

Latvijas Kausa izcīņas 3.posms notiks 11. novembrī Rīgā.

Latvijas Kausa turnīri ir atklātie un tajos var piedalīties jebkurš galda hokeja spēlētājs.

Vairāk informācijas:

Par Latvijas izlasi

2007. gada jūnijā Krievijas galvaspilsētā Maskavā norisināsies Pasaules čempionāts galda hokejā. Latvijai šajā turnīrā ir paredzētas 8 vietas kopējā klasē un pa 3 vietām veterānu, junioru un dāmu klasēs.

Atbilstoši Latvijas Galda Hokeja Federācijas lēmumam, izlases spēlētāji tiks noteikti balstoties uz 2006./2007. gada sezonas reitingu. Spēlētāji reitinga punktus saņems astoņos Latvijas reitinga turnīros (Latvijas Kausa 5 posmi, Rīgas Kauss (Riga Open), Rīgas čempionāts un Latvijas čempionāts), no kuriem vērā tiks ņemti 6 labākie rezultāti, kā arī vērā tiks ņemtas papildus vēl vienas labākās sacensības (gan ārzemēs, gan Latvijā).