• http://www.galdahokejs.lv
 • www.perfettivanmelle.com/
 • Meller
 • Nano.lv
 • Stiga
 • IZM
 • mentos
 • TabulaRasa
 • Meduskoks
 • 1a.lv
 • Mollers
 • Fruittella
 • Bahlsen
 • RD IKSD
 • Chupachups

MŪSU PARTNERI


stiga

mentos

chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD

Latvijas kausa 4. un Amatieru līgas 5. posms


Noslēgušās divas turnīru sērijas.

Rīgā sestdien ar pēdējo - 4. posmu noslēgusies šīs sezonas Latvijas kausa izcīņa galda hokejā, kurā uzvaru sagaidāmi svinēja pasaules eksčempions, BJC "Laimīte" pārstāvis Atis Sīlis, finālā pārspējot savu komandas biedru Sandi Lagzdiņu. Vēl viens šī paša kluba dalībnieks - juniors Raivis Miglinieks palika ceturtais, sērijā par bronzas medaļām piekāpjoties skrundeniekam Gintam Lasmanim. No dāmām labāko vietu izcīnīja Ventspils Jaunrades nama spēlētāja Elēna Rācenāja, starp veterāniem spēcīgākais bija Rīgas GHK sportists Sergejs Mihejevs.

Tomēr sezonas kopvērtējumā, kurā augstu vietu ieņemšanai nepieciešams piedalīties visos posmos, pirmo vietu ar adatas acs lielu pārsvaru nosargāja Valts Smagars (Skrundas GHK), atstājot Lagzdiņu kā otro. Vēl viens Skrundas GHK pārstāvis Edgars Mucenieks kopvērtējumā izcīnīja trešo vietu, atstājot Miglinieku arī kopvērtējuma ceturtajā vietā. Dāmām, junioriem un veterāniem pirmās kopvērtējuma vietas ieguva tie paši, kas posmā - Rācenāja, Miglinieks un Mihejevs, neoficiālajās bērnu (līdz 13) un vecveterānu (virs 50) klasēs triumfēja attiecīgi Reinis Liepiņš (BJC "Laimīte") un Salvis Skarainis (Rīgas GHK).

Foto: Latvijas kausa kopvērtējuma trio. No kreisās - S.Lagzdiņš, V.Smagars un E.Mucenieks.

Vienlaikus ar to noslēdzās arī paralēli notiekošās Amatieru līgas 5. posms un tās sezona. Amatieru līga ir sagatavošanas līga Latvijas reitinga turnīriem, kuros parasti piedalās vairāk pieredzējušie spēlētāji. Posmā pirmo vietu ieguva Dāvis Apfelbaums (Ventspils JN). Vienots kopvērtējums visiem dalībniekiem Amatieru līgā netiek lietots, atsevišķās kategorijās kopvērtējuma uzvaras guva starp dāmām un junioriem - Ella Bērtiņa (Rīga), bērniem - Aleksandra Farafonova (BJC "Laimīte"), vīriem - Jānis Markevics (Vaidava). Šai sezonā Amatieru līgā piedalījušies 75 dalībnieki, Latvijas kausa turnīros - 92. Šis Amatieru līgas turnīrs izcēlās ar to, ka pirmoreiz tajā kopā ar citiem startēja spēlētāji ar funkcionāliem traucējumiem, turklāt bez jebkādas inventāra vai reglamenta speciālas pielāgošanas - galda hokeju spēlē visi kopā. Ar to tika praktiski apstiprināts, ka galda hokeju tie var spēlēt vienā grupā ar visiem bez inventāra vai reglamenta speciālas pielāgošanas, un turnīrs risinājās parastajā kārtībā: visi dalībnieki neatkarīgi no vecuma, dzimuma utt. izspēlēja savstarpējus riņķa turnīrus apakšgrupās un pēc to rezultātiem izveidotajās līgās, pēc kā apbalvoti tika pa savām kategorijām - bērni, dāmas, vīri, juniori un "pielāgotā" nominācija, kā kļūmīgi bija nosaukti jaunpienācēji (organizatori nebija pārliecināti, ka viss noies tik gludi, kā reāli sanāca, un bija iepriekš sagatavojušies risināt visādas pirmās reizes ķibeles). No Skrundas atbraukusī treneru Arņa un Edgara Vītolu sagatavotā piecu cilvēku grupa tika pie dažām uzvarām arī pret ne pirmo reizi turnīros spēlējošiem amatieriem, tomēr pieredzes trūkums šoreiz vēl neļāva pacelties augstāk par amatieru trešo līgu. Labākais šajā nominācijā bija Aigars Braļš, tālākās vietas ieņēma Zigurds Kristvalds un Elmārs Kaminskis.

Foto: Skrundenieks Zigurds Kristvalds (oranžajā krekliņā) ratiņkrēslā spēlēja vienā līgā kopā ar citiem dalībniekiem.

Gan organizatori, gan dalībnieki palika apmierināti ar šo aizsākumu un tiek plānots turpināt procesu, iesaistot cilvēkus ar funkcionāliem traucējumiem galda hokejā. Būtisks faktors šeit ir tas, ka šajā sportā viņi ar savu klātbūtni nerada nekādas neērtības ne organizatoriem, ne pretiniekiem. Lai gan mūsdienās vairums galda hokejistu spēlē stāvus, starp profesionāliem sportistiem ir arī sēdēt mīļotāji, un nav nekādas principiālas  starpības starp ratiņnieku un vienkārši sēdošu spēlētāju. Un vieglāki fiziski traucējumi arī starp pusprofesionāliem spēlētājiem nav nekāds retums: cilvēki, kam ir problēmas ar pirkstiem un roku kustībām, nereti izvēlas galda hokeju, lai turētu sevi formā, pielāgojot savu spēles stilu savām iespējām.

=================

Latvijas kausa 5. posms - Rīga, Latvija - 03.02.2018

Fināls par 1. vietu

Sandis Kristaps Lagzdiņš - Atis Sīlis 1-4 (3:4, 3:2, 2:3, 2:6, 3:4*)

Fināls par 3. vietu

Gints Lasmanis - Raivis Miglinieks 3-0 (4:3, 5:3, 2:1)

Latvijas Kausa 2017/2018 kopvērtējums:

1. Valts Smagars (Skrundas GHK) 

2. Sandis Kristaps Lagzdiņš (BJC Laimīte) 

3. Edgars Mucenieks (Skrundas GHK) 

4. Raivis Miglinieks (BJC Laimīte) 

5. Rainers Kalniņš (Inčukalna GHK) 

6. Edgars Saulītis (Inčukalna GHK) 

7. Jevgēnijs Zaharovs (Skrundas GHK) 

8. Sergejs Mihejevs (Rīgas GHK) 

9. Edžus Kaņeps (VJN Ventspils) 

10. Elvijs Siliņš (VJN Ventspils)

Visas Latvijas kausa vietas, kopvērtējumi 

Visas Amatieru līgas vietas, kopvērtējumi


TURNĪRU KALENDĀRS

KALENDĀRS TABULĀ
RK logo