• http://www.galdahokejs.lv
 • LSFP
 • RD IKSD
 • www.perfettivanmelle.com/
 • Bahlsen
 • Nano.lv
 • Meller
 • Chupachups
 • Meduskoks
 • mentos
 • IZM
 • Fruittella
 • LPK
 • Mollers
 • TabulaRasa
 • Stiga

MŪSU PARTNERI


stiga

mentos

chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD


LSFP logo

Pirmo reizi Skaistkalnē!

Skaistkalnē uzvar A.Sīlis.
Aizvadot Latvijas kausa izcīņas 3.posmu 2008./2009.g.sezonas ietvaros, Skaistkalnē notika pirmais Latvijas reitinga turnīrs ( LRT ) vēsturē, kurā startēja pagaidām lielākais dalībnieku skaits - 80!
Lai arī pašu HK Lausks pārstāvju skaits ir manāmi sarucis kopš pagājušās sezonas ( šoreiz piedalījās 6 kluba spēlētāji ), tomēr meistarībā vietējie uz vietas nestāv, ko varēja izjust viņu pretestībā. Pati par sevi Skaistkalne ir pierobežas ( ar Lietuvu ) ciems, kurā būtu ko apskatīt, bet diemžēl ne sacensību laikā.
No klubiem lielākajās delegācijās pārstāvju skaits sadalījās līdzīgi - no Inčukalna GHK - 19 sp., Rīgas klubiem - 18 sp. un Skrundas - 17 spēlētāji. Bez vietējiem 6 spēlētājus vēl deleģēja Ventspils GHK, pa 5 pārstāvjiem no Viesītes un Valmieras ( par ko īpašs prieks ), kā arī 4 no Jēkabpils GHK.
Dalībnieku skaita ziņā šoreiz juniori ņēma virsroku pār pieaugušajiem - 44 pret 36.
Posmā, kā jau pēdējā laikā ierasts toni noteica A.Sīlis un E.Caics, kuri tad arī izspēlēja finālu, bet 3.vietu dalīja divi labākie skrundēnieši - R.Pukinskis un J.Zaharovs. Interesanti, ka 4 (!) nākamās vietas pēc play-off izspēlēm aizņēma Inčukalna GHK pārstāvji un vēl 3 sadalīja vietas no 9.-11..
Junioriem pirmo reizi šosezon uzvarēja Matīss Saulītis, senioriem A.Vītols, bet dāmām otro reizi pēc kārtas Baiba Ozoliņa, bet Latvijas kausa ( arī Latvijas reitinga ) dalībnieku skaits papildinājās ar vēl 9 jauniem spēlētājiem.

Grupu turnīrs.
Līdz ar to, ka posmā piedalījās 80 spēlētāju, tie pēc tabulas tika sadalīti 4 grupās, pa 20 katrā.
A grupā uzvaru izcīnīja S.Kalniņš ar 35 p. ( tikai 3 zaudēti punkti ). Kā otrais finišēja turnīra visaugstāk izsētais A.Sīlis, kurš pamanījās zaudēt K.Balodim ar 1-6 ( 34 punkti ). Nākamie sekoja K.Balodis un A.Kuzņecovs attiecīgi ar 32 un 31punktiem. Ar izcīnīto 5.vietu 1.līgai visai droši kvalificējās Skrundas vecmeistars A.Vītols ( 28 p. ). Sīva cīņa bija par 6.vietu, kuru ieņēma R.Valainis, bet L.Ābols šādu iespēju zaudēja pēdējā (!) kārta, kad piekāpās reitingā zemāk izsētajam vecmeistaram D.Zariņam ar 1-4. Pirmo reizi degunu LRT apsildīja allaž nepiekāpīgais Harijs Gals, kurš uz 3.līgu nostūma I.Zuci-Tenču un G.Karlovski. Šajā grupā, visu grupu neklātienes cīņā, vislielāko vārtu attiecību uzrādīja A.Sīlis - +119, kā arī guva visvairāk vārtu - 145. Visinteresantākās lietas darījās punktu bagāžā uz 1.līgu. Pat neskatoties uz to, ka grupā K.Balodis palika tikai trešais un zaudēja 6 punktus, izrādījās, ka visus pret spēlētājiem, kuri ieņēma vietas aiz vadošo sešinieka! Līdz ar to kā vienīgajam savācot maksimālo punktu summu!
B grupā līdzīgi kā A grupā uzvarētājs R.Sternāts savāca 35 punktus, tik pat arī E.Caicam, 33 p. J.Kalnēvicam un 31 p. Matīsam Saulītim. Otro reizi pēc ilgāka laika posma LRT piedalījās D.Vitkovskis un ar izcīnītajiem 27 punktiem atkal spēja iekļūt 1.līgā. Par 6.vietu cīnījās jaunais skrundēnietis G.Lasmanis un Haralds Gals. Pēdējās vakantās vietas ieguvējs noskaidrojās jau 2 kārtas pirms finiša, kad Haralds vairs teorētiski nevarēja panākt G.Lasmani, kuram tā bija pirmā reize 1.līgā. Tā kādreiz palēnām savu augšupeju uz Latvijas galda hokeja virsotnēm uzsāka pirmais Skrundas metiens! Šajā gadījumā var teikt, ka visu izšķīra savstarpējā spēle, kurā ar 3-2 pārāks bija G.Lasmanis.
Sīva cīņa bija arī par 2.līgu. Pēc ilgāka laika uz 3.līgu noslīdēja I.Žubeckis, kuram tikai punkts mazāk kā E.Paķim. Jāpiebilst, ka 1.un 3.līgu šķira tikai 3 uzvaru tiesa. Visražīgākā punktu bagāža R.Sternātam ar E.Caicu - abiem pa 7 p., 6 punkti J.Kalnēvicam, 4 punkti Matīsma Saulītim un D.Vitkovskim, bet 2 G.Lasmanim.
C grupā vislabākais rādītājs R.Pukinskim - 1 zaudēts punkts ar 37 punktiem, tikpat stabili 2.vietā Mikus Saulītis ar 34 p., 3.vietā ar 30 p. S.Mihejevs, bet 4.vietā pēc ilgāka laika klusēšanas 1.līgā iekļuva I.Pavlovskis ar 29.punktiem. Nedaudz panervozēt nācās A.Verčinam, kurš nebija tālu no izkrišanas uz 2.līgu - 27 punkti. Tikpat punkti, cik A.Verčinam arī ventspilniekam A.Žernovojam, kurš bija jau otrs 1.līgas jaunpienācējs. Viens punkts līdz 1.līgai pietrūka Marisam Emerbergam
Otra lielākā punktu bagāža R.Pukinskim - 9 p., Mikum Saulītim - 7p., S.Mihejevam -5p., pa 4 punktiem I.Pavlovskim un A.Žernovojam, bet A.Verčinam tikai 1 punkts.
D grupā otrs labākais rādītājs pēc zaudētajiem punktiem E.Saulītim - 36 punkti, otrais un trešais E.Mucenieks un D.Ziemelis attiecīgi ar 35 un 34 punktiem, kuriem sekoja vēl 3 skrundēnieši - brāļi Zaharovi un S.Kadakovskis ar 27 punktiem. Kā septītais palika J.Karlovskis ar izcīnītajiem 25 punktiem. Arī šajā gadījumā vairāk vai mazāk var teikt, ka visu izšķīra savstarpējā spēle, kurā ļoti sīvā cīņā ar 1-0 pārāks bija S.Kadakovskis. D.Ziemelim vislabākais rādītājs aizsardzībā - ielaisti tikai 22 vārti. HK Lausks vadītājam A.Ziemelim gandrīz izdevās iekļūt 2.līgā - visu izšķīra sliktāka vārtu attiecība.
Vislielākā punktu bagāža E.Saulītim - 8 p., E.Muceniekam - 7p., D.Ziemelim - 6p., brāļiem Zaharoviem pa 4 p., bet S.Kadakovskim tikai 1 punkts.

Līgas.
4.līgā ir vienīgā, kurā netiek izspēlēti play-off mači un uzvarētājs, kā arī pārējais vietu sadalījums tiek noskaidrots pēc apļa izspēles. Līgā piedalījās 6 klubu pārstāvji - visvairāk pa 4 bija no Skaistkalnes un Rīgas, 3 dalībnieki no Valmieras, pa 2 no Ventspils un Viesītes, kā arī 1 skrundēnietis.
Pārliecinošu uzvaru svinēja ventspilnieks Māris Zariņš, kura vieta visdrīzāk ir 3.līgā. Viņam arī labākie iesisto vārtu, ielaisto vārtu un vārtu attiecības rādītāji, kā arī tikai 3 neizšķirti. Par 2 punktiem atpalika vienīgais skrundēnietis T.Puķe. Trešo un ceturto vietu ar punkta atstarpi aizņēma skaistkalnieši I.Seļezņevs un D.Villa, bet kā piektais pirmais Ventspils čempions ( tālajā 2001.gadā ) I.Šulcs.
3.līga bija visplašāk pārstāvēta - 7 pārstāvniecības - 7 inčukalnieši, 5 rīdzinieki, pa 2 ventspilniekiem, valmieriešiem un skaistkalniešiem un pa vienam rīdziniekam un viesēnietim.
Ar 7 punktu atrāvienu ( tikai 2 neizšķirti ) kā pirmais apli noslēdza G.Karlovskis, otrai un trešais vēl 2 inčukalnieši - A.Grīnbergs un K.Cimers. Pēdējo vakanto vietu aizņēma A.Rudzītis. 3 punkti līdz play-off pietrūka I.Žubeckim. Daudz vairāk tika gaidīts no I.Zuces-Tenčas - 19.vieta ( 63. vieta posmā).
2.līgā piedalījās 7 Rīgas pārstāvji, 5 no Inčukalna GHK, 3 Skrundas GHK, pa 2 Jēkabpils GHK un Viesītes, kā arī 1Ventspils GHK spēlētājs. 2.līgā izvērtās ļoti interesantas situācijas. Vispirms jau droši varēja prognozēt, ka apļa turnīru kā pirmais noslēgs H.Gals ar 5 punktu atrāvienu no B.Ozoliņas. Tālāk rezultāti bija tik blīvi, ka no 3.v. - 17.vietai šķīra tikai 5 punkti, turklāt vairākiem spēlētājiem vairākās grupās bija vienāds punktu skaits, kas padarīja interesantāku vietu sadalīšanu. Trešo un 4.vietu ( līdz ar to vietu play-off ) izcīnīja E.Belševics un R.Zariņš, bet par punktu mazāk bija uzreiz 5 spēlētājiem.
1.līgā spēlēja 8 Skrundas GHK spēlētāji, 7 no Inčukalna GHK, 6 rīdzinieki, 2 no Jēkabpils GHK un 1 ventspilnieks. Kā jau tika minēts pēc savstarpējo spēļu rēķiniem grupās par līderi pirms pārējām kārtām bija kļuvis K.Balodis ar maksimālo punktu summu, 9 p. R.Pukinskism, 8 p. E.Saulītim. Galvenie favorīti E.Caics un A.Sīlis attiecīgi bija tikai 6. un 10.vietās, bet, piemēram, A.Verčins ar 1 punktu atradās tikai 23.pozīcījā. Sākoties apļa turnīram līderi uzņēma apgriezienus un viss pamazām sāka nostāties savās vietās - A.Sīlis pirmais, bet E.Caics otrais. Kā trešais, pēc viena posma izlaišanas bez play-off mačiem bija J.Kalnēvics. K.Balodis līdera godu vēl dalīja arī pēc 16.kārtas, tomēr beigās nedaudz nolūza un palika ceturtais. Vēl vietas play-off sev nodrošināja skrundēnieši R.Pukinskis un J.Zaharovs, kā arī E.Saulītis.
Sīva cīņa bija uz pēdējo vakanto vietu, uz kuru pretendēja 3 spēlētāji - S.Mihejevs, D.Ziemelis un S.Kalniņš. Ilgu laiku 4.-7.vietas robežās turējās S.Kalniņš, bet uz beigām tāpat kā K.Balodis nedaudz nosēdās, bet pārējie tieši uz beigām pielika un pirms pēdējās kārtas situācija bija sekojoša - D.Ziemelim - 29 punkti, S.Mihejevam un S.Kalniņam pa 27 punktiem. Pats interesantākais bija tas, ka Didzis un Sergejs pēdējā kārtā tikās savā starpā. Lai iekļūtu play-off Didzim pietika ar neizšķirtu, bet svarīgo uzvaru sev izcīnīja S.Mihejevs, tikmēr S.Kalniņš pēdējā kārtā izrāva uzvaru pēdējās sekundēs ar izgājienu viens pret vienu pret D.Vitkovski. Līdz ar to visiem bija vienāds punktu skaits, bet papildus rādītāji labāki bija S.Kalniņam un otro reizi pēc kārtas iekļuva izslēgšanas spēlēs.
Labi apļa turnīru iesāka R.Sternāts, bet beigas sanāca pagalam nesekmīgas - 14.vieta. A.Verčins spēja pacelties vien līdz 17.vietai. Tā pašvakāk gāja senioram A.Vitolam, kuram ar vēl vienu senioru vienāds punktu skaits un dalīta 21.-22.vieta. Protams, pirmos kucēnus slīcināt dabūja 1.līgas jaunpienācēji A.Žernovojs un G.Lasmanis - attiecīgi pēdējās vietas līgā.

Play-off.
3.līgā iesākto turpināja G.Karlovskis , joprojām nezaudējot nevienu spēli ar 3-0 1/2finālā apspēlēja A.Rudzīti. Otrajā pārī K.Cimers ar 3-2 apspēlējot A.Grīnbergu jau pakāpās vismaz par vienu vietu. Spēlē par 3.vietu A.Grīnbergs ar 3-1 uzvarot A.Rudzīti nodrošināja inčukalniešiem pirmās 3 vietas šajā līgā.
Finālā pie pirmajiem zaudējumiem tika G.Karlovskis, zaudējot arī sērijā K.Cimeram ar 1-3 ( 2 spēlēs bija nepieciešams pagarinājums, bet visas beidzās ar 1 vārtu starpību ).
2.līgu turpināja iekarot H.Gals ar 3-1 apspēlējot R.Zariņu, bet otrajā pārī sīvā cīņā B.Ozoliņa ar 3-2 apspēlēja E.Belševicu. Spēlē par 3.vietu E.Belševics ar 3-1 apspēlēja R.Zariņu, bet finālā H.Gals neatstāja B.Ozoliņai nekādu cerību - 3-0.
1.līgā A.Sīlis 1/4finālā pārliecinoši ar 4-0 apspēlēja S.Kalniņu, R.Ciacs un R.Pukinskis ar 4-1 attiecīgi apspēlēja E.Saulīti un K.Balodi, bet vienīgā sīvā cīņa izvērtās starp J.Zaharovu un J.Kalnēvicu, kurā ar 4-3 pārāks bija Jevgēņijs. Jāpiebilst ka lielais vairums spēlēs uzvarētājs bija ar lielu vārtu starpību.
1/2finālā jau atkal R.Pukinskis jau kuru reizi nespēja pārvarēt A.Sīlā pretestību zaudējot sērijā ar 1-4. Tāds pats rezultāts sērijā fiksēts spēlē starp J.Zaharovu un E.Caicu. Ar 4-1 pārāks bija Edgars.
Spēlē par 3.vietu R.Pukinskis J.Zaharovu uzvarēja bez variantiem ( pat ar 5-0 un 10 -0 ). Jāpiebilst, ka ar J.Zharova aizsardzību play-off laikā kaut kas nebija kārtībā, par ko liecināja lielie zaudējumi.
Finālā nedaudz negaidīti viss beidzās bez pretestības. Ar 4-0 pārāks bija A.Sīlis.

Kopvērtējumi un nominācijas.
Open klasē pirmais trijnieks ( A.Sīlis, R.Pukinskis un E.Caics ) kopvērtējumā izskatās stabils un ja E.Caics atlikušajos posmos piedalīsies, tas paliks nemainīgs - jautājums būs tikai vietu sadalē.
Junioriem: pēc uzvaras posmā tuvāk līderim A.Vercinam piekļuvis Matīss Saulītis - atstarpe 7 punkti. Izcīnot trešo vietu, tuvāk tai arī kopvērtējumā ir A.Kuzņecovs, vairs tikai 5 punktu attālumā no A.Zaharova.
Dāmām nepiedaloties D.Ozoliņai un E.Galai posmā uzvarēja B.Ozoliņa, kurai panākums ļāvis izvirzīties kopvērtējuma vadībā. Tālāk seko G.Paķe un I.Zuce-Tenča.
Senioriem pie uzvaras nu jau kuro reizi tika A.Vītols, gan pateicoties labākiem papildus rādītājiem, turklāt ar savu tiešo konkurentu I.Pavlovski. Trešais E.Belševics. Kopvērtējumā vadošajā trijniekā tie paši, vien otrais ir E.Belševics.

 

Rezultāti

 

TURNĪRU KALENDĀRS

KALENDĀRS TABULĀ
RK logo