• http://www.galdahokejs.lv
 • Meduskoks
 • Bahlsen
 • RD IKSD
 • www.perfettivanmelle.com/
 • mentos
 • Chupachups
 • TabulaRasa
 • Meller
 • Stiga
 • IZM
 • 1a.lv
 • Mollers
 • Fruittella
 • Nano.lv

MŪSU PARTNERI


stiga

mentos

chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD

Jaunās sezonas priekšvakarā


Aiz kalniem vairs nav jaunā galda hokeja sezona.

Jau 23.septembrī, sestdien, Inčukalnā tiek dots starts cīņām Latvijas Kausā un Latvijas Amatieru Līgā.
Tie ir pirmie lielie Latvijas turnīri sezonā, kurā samērot spēkus sabrauks stiprākie visu nomināciju profiņi un amatieri. Ko gan atnesīs mums jaunā galda hokeja sezona? Cerams, tikai labas vēsmas. Pirmkārt, jau papildinājumu amatieru galā. Otrkārt, šis varētu būt eksperimentāls gads, jo sezonas noslēgumā ir nevis Pasaules, bet gan Eiropas čempionāts, kurš gan īpaši pēc mēroga neatpaliek.

Izmaiņas Latvijas kausa izcīņas principos.
Šosezon Latvijas kauss piedzīvos izmaiņas. Pirmkārt, tiks samazināts gan spēļu skaits kopumā, gan spēlētāju skaits līgās. Piemēram, 1.līgā spēlētāju skaits svārstīsies no 16-18 robežās. Tas ir paredzēts, lai izslēgtu meistarības plaisu starp augšgalu un apakšgalu, tai pašā laikā, arī tagad apakšgals nevarēs dzīvot mierīgi, jo būs starp līgu play-off mači. Arī grupu turnīrā spēlētāju skaits nebūs vairāk par 15-16. Tā kā pēdējās sezonās spēlētāju skaits nav bijis īpaši liels un pēc būtības lielāks pieplūdums nav gaidāms, tad lielos vilcienos ir jāsaka, ka spēļu skaits +/- paliks tāds pats, toties kā jau minēju, 1.līgā tiks izlīdzināts spēku samērs un turpmāk uz priekšdienām lielāka spēlētāju skaita gadījumā samazināts spēļu skaits grupās. Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šosezon ieskaitē ies visi 4 posmi.

Izmaiņas Latvijas OPEN čempionāta izspēles principos.
Sezonas pirmajā pusē Latvijas GHF valde arī Latvijas OPEN čempionātam izstrādās jaunus izspēles principus. Arī tur tiks samazināts gan kopējais spēļu skaits, gan spēlētāju skaits līgās, bet ne tik krasi kā Latvijas kausā. Lielāka spēlētāju pieplūduma gadījumā paredzēta arī kvalifikācija, kuras maksimāli pieļautais spēļu ilgums būtu 1 stunda. Lielāka budžeta piešķiršanas gadījumā pēc Latvijas čempionāta ir paredzēts noslēguma pasākums, kurā varētu būt ietverts neliels koncerts, dzīvā mūzika, sezonas balvu piešķiršana, izlases dalībnieku paziņošana un vēl šis tas.

Suvenīrs/balva. Piedaloties visos Latvija kausa izcīņas un 4 Latvijas Amatieru līgas posmos katrs dalībnieks savā īpašumā no Latvijas GHF varēs saņemt īpašu dāvanu/suvenīru ar LGHF logo.

Spēlētāju pārejas. Pēc divām aizvadītām Latvijas Amatieru līgas sezonām ir noteikta gan punktu izteiksme amatieru gradācijai, gan arī tā pacelta. Tomēr ar to nav bijis pietiekoši un vērtējot pēc spējām un prasmēm (arī ar 100 punktus nesasniegtu robežu, kas pašreiz ir amatiera griesti pēc Pasaules reitinga gradācijas viena turnīra izteiksmē) Latvijas GHF uz nākamo sezonu no amatieriem uz profesionāļiem ir pārcēlusi sekojošus spēlētājus: Rihards Arājs, Toms Baumanis, Alberts Bērtiņš, Silvestrs Bružēvics, Andrejs Farafanovs, Roberts Līvmanis, Leonards Mazūrs, Kristaps Naglis, Roberts Pelšs, Kristaps Riekstiņš, Rolands Riekstiņš, Patriks Strods un Toms Stūrmanis.

Inčukalns - Rīga - Inčukalns + Jēkabpils!
Pēc visai līdzīga sezonālā scenārija jau ilgāku laiku tiek aizvadīti lielie Latvijas turnīri ar nelielām dislokācijas vietām Ventspilī, Jēkabpilī un Valmierā/Burtniekos. Viss ir samērā vienkārši – lielos turnīrus aizvadīt Rīgā un netālu esošajā Inčukalnā ir izdevīgi no ģeogrāfiskā viedokļa. Šogad nelielu atelpu paņēma Ventspilnieki – viņu vietā pirmo reizi 2 Latvijas kausa posmi norisināsies Inčukalnā, tad sezonas vidus ierasti  pārcelsies uz Rīgu, kad tiks aizvadīti vēl 2 Latvijas kausa un Latvijas Amatieru līgas posmi, skolēnu turnīrs Sarauj, Rīgas kauss un Latvijas komandu čempionāts OPENā un junioriem, bet beigas atkal nonāks Inčukalnā, kad tur notiks visi iespējamie Latvijas čempionāti. Vienīgais izņēmums šogad ir Jēkabpils, kur regulāri līdz šim notika noslēdzošie Latvijas kausa posmi. Šogad Jēkabpilī galda hokejs sitīs augstu vilni – tur notiks Pasaules tūres posms, turklāt kāds! Tā kā Jēkabpils/Latvijas GHF ieguva arī iespēju pirmo reizi rīkot Pasaules klubu čempionātu, tad Pasaules tūres mazais posms, kura iespējas jau ilgu laiku izmantoja arī Latvija, pārvēršas par tādas pašas nozīmes/kategorijas turnīru kā Rīgas kauss!!! Tā ka 3.un 4.martā Pasaules galda hokeja galvaspilsēta būs Jēkabpils!

Eiropas čempionāts.
Pēc esošā reglamenta sezonas noslēgumā Eiropas čempionātā, kurš norisināsies Zviedrijas pilsētā Eskilstūnā, Latvijas izlasi OPEN klasē un pārējās nominācijās individuālajos turnīros varēs pārstāvēt attiecīgi par 2 (kopā 10) un 1 (kopā 4) dalībniekam vairāk. Līdz ar to lielāku nozīmi iegūst kvalificējušos spēlētāju skaits pēc standarta turnīriem Latvijas reitingā.

Dalības maksa ar pārskaitījumu.
Kā jau pērn, tā arī šosezon par dalību turnīros varēs samaksāt ar pārskaitījumu.

TURNĪRU KALENDĀRS

KALENDĀRS TABULĀ
RK logo