• http://www.galdahokejs.lv
 • Meduskoks
 • Stiga
 • Chupachups
 • Fruittella
 • Nano.lv
 • 1a.lv
 • Bahlsen
 • IZM
 • Mollers
 • Meller
 • www.perfettivanmelle.com/
 • RD IKSD
 • TabulaRasa
 • mentos

MŪSU PARTNERI


stiga

mentos

chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD

Inčukalna CHALLENGE 2016


Seškārtējais!

Svētdien, neierasti agri (11.decembris) Inčukalnā tika aizvadīts viens no Inčukalna GHK rīkotajiem trim sezonas turnīriem – Inčukalna CHALLENGE 2016. Turnīrs, kurš ir iemantojis arī neoficiālu nosaukumu – Ziemassvētku turnīrs. Tas tika aizvadīts jau 11 gadu pēc kārtas un tas tāpat kā Inčukalna čempionāts ir vienas dienas turnīrs. Šogad turnīrs pulcēja 29 Inčukalna GHK un Inčukalna novada pārstāvjus un par tā uzvarētāju otro gadu pēc kārtas kļuva Jānis Kalnevics.

Ik pa brīdim kluba vadība pamaina izspēles principus, lai sacensības padarītu interesantākas, bet šoreiz izspēles principi palika pēc pagājuša gada parauga, kad tika spēlēts 2 kārtās. Pirmajā sacensību kārtā tika aizvadīts kopējais apļa turnīrs, kurā dalībnieki spēlēja katrs ar katru sakrājot 28 spēles. Atkāpītei jāpiebilst, ka pirmo reizi sacensībās Inčukalnā tika izmantota skorpiona palīdzība atvieglojot un paātrinot sacensību norisi! Otrajā sacensību kārtā dalībnieki pēc ieņemtajām vietām 1.kārtā tika sadalīti pa pieciniekiem – 1.-5.v., 6.-10.v., 11.-15.v. un t.t. un izspēlēja papildus mini apļa turnīru. Lai arī šogad tika spēlēts pēc līdzīga scenārija kā pērn, tomēr nelielas izmaiņas notika arī šogad – ja pērn kopā tika skaitīti izcīnītie punkti abos apļa turnīros, tad šogad sasummējot izcīnītās vietas . Augstāku vietu ieguva tas, kurš sakrāja mazāku vietu summu!

Šī gada Ziemassvētku turnīrā piedalījās gan pieredzējušie kluba biedri – Kārlis Balodis, Jānis Kalnevics (nespēlēja Rīgas kausā), brāļi Mikus un Matīss Saulīši, Sandis un Rainers Kalniņi, Haralds Gals, brāļi Jānis un Guntis Karlovskis, kā arī Ilze Zuce-Tenča, kā arī vesela virkne jauno kluba biedru. Par līderi pēc 15.kārtām (pirmā lielā pauze) izvirzījās Sandis Kalniņš un Jānis Kalnevics – 14 uzvaras un 1 neizšķirts, vien Sandim labāka vārtu attiecība. Tomēr uz apļa turnīra beigām Sandis (47 punkti) noplīsa zaudējot 3 spēles pēc kārtas un iekļuva fināla pieciniekā tikai no 5.vietas, bet Jānis Kalnevics (53 punkti) vienīgo zaudējumu piedzīvoja pēdējā, 29.kārtā, kas viņam netraucēja noturēt līdera pozīcijas pēc pirmā apļa turnīra. Otrais ar 51 punktu finišēja Mikus Saulītis, bet 3.un 4.vietās attiecīgi ierindojās Kārlis Balodis un Matīss Saulītis. Pirmais aiz svītras palika Rainers Kalniņš ar 43 punktiem – sāpīgi zaudēti punkti reitingā zemāk stāvošajiem spēlētājiem sākuma stadijā neļāva sasmelt izlieto. Nedaudz negaidīti otrajā pēc spēka pieciniekā (kur dalīja vietas no 6.-10.) vieta neatradās Jānim Karlovskim – 12.vieta, toties kā desmitais tur nokļuva Jāņa brālis Guntis!

Pēc otrā pārtraukuma dalībnieki ķērās pie izšķirošajiem notikumiem – papildus 4 spēlēm savos pieciniekos (līgās), kā arī savus uzdevumus klātienē un neklātienē risināja juniori un debitanti. Kā vienīgais 4.līgā (16.-20.vieta) no debitantiem iekļuva Roberts Līvmanis jau automātiski nodrošinot 1.vietu savā kategorijā. 5.līgā pie uzvaras tika Toms Baumanis apsteidzot Krišu Skujenieku, tādā veidā abi ierindojās attiecīgi 2. un 3.vietās debitantu konkurencē (pavisam to bija 7). Kā vienīgais 2.līgā bija iekļuvis Rainers Kalniņš, kurš izcīnīja automātisku uzvaru junioru konkurencē (šovakar startēja 18 juniori). Lai arī Rainers pēc  pirmā apļa izcīnīja 1.vietu 2.līgā, tomēr otrajā piegājienā savā mini turnīrā palika tikai 4-ais kopējā konkurencē priekšā palaižot arī Haraldu Galu (6.vieta noslēgumā). 3.līgā (11.-15.v.) pie atkārtotas uzvaras tika Roberts Suharevs juniors nodrošinot starp junioriem 2.vietu (11.vieta kopējā konkurencē), bet 3.vietā junioriem ierindojās Hugo Brengulis.

Kā jau to varēja gaidīt – interesantas lietas norisinājās spēlēs par 1.-5.vietu. Lai noslēgumā ierindotos vismaz 3.vietā, tad S.Kalniņam bija vai nu jāuzvar papildus apļa turnīrs, vai nu jāierindojas vismaz 2.vietā, bet tas Sandim neizdevās jau pašā sākumā, kas ļāva samierināties ar 5.vietu. Vispirms jāpiebilst, ka pie drošas uzvaras tika Jānis Kalnevics spēlējot tikai 1 reizi neizšķirti, bet par 2.un 3.vietu notika spraigas cīņas, ieskaitot pēdējo kārtu. Diemžēl notikumus vairs kopējā situācijā nespēja ietekmēt Matīss Saulītis, kurš savas spēles jau bija izspēlējis sakrājot 4 punktus. Pēdējā kārtā J.Kalnevics ar 3-1 uzveica Miku Saulīti, kurš arī papildus apļa turnīru beidza ar 4 punktiem. Kā izrādījās, diezgan ietekmējoši notikumi norisinājās spēlē starp Kārli Balodi un Sandi Kalniņu. Kārlis itin droši izvirzījās vadībā ar 2-0, bet tad līdz pat spēles beigām Sandis pārņēma vadību ar 3-2. Tomēr pēdējo vārdu teica Kārlis izlīdzinot rezultātu 3-3 un arī iegūstot 4 punktus un bija jāskatās 3 spēlētāju mini turnīra rezultāti. Izrautais neizšķirts ļāva Kārlim izcīnīt 2.vietu papildus apļa turnīrā un saglabāt pārsvaru pār Matīsu Saulīti un noslēgumā ierindoties 3.vietā, bet pie 2.vietas noslēgumā, pēc vairāku koka medaļu kāršanas kaklā tika Mikus Saulītis. Tikmēr Jānis Kalnevics ne tikai uzvarēja 2. reizi pēc kārtas, bet kopumā to izdarīja jau 6. reizi!

Kā jau ierasts visi dalībnieki saņēma balvas – Ziemassvētku paciņas un pēc turnīra tradicionāli mielojās ar kliņģeri un tēju.

Inčukalna GHK visiem novēl Priecīgus Ziemassvētkus un Laimīgu Jauno gadu!


Apļa turnīrs

Līgas

Vietu sadalījums

FOTO
TURNĪRU KALENDĀRS

KALENDĀRS TABULĀ
RK logo