• http://www.galdahokejs.lv
 • Mollers
 • mentos
 • Meller
 • Meduskoks
 • LPK
 • LSFP
 • Bahlsen
 • Chupachups
 • Stiga
 • Fruittella
 • IZM
 • TabulaRasa
 • www.perfettivanmelle.com/
 • RD IKSD
 • Nano.lv

MŪSU PARTNERI


stiga

mentos

chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD


LSFP logo

Jaunie sasparojas!

Pārsteigumi kvalifikācijā!

Aizvadītajā sestdienā Rīgā, Kultūras vidusskolā notika ģenerālmēģinājums Latvijas kausa 3.posma izskatā pirms gaidāmā Rīgas kausa, kurš sola ļoti nopietnu cīņu - jau tagad uz doto mirkli ir pieteikušies vairāk kā 160 dalībnieki no 11 valstīm, kas ir vēl nebijis notikums! Turklāt par turnīra nopietno līmeni liecina 39 pieteikušies galda hokeja meistari, kuri atrodas pasaules reitingā starp TOP-100! Pēdējos gados bijām pieraduši pie 130 dalībniekiem, bet tagad lielā spēlētāju interese izraisa patīkamas un nostalģiskas atmiņas par pirmo Rīgas kausu lielo piekrišanu, kad pulcējās ap 200 spēlētāju! Laiks nav stāvējis uz vietas un saprotamu iemeslu dēļ galda hokejs ir profesionalizējies un ja agrāk no 200 dalībniekiem aptuveni 100 spēja izpildīt kombinācijas, tad tagad no 160 spēlētājiem varbūt tikai kādi 10 ir totāli iesācēji! Pat neskatoties uz to, ka sacensību vieta ir pamainīta un tā vairs neatrodas Rīgas centrā, kā arī Rīgas kauss tradicionāli tiek aizvadīts nemīlīgā laikā - ziemā, tas nav bijis šķērslis. Vēl vairāk - pēc vairāku gadu mājvietu meklējumiem Rīgā Latvijas GHF ir izdevies atrast sev tīkamu un pieņemamu sacensību vietu - noteikti ārzemniekus ir pievilinājis fakts, ka sacensību vieta ir jauna, mājīga, plaša, gaiša ( kas ir viens no svarīgākajiem faktoriem ) un ar visām citām ekstrām apveltīta! Svarīgi, ka tur var arī paēst pusdienas un pat nomazgāties dušās.

Tikmēr aizvadītajā LK posmā Rīgā startēja 74 dalībnieki, no kuriem, pateicoties jaunajai maiņai jau pasen neredzēti kuplā skaitā, 26 bija no Inčukalna GHK, vēl turnīrā piedalījās 15 dalībnieki no Skrundas GHK, pa 13 pārstāvjiem no Rīgas klubiem un VSJN Ventspils, kā arī 4 Jēkabpils GHK un pa 2 pārstāvjiem no Jūrkalnes un Viesītes. Tā kā jau uz Latvijas kausa izcīņas 1.posmu neatbrauca igauņi, tad arī turpinājumā LK seriāls viņiem ir kļuvis neaktuāls, jo ieskaitē iet visi posmi. Nu jau 2.posmu pēc kārtas paliekam arī bez KŽDC Valmiera pārstāvjiem.

Par posma uzvarētāju kļuva Edgars Caics finālā apspēlējot skrundēnieti Jevgēniju Zaharovu, bet mazajā finālā Žeņas novadnieks Raivis Pukinskis apspēlēja Matīsu Saulīti, kuram mačos iet kā pa viļņiem - 1.posmā 4.vieta, pērn Ventspilī tika plūkti uzvarētāja lauri, bet tagad atkal 4.vieta ( pa vidu arī ne visai izteiksmīgā 4.vieta ( atkal ) Inčukalna GHL 3.posma ietvaros! Matīsa uzdevums Rīgas kausā tā kā būtu skaidrs - .....vieta.....! Nelielu pārsteigumu sarūpēja ducis pieredzējušo spēlētāju - 1.līgā nespēja iekļūt Sandis Kalniņš, Sandis Kadakovskis, Arnis Vītols, Aleksandrs Žernovojs un arī pirms Rīgas kausa iesildīties atnākušais Ilgvars Pavlovskis!

Pārsteigumi notika arī citos līmeņos - sen neredzētu izrādi nodemonstrēja juniori, 9 no kuriem spēja iekļūt 1.līgā, lai arī ar varēšanu tur klājās daudz grūtāk. Nedaudz negaidīti pie uzvaras junioru konkurencē un augstās 13.vietas posmā tika skrundēnietis Gints Lasmanis aiz sevis atstājot inčukalniešus Rihardu Galu un Ilzi Zuci-Tenču. Latvijas kausa kopvērtējuma līdzšinējam līderim inčukalnietim Robertam Kupčam posms nebija veiksmīgs, kā rezultātā tikai 23.vieta! Priecēja arī fakts, ka starp 9 junioriem, kuri bija iekļuvuši 1.līgā 3 bija no VSJN Ventspils kluba. Jāatzīmē arī, ka lielajam vairumam no šiem junioriem tie bija vai nu labākie turnīri pēc PR rādītājiem, vai nu labākie no 4 esošajiem rādītājiem. Tā piemēram pie labākajiem turnīriem tika G.Lasmanis un uzreiz iebrauca 700-niekā - 719, Marisam Emerbergam - 653, Viesturam Lapiņam - 647, Ērikam Kuharjonokam - 639, Ilzei Zucei-Tenčai sanāca atkārtots labākais turnīrs - 656 punkti, bet jūrkalnietim Elvijam Siliņam otrs labākais turnīrs - 562 punkti.

Labi pastrādāja arī dāmas - par Ilzi jau minējām - ar iekļūšanu 1.līgā viņa automātiski nodrošināja jau 3 uzvaru pēc kārtas dāmu konkurencē. 2.līgā play-off spēja iekļūt Dārta Ozoliņa, kas deva viņai 2.vietu posmā un 2 labāko turnīru pēc PR rādītājiem. Trešā Baiba Dace Ozoliņa.

Joprojām lietas buksē senioru konkurencē, kur ir ļoti vāja apmeklētība, lai arī kam spēlēt būtu. Pie kārtējās uzvaras tika Arnis Vītols aiz sevis atstājot Vilni Zoldneru un Ilgvaru Pavlovski, kurš 2.līgā nespēlēja veselības problēmu dēļ.


Kvalifikācija.

A grupā kā pirmais finišēja Edgars Caics, kurš neklātienes cīņā sameta visvairāk vārtu - 154 un uzrādīja labāko vārtu attiecību - +120! Pārliecinoši 1.līgai no A grupas kvalificējās J.Zaharovs, Mikus Saulītis, R.Gals, V.Lapiņš un kā pēdējā sestā arī I. Zuce-Tenča, aiz kuras par 3 punktiem atpalika jau pieminētie A.Žernovojs un S.Kadakovskis. 2.līgā sev vietu nespēja izkarot Intars Žubeckis. Ja E.Caics bagāžā uz 1.līgu paņēma līdzi 8 punktus, tad pārējie laupījumu sadalīja līdzīgāk - 3-6 punktu robežās.

B grupā bija ļoti garš un izteikts vidējais līmenis kā rezultātā tur notika ļoti interesantas lietas - vispirms jau pārliecinošu dubultuzvaru ar vienādu punktu summu ( 32 ) izcīnīja J.Kalnevics un R.Pukinskis, tad attiecīgi ar 26 un 25 punktiem sekoja Ēriks Kuharjonoks un Haralds Gals. Uz atlikušajām 2 vietām bija 9(!) pretendenti, no kuriem laimīgo lozi izvilka viesēnietis Edijs Bērziņš ar 23 punktiem, bet ar 22 punktiem finišēja uzreiz 4 spēlētāji un tad talkā bija jāņem mikroskops, lai noteiktu vienīgo laimīgo, kurš kā pēdējais iekļuva 1.līgā. Papildus rādītāji ar Eduardu Paķi, Baibu-Daci Ozoliņu un Dārtu Ozoliņu labāki izrādījās ventspilniekam Rūdolfam Kamzolam. Tikmēr tik tikko 2.līgā spēja noturēties S.Kalniņš, kuram tāpat kā E.Kaņepam 21 punkts, bet ar 3.līgu nācās samierināties E.Vītolam un pat R.Valainim! Šajā jūklī 1.no 3.līgas šķīra tikai 2 punkti!!! Gan Jānis, gan Raivis līdzi uz 1.līgu paņēma pa 8 punktiem, bet pārēji 2-4 punktu robežās.

C grupā pārliecinoši pirmais V.Smagars ar 3 punktu atrāvieni sekoja E.Saulītis. Pārliecinoši 1.līgai kvalificējās arī V.Grīnbergs, A.Zaharovs un K.Balodis. Lai iekļūtu 1.līgā no šīs grupas bija nepieciešams vismazākais punktu skaits ņemot vērā visas grupas - 20. R.Kupčam ar tiem pietika, lai kā pēdējam tur nokļūtu. Līdzīgi punkti sadalījās pārējiem 6 spēlētājiem un pēdējam no tiem A.Nažinskim nācās palikt 3.līgā - viņu uz to izstūma I.Pavlovskis, kurš palika 2.līgā pateicoties uzvarai savstarpējā spēlē. V.Smagaram 8 punkti bagāžā, E.Saulītim un V.Grīnbergam pa 6, bet K.Balodim 5. Pārējiem pa 2 un 3 punktiem. Neklātienes cīņā labākā aizsardzība bija Artjomam Zaharovam, kurš savos vārtos ielaida vien 25 ripas, bet nedaudz dīvaini šķiet viņa iespētais rādītājs uzbrukumā - tikai 45 ripas ( tikai 2,6 iesistas ripas vidēji spēlē, kas 1.līgas spēlētājam tā kā būtu par maz ).

D grupā pie uzvaras tika Matīss Saulītis iegūstot 32 punktus ( 8 punkti uz 1.līgu ), otrais ar 30 punktiem finišēja Sergejs Mihejevs, kuram 7 punktu bagāža, bet 3.-6.vietu grupā stabili ieņēma G.Lasmanis ( 6 punktu bagāža ), A.Verčins, R.Sternāts un M.Emerbergs, 2.līgā atstājot senioru Vītolu.

Līgas. 4.līgā tika sadalītas vietas no 65.-74. Pēc izspēlētā apļa turnīra par līgas uzvarētāju kļuva skrundēnietis Kārlis Ābols ar izcīnītajiem 16 punktiem, 2.vietu ieņēma seniors no VSJN Ventspils Georgijs Semjonovs, bet 3.vietā inčukalnietis Reinis Šestakovskis.

3.līgā izslēgšanas spēlēm stabili kvalificējās grupu turnīra viens no lielākajiem neveiksminiekiem R.Valainis un E.Vītols izcīnot attiecīgi 32 un 31 punktu, aiz viņiem sekoja 6 spēlētāju grupa, kura satilpa 2 punktos. Laimīgo lozi - 3.un 4.vietu un iespēju spēlēt paly-off izcīnīja inčukalnietis F.Buhtujevs un A.Nažinskis. Izslēgšana spēlēs nedaudz negaidīti A.Nažinskis ar 3-2 uzveica R.Valaini, bet E.Vītols ar 3-0 pārliecinoši uzveica F.Buhtujevu. Zaudējis 1/2finālā R.Valainis spēlēt neturpināja un tādējādi 3.vieta pienācās F.Buhtujeva, bet finālā E.Vītols ar 3-1 uzveica A.Nažinski un posma kopvērtējumā izcīnīja 45.vietu.

2.līgā pārliecinošas vietas play-off izcīnīja A.Žernovojs un J.Karlovskis ( abiem pa 30 punktiem ), kā arī S.Kalniņš ar 28 punktiem. Kā ceturtā izslēgšanas spēlēm nedaudz negaidīti pievienojās Dārta Ozoliņa ( 23 punkti ), bet kvalificēties play-off spēlēm neizdevās nedz A.Vītolam, nedz S.Kadakovskim, bet I.Pavlovskis, kā jau tika minēts, neturpināja spēlēt veselības likstu dēļ. Kā jau tas pieklājas, tad par 2.līgas uzvarētāju vajadzēja kļūt S.Kalniņam, ko viņš arī sasniedza, lai arī it sevišķi 1/2finālā pret novadnieku J.Karlovski nācās sastapties ar grūtībām 5 spēļu garumā. Otrajā pārī A.Žernovojam savu nopietno nostāju nodemonstrēja Dārta Ozoliņa, kura tika uzveikta sērijā ar 3-1. Kas zina, kā beigtos sērija, ja 4. spēles pagarinājumā uzvarētu Dārta. Par 3.vietu J.Karlovskis ar 3-0 apspēlēja pagurušo D.Ozoliņu, bet finālā, lai arī S.Kalniņš A.Žernovoju uzveica ar 3-0, katrā spēlē nācās pacīnīties - divas no tām beidzās ar pagarinājumiem.

Visbeidzot 1.līgā Rīgas posmā iespēja spēlēt play-off tika dota 16 labākajiem. Pie pirmās vietas un potenciāli labāka izkārtojuma izslēgšanas spēlēs tika E.Caics, kurš kā vienīgais līgā iemeta vairāk kā 100 ripas - 114! Tikai 7.vietā ierindojās Raivis Pukinskis. Izcīnot 24 punktus negaidīti pie 12.vietas tika jaunais skrundēnietis Gints Lasmanis. Teju, teju pie play-off gandrīz izdevās tikt Ilzei Zucei-Tenčai, kas būtu nebijis notikums pēc ilgāka laika. Kāju Ilzei priekšā aizlika novadnieks un arī juniors Rihards Gals, kurš izcīnīja 16.vietu pateicoties uzvarai savstarpējā spēlē. Kā jau to varēja gaidīt, viss atlikušais junioru desants sarindojās līgas apakšgalā. Negaidīti vāji nospēlēja līdzšinējais LK kopvērtējuma līderis junioriem R.Kupčs, kuram tikai 11 punkti un 23.vieta.

Play-off. 1/8finālā piecos pāros uzvarētāju noskaidrošanai bija nepieciešams tikai 3 spēles. Kārtējo reizi savā starpā tikās V.Smagars un Mikus Saulītis un atkal pārāks bija Valts. Tik pat pārliecinoši savus pretiniekus uzveica E.Caics, J.Zaharovs un R.Pukinskis attiecīgi uzvarot Rihardu un Haraldu Galus, kā arī G.Lasmani, kuram Latvijas līmeņa izslēgšanas spēļu pieredzes nav vispār. Kārtējo reizi liktenis kopā saveda R.Sternātu un J.Kalnevicu un atkal ciest nācās Jānim - šoreiz zaudējot ar 1-3. Jāņa zaudējumu sērija pret Raivi Sternātu ir jau ieilgusi - Raivis Jānim pēdējā laikā ir kļuvis par vienu no neērtākajiem pretiniekiem. Kā jau bieži vien tas notiek, sērijas ar S.Mihejevu ir ļoti mazrezultatīvas un sīvas. Tā tas notika arī šoreiz - sērijā, kurā 2 spēles beidzās ar minimālu pārsvaru un 2 bija nepieciešams pagarinājums, uzvaru pār Sergeju izcīnīja K.Balodis. Vissīvākā izvērtās sērija starp E.Saulīti un A.Zaharovu - virsroku ar 3-2 ņēma pieredze - E.Saulītis.

1/4finālā E.Caics ar 3-0 nokausēja K.Balodi, bet Matīss Saulītis ar 3-1 atriebās par brāli V.Smagaram uzvarot ar 3-1. Pie uzvaras ar 3-1 tika arī R.Pukinskis, kurš apspēlēja E.Saulīti - pēdējās 2 spēles beidzās sīvi, jo tika izcīnītas minimālas uzvaras. Vēl vienā pārī starp J.Zaharovu un R.Sternātu bija nepieciešams izspēlēt maksimālo spēļu skaitu un 1/2finālā spēja iekļūt J.Zaharovs.

1/2finālā savā sērijā pret Matīsu Saulīti ar 2-0 vadībā bija E.Caics, bet tad Matīss 2 spēlēs atspēlēja, bet 5 spēlē Matīsam tā arī neizdevās atslēgt Edgara vārtus un nācās zaudēt ar 0-2. Otrajā pārī negaidīti ar 3-1 uzvaru izcīnīja J.Zaharovs apspēlējot savu novadnieku R.Pukinski.

Spēlē par 3.vietu argumentu pret R.Pukinskis nebija Matīsam Saulītim un gala rezultātā zaudējums sērijā ar 0-3, bet finālā pār J.Zaharovu savu klasi nodemonstrējas E.Caics uzvarot ar 3-1.


Kopvērtējumi.

OPEN klasē pēc 3 posmiem līderis ar 340 punktiem joprojām ir Matīss Saulītis, otrais atpaliekot par 4 punktiem R.Pukinskis. Trešais pašlaik ir R.Sternāts ar 325 punktiem, kuram uz papēžiem min J.Zaharovs ar 321 punktu.

Junioru konkurencē ir notikusi līderu maiņa - pēc neveiksmīgā posma uz 2.vietu ir noslīdējis R.Kupčs ar 215 punktiem, turklāt tagad uz papēžiem viņam min novadniece Ilze Zuce-Tenča ar 214 punktiem, bet par līderi ir kļuvis Skrundas GHK pārstāvis G.Lasmanis ar 223 punktiem.

Sievietēm par stabilu līderi ar uzvarām visos posmos turas I.Zuce-Tenča. Otrajā vietā atrodas Baiba Dace Ozoliņa, bet trešā Gundega Paķe.

Senioriem līderis ir A.Vītols, kuram seko Vilnis Zoldners un D.Zariņš.

 

Rezultāti

TURNĪRU KALENDĀRS

KALENDĀRS TABULĀ
RK logo