chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD

Ventspils atklātais čempionāts Junioru, Dāmu un Veterānu nominācijās

Pagājušās nedēļas nogalē Ventspils Jaunrades namā notika cīņas par Ventspils čempiona titulu trijās nominācijās.

Savu ceturto pilsētas čempionātu aizvadīja juniori, kamēr dāmu un veterānu nominācijas dalīja savu čempiona titulu trešo reizi.

Atskatoties atpakaļ, kad pirmais junioru čempions tika noskaidrots vēl vecajā Jaunrades namā, kur par zelta medaļām sacentās septiņpadsmit jaunie censoņi. Par pirmo Ventspils junioru čempionu kļuva Valts Grīnbergs. Nākamos divus titulus izcīnīja attiecīgi Andris Liepiņš un Viesturs Lapiņš. Dāmu un veterānu nominācijas tika iekļautas čempionātā gadu vēlāk. Par pirmo čempioni starp daiļā dzimuma pārstāvēm kļuva Laima Kamzola. Gadu vēlāk par labāko galda hokeja meistari kļuva Baiba-Dace Ozoliņa. Veterāniem abas reizes čempiona godā pabija Arnis Vītols. Tāds bija neliels ieskats šo nomināciju čempionāta īsajā vēsturē.

Šajā čempionātā dāmu konkurencē nūjas krustoja tikai Ventspils spēlētājas. Uz sacensībām nebija ieradusies pērnā gada čempione Baiba-Dace Ozoliņa. Tā kā visas dāmas bija juniores, tad viņas startēja junioru nominācijā un pēc ieņemtajām vietām tika noskaidrots labākais trijnieks. Savu otro Ventspils čempiones titulu izcīnīja Laima Kamzola, atstājot otrajā vietā Paulu Boži, bet trešajā Elēnu Rācenāju.

Ventspils atklātais čempionāts Dāmu nominācijā.
1.Laima Kamzola  VJN
2.Paula Bože  Ventspils
3.Elēna Rācenāja  Ventspils

Vecmeistaru konkurencē bez Jaunrades nama komandas un Ventspils Galda hokeja kluba pārstāvjiem savu titulu aizstāvēt bija ieradies pagaidām vienīgais Ventspils čempions Arnis Vītols no Skrundas.
Par uzvarētāju kļuva šā gada Baltijas un Latvijas čempions Aleksandrs Žernovojs, kura uzvaru kolekcijā šajā sezonā vēl ir Latvijas kauss un Ventspils kauss. Sudraba medaļu izcīnīja patreizējais Rīgas čempions šajā nominācijā Guntis Ernšteins. Arnim Vītolam šoreiz tika bronzas godalga.

Ventspils atklātais čempionāts Veterānu nominācijā.
1.Aleksandrs Žernovojs  VJN
2.Guntis Ernšteins  VJN
3.Arnis Vītols  Skrundas GHK
4.Ingmārs Šulcs  VGHK
5.Georgijs Semjonovs  VJN
6.Dainis Zariņš  VGHK

Viskuplāk pārstāvētā nominācija šajā čempionātā bija junioru, kur par medaļām cīnījās vienpadsmit jauno censoņu no Jaunrades nama komandas un Skrundas Galda hokeja kluba. Jāatzīmē, ka šoreiz junioru cīņās nestartēja neviens no iepriekšējo gadu čempioniem (pirmais čempions ir pārgājis pieaugušo kārtā). Tas nozīmē, ka būs gaidāms vēl viens zelta ieraksts čempionāta vēsturē.

Sākumā juniori aizvadīja grupu turnīru, kurā tika izspēlēts viens aplis un labākie astoņi turpināja cīņas ceturtdaļfinālā.

Izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā, sērijā līdz trijām uzvarām Edžus Kaņeps uzveica Elēnu Rācenāju 3:2 (3:4; 3:(4p); 6:0; 5:1; 5:2). Eliāns Ēdelis apspēlēja Jāni Zālīti 3:0 (7:1; (5p):4; 6:1). Rūdolfs Kamzols bija pārāks pār Alenu Kalniņu 3:0 ((4p):3; 6:2; 6:1), bet Gints Lasmanis vinnēja Laimu Kamzolu 3:0 (4:0; 4:0; (4p):3).

Pusfinālā līdz trijām uzvarām sērijā Rūdolfs Kamzols ņēma virsroku pār Edžu Kaņepu 3:1 ((6p):5; 0:3; (5p):4; 3:1) un pirmais kvalificējās čempionāta finālam. Sīvāka cīņa norisinājās starp Gintu Lasmani un Eliānu Ēdeli, kur aizvadot maksimālo spēļu skaitu uzvaru  svinēja Lasmanis. Gints Lasmanis/ Eliāns Ēdelis 3:2 (2:3; 4:0; (3p):2; 3:(4p); 5:1).

Lai gan cīņā par bronzu līdz trijām uzvarām sērijā Eliāns iesāka ar iespaidīgu sākumu, tomēr turpinājumā viņš nespēja atrast argumentus pret Edžu. Gala rezultātā Kaņeps kāra sev kaklā bronzas medaļu. Edžus Kaņeps/ Eliāns Ēdelis 3:1 (2:10; 2:1; 2:0; 4:1).

Zelta finālā līdz trijām uzvarām sērijā Rūdolfs Kamzols pārspēja Gintu Lasmani 3:1 (1:3; 1:0; 4:3; 5:4) un pirmo reizi kļuva par Ventspils junioru čempionu.

Ventspils atklātais čempionāts Junioru nominācijā.