• http://www.galdahokejs.lv
 • Stiga
 • www.perfettivanmelle.com/
 • RD IKSD
 • Chupachups
 • Bahlsen
 • IZM
 • Meduskoks
 • Mollers
 • Meller
 • Nano.lv
 • mentos
 • TabulaRasa
 • LPK
 • LSFP
 • Fruittella

MŪSU PARTNERI


stiga

mentos

chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD


LSFP logo

4. Latvijas čempionāts

4.Latvijas čempionāts organizācijas ziņā neko daudz neatpalika no iepriekšējā čempionāta. Latvijas galda hokeja federācijai pats galvenais, protams, šķita Rīgas kauss un LRT bija pašu spēlētāju ( pārējo federācijas darboņu ) rokās un nekādu atbalstu joprojām nesaņēma. Tā, pat, kā 3.čempionātā īsti neatrodot sev vietu Rīgā, kur aizvadīt mačus, kārtējo reizi čempionāts nonāca pie sasistas siles - pēdējā mirklī tika sadabūta vēl briesmīgāka paskata skolas aktu zāle, kur šķiet bija pamesta kopš padomju laika beigām. Tas jau sāka ost pēc dūmiem - proti jau laikus Rīgas galda hokeja dzīves bīdītājiem nākamajā sezonā bija jāsāk domāt, kur spēlēt nākamo sezonu! 2003./04.g.sezona sakrita ar tukšo gadu - 2004.gadā nenotika Pasaules čempionāts un spēlētājiem iespējams vairs nebija pēc kā tiekties un tāpēc, piemēram, interesi bija zaudējuši daži izlases līmeņa spēlētāji - Jevgēnijs Sprūžs vispār nepiedalījās nevienos sezonas mačos, bet čempions Mārtiņš Zirnis aizvadīja tikai 1.LK posmu, par ko, protams, vēlāk samaksāja. Lai arī spēlētāju entuziasms nedaudz noplaka, tomēr līmenis uz vietas nestāvēja. Karuseli turpināja griezt jau otrā LK sezona, papildus LRT piebiedrojās arī reanimētais Rīgas čempionāts, kura izspēles principi bija līdzīgi, kā Latvijas čempionātam - grupas un līgas. Tikmēr visas sezonas garumā notika pārmaiņas un pārbīdes Latvijas līmeņa plauktos. Tūlīt pat aiz Rīgas par otro galveno vilcējspēku kļuva Skrunda, pie apvāršņa nopietnāk sāka parādīties Inčukalns, Pastende, kaut kur pavīdēja Dobele, bet tikmēr labi iesākto vējā palaida Ventspils, ko varēja izskaidrot ar organizatora trūkumu. Pie teikšanas LRT nu jau bija jaunā paaudze - visas sezonas garumā, tāpat, kā iepriekš, turpināja dominēt Didzis Ozoliņš, kuram vēl iespaidīgāka sērija - 1., 1., 1., 1., 2., 1., 1., vietas, kā arī no Edgara Caica ēnas iznākušais pavisam vēl zaļais Atis Sīlis, kurš savu vienaudžu vidū izcēlās ar īpašu pacietību un milzīgu gribasspēku. No varenās trijotnes, kuri īpaši dominēja pirmajos 3 Latvijas čempionātos tikai Sergejs Mihejevs vēl spēja būt konkurēt spējīgs izcīnot 4.vietu. Mārtiņam Zirnim izlaižot visu sezonu nācās samierināties vien ar 10.vietu. Kārtējo vilšanos piedzīvoja Didzis Ozoliņš - dominējot visu sezonu tieši Latvijas čempionātā nākas ieņemt zemāko vietu sezonā - sesto. Galu galā sezonā līdz Latvijas čempionātam piedaloties tikai 5 mačos un izcīnot 9., 4., 5., 4. un 6.vietu par jauno Latvijas čempionu pārliecinoši ar 3 punktu pārsvaru pār tuvāko konkurentu kļūst Edgars Caics aiz sevis atstājot Ati Sīli un tieši uz sezonas beigām strauji apgriezienus uzņēmušo Raivi Pukinski no Skrundas. Viss trijnieks junioru rokās! Tā dzima jaunās Latvijas galda hokeja zvaigznes, kuras no skatuves nav nokāpušas vēl līdz pat šodienai!

Arī 4.čempionātā viss bija pa vecam - grupas un līgas. Čempionātā piedalījās 54 spēlētāji un sākumā visi tika sadalīti 3 grupas pa 18 spēlētājiem katrā. 8 labākie spēlētāji sev nodrošināja vietu Augstākajā līgā, nākamie 5 spēlēja 1.līgā ( 25.v. - 39.v. ) un pēdējie 5 grupā sacentās 2.līgā ( 40.v. - 54.v. ). A grupā par sevi pirms izšķirošajām cīņām līgās lika manīt Raivis Pukinskis, kuram pārliecinoša uzvara. B grupā nedaudz negaidīti 1.vietā ierindojās talsenieks Agnis Dadzis atstājot aiz sevis pat savu skolotāju Salvi Skaraini. Jau tad trauksmes signālus saņēma Mārtiņš Zirnis, teju, teju iekļūstot Augstākajā līgā - līdz 9.vietai grupā bija vien 2 punkti. C grupā dubultuzvaru izcīnīja Edgars Caics un Atis Sīlis.

3.līgā ar 5 punktu pārsvaru 1.vietu izcīnīja dobelnieks Mārcis Jurēvics ( 12 uzvaras un 2 neizšķirti ). Otrajā vietā ierindojās skrundēnietis Mārtriņš Līdums, bet trešais vēl viens dobelnieks Arnis Gavars. Tikmēr 4.vitā ierindojās visiem labi zināmais Edgars Saulītis un 9.vietā Jānis Kalnevics, kuri tagad ir ne tikai vieni no vadošajiem spēlētājiem Inčukalna GHK, bet arī Latvijā. 2.līgā uzvarēja Inčukalna GHK vecmeistars Aivars Vāvers. Otrais finišēja Artūrs Verčins, bet 3.vietu izdevās izcīnīt Lienītei Skarainei. 1.līgā ar 3 punktu atrāvienu pār tuvāko konkurentu par jauno čempionu pirmo reizi kļuva Edgars Caics. Otrajā un 3.vietās finišējošie A.Sīlis un R.Pukinskis pabeidza apļa turnīru ar vienādu punktu skaitu - 34 un neizšķirtu savstarpējā spēlē, bet Atim bija labāka vārtu attiecība un sudraba medaļa rokā. Pie sudraba un bronzas medaļām varēja tikt arī S.Mihejevs ( 4.vieta ), S.Skarainis ( 5.vieta ) un D.Ozoliņš ( 6.vieta ), kuriem punkts mazāk. Savu sakāmo vēl nebija teikuši pārējie Skrundas juniori, bet jau varēja redzēt pirmos rezultātus - 13.v. finišēja Deniss Vitkovskis, 15.v. Edgars Mucenieks un 16.v. Jevgēnijs Zaharovs.

Rezultāti

TURNĪRU KALENDĀRS

KALENDĀRS TABULĀ
RK logo