• http://www.galdahokejs.lv
 • Fruittella
 • TabulaRasa
 • www.perfettivanmelle.com/
 • IZM
 • Stiga
 • RD IKSD
 • LPK
 • Meduskoks
 • mentos
 • Chupachups
 • Mollers
 • Bahlsen
 • Meller
 • LSFP
 • Nano.lv

MŪSU PARTNERI


stiga

mentos

chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD


LSFP logo

Interesantais papildinājums

Ar jaunievedumu noslēdzās nu jau 11. Rīgas čempionāts, kuru var uzskatīt par vecāko mūsdienu modernā galda hokeja turnīru Latvijā. Savulaik Rīgas čempionāts bija kaut kas līdzīgs Latvijas Reitinga Turnīriem šobrīd- tas notika vairākos posmos pulcējot tolaik labākos galda hokejistus. Laika gaitā turnīrs zaudēja savas pozīcijas, jo galda hokejs strauji attīstījās arī ārpus Rīgas un tāpēc ilgi nebija jāgaida - kopš 2002./2003.gada sezonas tika radīti LRT, kur sacensības Latvijas kausa ietvaros notika pa visu Latviju, bet Rīgas čempionāts, kā turnīrs - galda hokeja šūpulis Latvijā, tika pagodināts ar tā iekļaušanu LRT, bet ne vairs kā vecajā formātā, bet gan atvēlot tam vienas dienas turnīra statusu. 2005.gadā pienāca Latvijas čempionāta nozīmes pārvērtēšana - pēc ilgām diskusijām federācijā beidzot nonāca pie loģiska iznākuma - papildus kvalifikācijai un līgām, čempions beidzot tika kaldināts smagās play-off cīņās, kā tas pieklājas visos čempionātos! Līdz ar to Rīgas čempionāts palika vienīgais LRT, kurā viss tiek noteikts izspēlējot apļa turnīru ( kvalifikāciju un līgas )! Lai nedaudz uzlabotu turnīra jau iesīkstējušo gaisotni, tika nolemts to nedaudz uzfrišināt! Kā jau vienmēr pārmaiņu gadījumos atrodas arī pa kādai neapmierinātai personai. Čempionātā tika ieviesta jauna punktu skaitīšanas sistēma. Par uzvaru pamatlaikā dalībnieks saņēma 3 punktus, par zaudējumu pamatlaikā saņēma 0 punktus, bet ja spēlētāji nospēlēja neizšķirti, tad abi automātiski saņēma pa 1 punktam, bet tas vēl nebija viss. Neizšķirti nospēlējušie spēlētāji uzreiz pēc kārtas turpināja spēlēt pagarinājumu līdz pirmajiem gūtajiem vārtiem un tā uzvarētājs tika pie papildus 1 punkta - tātad kopā 2 punkti ( spēlēt pagarinājumus tika izlemts uz tā rēķina, ka čempionātā netiek izspēlēti play-off mači, kas parasti prasa aptuveni 3 stundas). Šī sistēma mēnesi iepriekš tika izmēģināta Inčukalna Ziemassvētku turnīrā Inčukalns CHALLENGE un darbojās ļoti veiksmīgi. Vislielākās šaubas aprindās radās par turnīra izspēles ilgumu, kas dēļ pagarinājumiem varētu ļoti ieilgt, bet bažām nebija pamata un arī turpmāk domājams neradīsies. Pat vairāk, izspēles ilgums pat pārsniedza visas prognozes - pat ar 1 stundas pusdienas pārtraukumu spēles līgās beidzās aptuveni 16.20, bet bija prognozēts, ka mači beigsies ap 17.00! Nevarētu teikt, ka pagarinājumu izspēles bija neinteresantas un garlaicīgas, katrs cīnījās par papildus punktu, un ja Rīgas čempionātā nav iespēju spēlēt izslēgšanas mačus, tad tā klātbūtni varēja izbaudīt tieši pagarinājumu laikā, kad ir neliela stresa situācija - šādos mačos spēlētāji norūda raksturu!

Kā jau ierasts pēdējos čempionātos, arī šis nebija izņēmums dalībnieku nelielajā skaita ziņā - piedalījās tikai 61 spēlētājs, turklāt 8 no tiem bija viesi, bet 2 sen neredzēti spēlētāji. Pērn pat piedalījās tikai 49, bet aizpērn 65 galda hokejisti. Līdzīgi, kā rakstā par Inčukalna GHL 5.posmu, arī Latvijas līmenī ir vērojamas tādas kā paģiras pēc Jaungada svinēšanas. Neskaitot Rīgas kausu, pirmo reizi kādā no LRT līdzdalību ņēma 4 lietuvieši, kuriem iespējams uz šo lietu jau ir āķis lūpā. Ar savu klātbūtni turnīru pagodināja arī 4 igauņi.

Trešo reizi par Rīgas čempionu kļuva Edgars Caics, kurš uzstādīja savdabīgu rekordu - nezaudēja nevienu spēli 1.līgas apļa turnīrā iegūstot maksimālo punktu summu - 69! Otro vietu izcīnīja Jānis Kalnevics, kurš to pievienoja savai līdzīga rakstura uzvarai Inčukans CHALLENGE turnīrā, bet trešais finišēja Jevgēnijs Zaharovs.

A grupa. Lai iekļūtu 1.līgā, kā jau ierasts lielajā vairumā LRT bija jāiekļūst vadošajā grupas sešiniekā. Edgaram Caicam gan neizdevās izvairīties no kaut viena zaudēta punkta visā turnīrā - zaudējums savam treniņu grupas audzēknim Emīlam Liepiņam ( :D )! Tomēr savstarpējiem rezultātiem nākot līdzi no grupas, Edgars parūpējās, lai savāktu no grupas maksimālo punktu summu - 15. Pārliecinoši 1.līgai izdevās kvalificēties arī A.Žernovojam, J.Žolobovskim un A.Verčinam. Nedaudz negaidīti 1.līgā iekļuva K.Viļums, kurš noteikti var pateikties 3 uzvarām papildlaikā pār saviem tiešajiem konkurentiem, bet elkoņos kost varēja E.Paķis, kuram pietiktu kaut ar vienu uzvarētu pagarinājumu no 5 izspēlētajiem. Līdz ar to laimīgajā 6.vietā ierindojās V.Lapiņš. Vēl vājāk nospēlēja J.Karlovskis, kurš palika 3.līgā. Ceļu uz 3.līgu gan drīz atrada arī viens no straujāk progresējošajiem ventspilniekiem E.Kaņeps.

B grupā uzvarot visās spēlēs pamatlaikā un arī savācot 15 punktus 1.vietu ieņēma E.Saulītis. 1.līgai kvalificējās arī V.Smagars, A.Zaharovs un H.Gals. Uz atlikušajām 2 vietām vietām bija 4 pretendenti. Nedaudz veiksmīgāk nospēlēja Ē.Kuharjonoks un E.Siliņš, aiz borta atstājot R.Galu un E.Ēdeli. Tikai 9. un 10.vietās ierindojās V.Grīnbergs un R.Kamzols.

C grupā vienu vienīgo punktu pret S.Kalniņu zaudēju J.Kalnevics uzvarot pagarinājumā. Jānim solīda bagāža uz 1.līgu - 14 punkti. Vēl 1.līgā pārliecinoši iekļuva S.Kalniņš, J.Zaharovs un R.Kupčs. Nedaudz labāki par G.Lasmani un I.Žubecki ( abiem pa 21 punktam ) bija I.Zuce-Tenča ( 25 p. ) un Vladislavs Trofimovs ( 24 p. ). Joprojām savu acīmredzami augsto spēles tehniku rezultātā nevar pārvērst E.Caica audzēknis S.Lagzdiņš - vieta tikai 3.līgā.

D grupā ar 5 punktu atrāvienu uzvarēja Raivis Sternāts. Pārējos 7 dalībniekus ( 2. līdz 8.vietu ) šķīra tikai 6 punkti. 1.līgā iekļuva arī D.Ziemelis, K.Dubavs un S.Skarainis. 5.un 6.vietas aizņēma V.Hamdamovs un R.Valainis ( abiem pa 28 punktiem ), aiz borta atstājot B.D. Ozoliņu un E.Mucenieku, kurš iespējams pēc ilgāka laika posma nespēlēšanas laikam atguvis apetīti ( mēnesi atpakaļ Edgars piedalījās Rīgas kausā ) - abiem pa 27 punktiem. Turpat 2.līgā aizķērās arī Deniss Klokovs, kurš savulaik bija viens no vadošajiem junioriem Latvijā un nebija piedalījies turnīros 7 gadus! Pavisam bēdīgi klājās V.Zoldneram un G.Paķei, kurus pat nedaudz negaidīti apsteidza lietuviešu seniors Kestutis Bagonas un pamanījās iekļūt 2.līgā!

Līgas.

3.līgā visai loģiski pie šprices bija caurkritušie kvalifikācijas neveiksminieki. Ar 41 puntku uzvaru tajā izcīnīja Vilnis Zoldners un ieņēma 45.vietu kopējā konkurencē. Par 3 punktiem atpalika Filips Buhtujevs, bet 3.-5.vietā sarindojās 3 spēlētāji ar vienādu punktu summu - 3.vieta pēc papildus rādītājiem Valērijam Trofimovam, 4.v. pamanījās ieņemt Jānis Zālīte, bet 5.vietā Gundega Paķe.

2.līgā 1.vietu un 25.vietu kopvērtējumā pateicoties 4 uzvarētiem pagarinājumiem izcīnīja Edžus Kaņeps ( kopumā ar uzvarētajiem pagarinājumiem viņam 10 uzvarētas spēles ar minimālu pārsvaru! ) aiz sevis atstājot Edgaru Mucenieku un Valtu Grīnbergu. 10.vietā ierindojās vecmeistars Deniss Klokovs. Kā jau to varēja paredzēt, grūti klāsies lietuvietim, kurš palika pēdējais ( acīm redzot grupā netika pareizi novērtēts ).

1.līga. Kā jau tika minēts pie 100% rezultāta uzvarot visas spēles, tika Edgars Caics, kura uzvaras pamatlaikā tika apdraudētas labi ja 3-4 spēlēs. Pārliecinošu otro vietu ieguva Jānis Kalnevics ( 59 punkti ), kurš gan no Edgara atpalika par 10 punktiem. Ar vienādu punktu ( 54 izcīnīti punkti ) summu finišēja J.Zaharovs un E.Saulītis, bet 3.vietu pateicoties uzvarai savstarpējās spēlē ieguva Jevgēnijs. 5.vietu, nedaudz reabilitējoties par neveiksmēm LK 3.posmā un Rīgas kausā, ar 48 punktiem, ieņēma S.Kalniņš, bet sešinieku ar 47 izcīnītajiem punktiem noslēdza Valts Smagars. Izcelt varētu Roberta Kupča izcīnīto 7.vietu ( 1.vieta junioros ), kas deva viņam labāko punktu summu PR ietvaros - turklāt pirmo reizi saņemot par to vairāk kā 800 punktus - 818. Sen neredzēti augstu ierindojās K.Dubas, kuram pirmo reizi vairāk par 700 punktiem - 712. Pēc negaidītās augstās vietas Rīgas kausā nekādus brīnumus nespēja demonstrēt J.Žolobovskis ieņemot vien 12.vietu. Augstajā 16.vietā ierindojās vienīgā 1.līgā iekļuvusī dāma Ilze Zuce-Tenča, kura tādējādi otro gadu pēc kārtas ieņēma 1.vietu sieviešu konkurencē. Otrajā vietā ierindojās Baiba Dace Ozoliņa, bet 3.vietā Ilzes novadniece Elīna Gala. Senioru konkurencē ieņemot augsto 15.vietu kopējā konkurencē uzvaru svinēja Vafa Hamdamovs, aiz sevis atstājot Salvi Skaraini. Trešo vietu, pateicoties negaidītai iekļūšanai 2.līgā, sev izkārtoja lietuvietis Kestutis Bagonas, aiz sevis atstājot daudz pieredzējušākos 3.līgas pārstāvjus Vilni Zoldneru un Valēriju Trofimovu. Junioru konkurencē pateicoties veiksmīgajam sniegumam uzvaru izcīnīja Roberts Kupčs, aiz sevis atstājot Jevgēniju Žolobovski un labāko dāmu Ilzi Zuci-Tenču!

Rezultāti

TURNĪRU KALENDĀRS

KALENDĀRS TABULĀ
RK logo