• http://www.galdahokejs.lv
 • RD IKSD
 • LSFP
 • Bahlsen
 • Stiga
 • mentos
 • Meller
 • Nano.lv
 • www.perfettivanmelle.com/
 • IZM
 • Meduskoks
 • Mollers
 • LPK
 • TabulaRasa
 • Chupachups
 • Fruittella

MŪSU PARTNERI


stiga

mentos

chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD


LSFP logo

Inčukalna čempionāts 2024

Nedēļas nogalē, Inčukalnā, tika aizvadīts 24.Inčukalna čempionāts galda hokejā.

Četri jauni čempioni! Patiesībā, līdzīgi kā skolas meistarsacīkstēs, būtu jāsaka, ka 3 jauni čempioni, bet 4 jauni tituli izcīnīti pateicoteis tam, ka viens dalībnieks to spēja 2 kategorijās. Par galveno čempionu, izcīnot jau savu 5. titulu OPEN klasē, kļuva Rainers Kalniņš, kurš dzenas pakaļ Matīsa Saulīša 6 uzvaru sasniegumam.

Challenge populārāks par čempionātu! Lai arī Inčukalna čempionāts ir prestižāks par Inčukalna Challenge tunrīru, pēdējās sezonās tieši Ziemassvētku gaidās aizvadītais turnīrs ir piesaistījis vairāk dalībnieku nekā vietējās meistarsacīkstes. Šosezon abu turnīru dalībnieku attiecība 36-38 par labu Ziemassvētkiem. Tomēr, cerams, šis fakts nenostrādās par labu nākamajā sezonā, kad gaidāma kantainā jubileja – 25 gadi! Neskatoties uz to, ka nākamgad turnīrs svinēs jubileju ar plašāku reklāmas kampaņu, arī šosezon Inčukalna čempionāts iegāja vēsturē ar 2 interesantiem faktiem. Pirmkārt, lai arī tas netika īpaši atgādināts, šogad čempionāta devīze bija ‘’3x24’’ – tas tika aizvadīts 24.gada 24.februārī un norisinājās 24. reizi! Otru interesanto faktu autors nejaušām konstatēja tikai čempionāta nedēļas ievadā, apjaušot to, ka 24.februāris saskan ar otro gadadienu kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā! Šajā sakarā, pirms čempionāta sākuma kluba pārstāvji ieturēja klusuma brīdi, tādā veidā pieminot visus traģsikos kara notikumus un godinot Ukrainas aizstāvjus!

Grupu turnīrs. Jau labu laiku kluba turnīros kluba jaunpienācēji uzsāk sacensības atsevišķi, bet šajā reizē visi stājās uz vienas starta līnijas, sākot sacensības ar grupu turnīru. Dalībnieki tika sadalīti 4 grupās pa 9 spēlētājiem katrā. Jāpiemin, ka sacensībās piedalījās divi retāk spēlējošie vecākās paaudzes pārstāvji – ja vēl Roberts Meijers spēlēja salīdzinoši nesen, tad Aivara Cureiņa pēdējais ieraksts Pasaules reitingā ir datējams ar 2006.gadu! Čempionātu ar savu klātbūtni pagodināja arī Konstantīns Domeniks Zabello un Aigars Romals. Gan Aivaram, gan Konstantīnam par augstu izrādījas grupu turnīra latiņa un nācās samierināties ar spēlēšanu 2.līgā. Par mazu pārsteigumu parūpējās Dārta Vesele, kura no 1.līgas izstūma tieši Konstantīnu, kā arī Jurģis Tihomirovs, kuram grupā 3.vieta. Izņemot Dārtas veikumu, citu pārsteigumu grupās nenotika un 1.līgā starp 20 labākajiem iekļuva stirpākie pēc reitinga. 

Līgas. Jau no paša sākuma par līdera godu sacensības uzsāka Jānis Kalnevics un Rainers Kalniņš, un šāda paritāte noturējās līdz pat 17. kārtai, kad abi visās spēlēs bija izcīnījuši 15 uzvaras (!!! – 2 spēles abi izlaida atpūtas brīžos) un atradās visiem neaizsniedzamā attālumā un tikai 18.kārtā šo paritāti izjauca Railends Kuhaļskis, kurš ar 4-2 uzveica Jāni Kalnevicu. Tikmēr drošās pozīcijās uz play-off atradās arī Sandis Kalniņš, Kārlis Balodis, Mikus Saulītis un Railends Kuhaļskis. Uz atlikušajām 2 vietām vairs bija palikuši tikai 3 pretendenti un pirmais vērsim pie ragiem ķērās Haralds Gals, atlikušajās spēlēs uzvarot 4 no 5 mačiem, un pat ierindojoties 5.vietā, turpretī, R.Kuhaļskis (7.vieta noslēgumā) un Mikus Saulītis (6.vieta) samazināja tempu un finišā ļāva apsteigt sevi Haraldam. Cīņa par pēdējo play-off pozīciju notika starp Patriku Strodu un Robertu Līvmani. Ja Patrikam pēdējās kārtās bija jāsacenšas ar reitinga augšgalu, tad vieglāks ceļš uz play-off bija Robertam Līvmanim, bet Roberts pēdējās kārtās pamanījās nospēlēt neizšķirti ar Elīnu Galu (2:2) un Krišjāni Kurzemnieku (2:2) un palaist priekšā Patriku uz izslēgšanas mačiem, jo abiem pie vienāda punktu skaita (21) visu izšķīra savstarpējā spēle, kuru uzvarēja Patriks. Apļa turnīra noslēgumā augšgalā bez neviena zaudējuma finišēja Rainers Kalniņš ar 38 punktiem, 34 punkti Jāņa Kalnevica azotē, uz 3.vietu pakāpās Sandis Kalniņš (28 punkti) un ceturtais finišēja Kārlis Balodis ar tik pat punktiem.

2.līgā spēlēja daļa no pērn iesauktajiem junioriem, daži pieminētie vecmeistari un jaunie kluba biedri. Otrās līgas pārstāvji cīnījās par pirmo četrinieku, kas solīja vēl papildus cīņas par 21.vietu noslēgumā. Diezgan objektīvi play-off iekļuva otrgadnieki Ivars Ķirsis, Artūrs Pavlovs un Anete Keita Ziļicka, kā arī Aivars Cureinis.

Sabojātā statistika. Pašreiz būtu grūti iedomājama situācija, kad kāds spētu izrādīt nopietnu pretestību Raineram Kalniņam play-off maču stadijā, bet atsevišķās spēlēs gan. Protams, Rainera galvenais mērķis bija uzvarēt čempionātā, bet pakārtotais mērķis uzvarēt visas spēles! Lai arī jau 2021.gada čempionātā Rainers uzvarēja visās spēlēs (25 grupu spēlēs un 12 izslēgšanas mačos), līdz galam apmierināts viņš nevarēja būt, jo 2 spēles pret Sandi Kalniņu tika uzvarētas pagarinājumos!

Jau pirmajā play-off stadijā viņam šo statistiku sabojāja Patriks Strods, spējot uzvarēt 1 play-off mačā. Pārējos pāros solījās būt lielāka intriga un tas arī piepildījās – diezgan negaidīti ļoti sīvu sēriju pret Kārli Balodi ar 4-3 uzvarēja Haralds Gals. Ar tādu pašu rezultātu savu sēriju uzvarēja Mikus Saulītis pret Sandi Kalniņu. Sākotnēji Sandis bija pat vadībā ar 2-0, tad iniciatīvu pārņēma Mikus, izvirzoties vadībā ar 3-2, bet galu galā viss noskaidrojās pēdējā spēlē. Vēl vienā pārī, lai arī bija 6 nevis 7 spēles, šķiet, bija vēl sīvāka cīņa. Ar 4-2 sēriju pret Railendu Kuhaļski uzvarēja Jānis Kalnevics, turklāt 3 no spēlēm Jānis uzvarēja tieši pagarinājumos un vēl svarīgāk – 5 un 6 spēlēs, tā sacīt, paņēma uz pieredzīti!

1/2finālā ar savu pretinieku viegli izrēķinājās R.Kalniņš – 4-0 pret H.Galu. Daudz vairāk tika gaidīts no otras cīņas, kurā tomēr J.Kalnevics pārliecinoši ar 4-1 uzvarēja Mikus Saulīti.

Pirms bronzas cīņas lielākais jautājums bija vai Haralds spēs beidzot Inčukalna čempionātā izcīnīt savu pirmo medaļu. Liktenis lēma, ka nē, lai arī vēl 6. spēlē tika aizvadīts pagarinājums, tomēr tajā un visā sērijā triumfēja Mikus Saulītis (4-2)!

Finālā, lai arī Jānis Raineram sērijas gaitā nevarēja turēt līdzi, tomēr bez uzvaras nepalika un vienu spēli sērijā līdzīgi kā Patrikas arī nozaga  - gala rezultātā 4-1 un Raineram 5. tituls rokā! Kopumā šī Raineram bija 7. medaļa, bet Jānis līdz ar sudrabu Inčukalna čempionātos jau ir iekrājis 11 godalgas (3 zelta). Tik pat godalgu ir arī Matīsam Saulītim (6 no tām zelta), 10 godalgas Sandim Kalniņam (4 zelta), 6 medaļas Edgaram Saulītim (3 zelta).  

Junioru konkurencē pirmo reizi par Inčukalna čempionu kļuva Railends Kuhaļskis, aiz sevis atstājot Robertu Līvmani un pirmo reizi trijniekā iekļuvušo Robertu Kernu!

Sievietēm un juniorēm dubultuzvaru izcīnīja Ilze Ķirse, apsteidzot daudz pieredzējušākās Elīnu Galu un Margaritu Ābeli! Attiecīgi juniorēm 2.vietā M.Ābele un 3.vietā Dārta Vesele, kurai bija pa spēkam iekļūt 1.līgā. Ilze Ķirse sagādāja gandrīz vēl vienu, skaļāku pārsteigumu – Ilze ar 16 punktiem 1.līgā izcīnīja 13.vietu, bet ja vien pēdējā kārtā spētu uzveikt Dārtu Veseli (zaudējums ar 2:3), tad apsteigtu uzreiz 3 oponentus (R.Kernu, R.Neiju un K.Kurzemnieku -  visiem noslēgumā 17 punkti), izcīnot kopējā konkurencē 10.vietu, kā arī nodrošinot bronzu junioru konkurencē!

Junioriem U-13 grupā pašlaik bez lielas pretestības pārliecinoši labākais bija Rainers Neija. 2.un 3.vietās atteicīgi ierindojās Dārta Vesele un Māris Ķirsis.

Debitantu konkurencē, kuri Inčukalna čempionātā spēlēja pirmo reizi, par uzvarētāju kļuva Ernests Kalniņš, sudrabs Mārim Ķirsim, bet bronza Asnatei Kocerei.

Inčukalna čempionāta visi dalībnieki saņēma atbalstītāju – SIA Rāmkalni Nordeco saldumus, labākie visās nominācijās medaļas un oriģinālus diplomus, bet OPEN trio kausus.

Tradīcijas tika turpinātas arī pie galda, kad tika ēsts oriģināls kliņgeris un citi gradumi!

Grupas

Līgas

Play-offFOTO


Visas vietas:
1. KALNIŅŠ Rainers
2. KALNEVICS Jānis
3. SAULĪTIS Mikus
4. GALS Haralds
5. KALNIŅŠ Sandis
6. BALODIS Kārlis
7. KUHAĻSKIS Railends
8. STRODS Patriks
9. LĪVMANIS Roberts
10. KERNS Roberts
11. NEIJA Rainers
12. KURZEMNIEKS Krišjānis
13. ĶIRSE Ilze
14. MARKUS Kristens
15. GALA Elīna
16. ĀBELE Margarita
17. MEIJERS Roberts
18. ROMALS Aigars
19. TIHOMIROVS Jurģis
20. VESELE Dārta
21. ĶIRSIS Ivars
22. CUREINIS Aivars
23. ZIĻICKA Anete Keita
24. PAVLOVS Artūrs
25. ZABELLO Konstantīns Domeniks
26. KALNIŅŠ Ernests
27. ĶIRSIS Māris
28. SAULĪTIS Renārs
29. KOCERE Asnate
30. TŪNS Jēkabs
31. PAVĀRS Agris
32. VECGRĀVIS Jānis
33. STĀLMANIS Raimonds
34. KRAUZE Marks Kristiāns
35. MERGINS Daniels
36. KĻAVIŅŠ Ģirts


Sievietes    
1. ĶIRSE Ilze
2. GALA Elīna
3. ĀBELE Margarita
4. VESELE Dārta
5. ZIĻICKA Anete Keita
6. KOCERE Asnate


Juniores
1. ĶIRSE Ilze
2. ĀBELE Margarita
3. VESELE Dārta
4. ZIĻICKA Anete Keita
5. KOCERE Asnate


Juniori    
1. KUHAĻSKIS Railends
2. LĪVMANIS Roberts
3. KERNS Roberts
4. NEIJA Rainers
5. KURZEMNIEKS Krišjānis
6. ĶIRSE Ilze
7. MARKUS Kristens
8. ĀBELE Margarita
9. VESELE Dārta
10. ĶIRSIS Ivars
11. ZIĻICKA Anete Keita
12. PAVLOVS Artūrs
13. KALNIŅŠ Ernests
14. ĶIRSIS Māris
15. SAULĪTIS Renārs
16. KOCERE Asnate
17. TŪNS Jēkabs
18. PAVĀRS Agris
19. VECGRĀVIS Jānis
20. STĀLMANIS Raimonds
21. KRAUZE Marks Kristiāns
22. MERGINS Daniels
23. KĻAVIŅŠ Ģirts
    
U-13    
1. NEIJA Rainers
2. VESELE Dārta
3. ĶIRSIS Māris
4. SAULĪTIS Renārs
5. KOCERE Asnate
6. PAVĀRS Agris
7. VECGRĀVIS Jānis
8. STĀLMANIS Raimonds
9. MERGINS Daniels
10. KĻAVIŅŠ Ģirts
    
Debitanti    
1. KALNIŅŠ Ernests
2. ĶIRSIS Māris
3. SAULĪTIS Renārs
4. KOCERE Asnate
5. PAVĀRS Agris
6. VECGRĀVIS Jānis
7. STĀLMANIS Raimonds
8. KRAUZE Marks Kristiāns
9. MERGINS Daniels
10. KĻAVIŅŠ Ģirts


TURNĪRU KALENDĀRS

KALENDĀRS TABULĀ
RK logo