• http://www.galdahokejs.lv
 • Meller
 • Stiga
 • Mollers
 • Nano.lv
 • Fruittella
 • www.perfettivanmelle.com/
 • RD IKSD
 • Bahlsen
 • 1a.lv
 • Chupachups
 • Meduskoks
 • mentos
 • IZM
 • TabulaRasa

MŪSU PARTNERI


stiga

mentos

chupachups

valsts sportam
Rīgas Dome IKSD

Rīgas Kauss palika Rīgā

10. decembrī Rīgā notika Pasaules Galda hokeja Tūres (PGHT) otrais „Lielā sešnieka” turnīrs- Rīgas Kauss.

Dalībai Latvijas Galda hokeja Federācijas (LGHF) rīkotajā 7. Rīgas Kausā (starptautiskais nosaukums Riga Open) bija pieteikušies 119 dalībnieki, bet sacensībās piedalījās 104 dalībnieki no 9 valstīm.

Visi dalībnieki tika sadalīti piecās apmēram vienāda spēka grupās (balstoties uz pasaules reitinga datiem) un katrs aizvadīja 20-21 spēli. Labākie 8 no katras grupas veidoja 1.līgu un uzsāka cīņu par sacensību uzvarētāja titulu. 9. līdz 12. vietu ieguvēji turpināja spēles 2.līgā noskaidrojot 41.-60. vietu ieguvējus, tie kuri bija ieņēmuši 13. līdz 16. vietas cīnījās par 61.-80. vietu trešajā līgā, bet pārējie grupu dalībnieki 4.līgā sadalīja savā starpā 81.-104. vietu.

Kā lielāko grupu spēļu neveiksminieku jāpiemin krievu Mihailu Mihinu, kurš, lai arī bija izsēts turnīram ar 14. numuru, tomēr nespēja tikt pirmajā līgā. Acīmredzot, šis fakts puisi bija morāli tā sagrāvis, ka arī 2.līgā viņš bija tālu no savas labākās formas. Iznākums- 51.vieta.

Otrs top spēlētājs, kuram neizdevās iekļūt labāko četrdesmitniekā bija latvietis Rihards Kungs. Atšķirībā no Mihina, skrundinieks pierādīja, ka ir labākais 2.līgā.

Kā lielākie pārsteigumi bija divu Latvijas pārstāvju Haralda Gala un Viktora Golubeva iekļūšana 2.līgā. Tikai gadu iepriekš Viktors Rīgas Kausā ieņēma... pēdējo vietu, bet šogad lēciens divas līgas augstāk un 59.vieta. Savukārt Haralds, tikai šosezon uzsācis spēlēt Latvijas mēroga sacensībās, tika līdz pat 43.vietai.

3.līgā pirmo vietu (61.vieta kopvērtējumā) diezgan pārliecinoši izcīnīja Didzis Ziemelis (Latvija), atstājot aiz sevis gan pašreiz Latvijas labāko dāmu Dārtu Ozoliņu, gan veselu rindu spēlētāju no Dānijas, Norvēģijas, Igaunijas un Somijas.

4.līgā pirmo vietu (81.vieta) grūtā cīņā ar apmēram trīs gadus nespēlējušo Edgaru Gūtmani izrāva Viesturs Šmits.

1. līgas spēlētāji, aizvadījuši 19 spēļu apļa turnīru noskaidroja 16 labākos, kuri uzsāka izslēgšanas spēļu (play-off) kārtu.

Pirmais pārsteigums bija 13 gadīgā Matīsa Saulīša uzvara. Viņš salīdzinoši viegli (4-1) tika galā ar pieredzējušo Sergeju Mihejevu (abi Latvija). Par nākamo play-off „upuri” kļuva pašreizējais Krievijas reitinga līderis Jānis Galuzo, kuram pretī stājās cits krievs Jurijs Ivanovs. Jānis ticis pie 3-0 sērijā, jau sāka pārdomāt, kāds varētu būt viņa nākamais pretinieks, sāka zaudēt spēli pēc spēles un zaudēja arī visu sēriju 3-4. Acīmredzot, skaļi virsraksti („Krievijai jauns līderis”, „Karalis ir miris! Lai dzīvo Galuzo!”) lielos Krievijas preses izdevumos („Sport-Ekspress”, „Futbol-Hokej”) nav nākuši par labu puiša psiholoģiskajai notirībai.

1/4 fināla vienīgais pārsteigums bija atkal jaunais inčukalnietis Mat.Saulītis, kurš ar 4-1 pieveica reitingā daudz augstāk stāvošo Valtu Smagaru (Latvija).

1/2 finālā izveidojās šādi pāri- Pontus Eriksson (Zviedrija)-Mat.Saulīts un Kristians Iso-Triikāri (Somija)-Edgars Caics (Latvija).

P.Erikssons pusfinālā iekļuva, kad bija pratis atspēlēties no 1-3 līdz 4-3 sērijā pret Skrundas kluba spēlētāju Jevgēniju Zaharovu, savukārt gan Kristians, gan Edgars bija pārliecinoši pievarēja pirmās divas izslēgšanas spēļu kārtas. Mazākais no Saulīšiem (Latvijas līmenī spēlē trīs brāļi Saulīši) prata pakutināt nervus arī zviedram- pēc 0-2 sērijā, Matīss saņēmās un uzvarēja nākamās divas spēles. Acīmredzot, šajā spēlēs P.Erikssons bija „atkodis” latvieša uzbrukuma kombinācijas un vairs nepieļāva domu par zaudēšanu. Sērijā ar 4-2 uzvarēja zviedrs. E.Caics arī ar 4-2 uzvarēja turnīram ar 1. numuru izsēto somu un bija skaidrs, ka pērnā gada Rīgas Kausa uzvarētājs Edgars Caics varēs censties iegūt otro kausu pēc kārtas cīņā pret P.Erikssonu.

Cīņā par trešo vietu K.Iso-Triikāri arī nācās izbaudīt Mat.Saulīša pretestību un ja cīņa par 3.vietu neritētu tikai līdz divām uzvarām, tad nevar vēl zināt, kurš būtu ieguvis trešo vietu. Spēļu rezultāti parāda cik grūti somam gāja- 7:1, 5:4 pagarinājumā, 3:2 pagarinājumā. Lai arī Matīss neieguva trešo vietu, viņam šīs sacensības bija pat ļoti veiksmīgas.

Finālā par pirmo vietu E.Caics, zaudējis pirmo spēli, turpināja spēlēt savu spēli un prata uzvarēt visas četras atlikušās spēles. Sērijā 4-1 un otro gadu pēc kārtas rīdzinieks Edgars Caics kļūst par Rīgas Kausa īpašnieku.

Labākās dāmas nospēlēja bez pārsteigumiem un sarindojās atbilstoši pasaules reitingam- 1.vieta Maria Leivo, 2. vieta Minna Koivula (abas Somija), 3.vieta Dārta Ozoliņa (Latvija).

Arī labāko veterānu trijnieks izveidojās atbilstoši gaidītajam- 1. vieta Aleksandrs Zaicevs (Krievija), 2. Jānis Ķirsis, 3. Ilgvars Pavlovskis (abi Latvija).

Labākie 8 turnīra dalībnieki saņēma balvas, kuras bija sagādājuši SONY, interneta veikals Xnet.lv un LGHF. Labākie 3 spēlētāji junioru, dāmu un veterānu klasēs saņēma kausus no LGHF. Bet 2., 3. un 4. līgu uzvarētāji saņēma kausus no LGHF un veicināšanas balvas no „Mentos”.

LGHF pateicas laikrakstiem „Diena” un „Čas” par 7. Rīgas Kausa informatīvo atbalstu.

Par PGHT:

PGHT ietvaros jau ir aizvadīti turnīri Dānijā un Kanādā, kā arī „Lielā sešinieka” turnīri Somijā un Latvijā. Šajos turnīros kopumā piedalījušies 246 galda hokeja spēlētājs no Somijas, Krievijas, Zviedrijas, Latvijas, ASV, Kanādas, Ukrainas, Igaunijas, Albānijas, Kanādas, Dānijas, Norvēģijas, Baltkrievijas.

Tūres līderis ir soms Kristians Iso-Triikāri (Kristian Iso-Tryykäri), viņam seko Krievijas pārstāvis Jānis Galuzo un vēl viens soms Kalle Moilanens (Kalle Moilanen). Kopvērtējumā no ceturtās līdz septītajai vietai ieņem Latvijas pārstāvji- Sergejs Mihejevs, Raivis Sternāts, Edgars Saulītis un Kristaps strazds.

2003./2004. gada sezonā tika izveidota Eirolīga, kura apvienoja Zviedrijas, Somijas, Čehijas, Norvēģijas, Krievijas un Latvijas lielākos turnīrus, bet 2004./2005. gada sezonā tiem pievienojās arī ASV.

Pēc Starptautiskās Galda hokeja Federācijas (ITHF – International Table Hockey Federation) nodibināšanas Eirolīga nokļuva tās paspārnē, tika paplašināta un ieguva savu jauno nosaukumu - Pasaules Galda hokeja Tūre.

2005./2006. gada sezonas PGHT ietvaros tiks aizvadīti 13 turnīri, no kuriem septiņi notiks Dānijā, Kanādā, ASV (2 reizes), Ungārijā, Slovākijā un Vācijā, kā arī vēl seši turnīri, kuriem būs “Lielā sešnieka” statuss (World Table Hockey Tour Big Six)- Somijā, Latvijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Krievijā un Čehijā.

Visi PGHT turnīri ir atklātie un tajos var piedalīties jebkurš galda hokeja spēlētājs.

Rezultāti

TURNĪRU KALENDĀRS

Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KALENDĀRS TABULĀ
RK logo